Apollo 13 (1995)

Bylo léto roku 2013 a já si v TV magazínu přečetl pochvalné hodnocení na tento film. Zabrousil jsem zde a viděl hodnocení přes 80%. A jelikož tam hrají výborní představitelé jako Tom Hanks, Ed Harris a Kevin Bacon, řekl jsem si, že se určitě musím podívat. A velmi dobré to opravdu bylo.

Zkažená mládež (2007)

Zkažená mládež si opravdu nebere vůbec žádné servítky a některé citlivé povahy může možná film znechutit, protože dost drsným způsobem ukazuje, čeho jsou některé lidské zrůdy schopny a jak tragické z toho mohou být následky, pokud si lidé neuvědomují vážnost situace nebo kolem rázného řešení jenom váhavě krouží.

Město nemrtvých (2013)

Je to sice jednoduché béčko, Dolph Lundgren a roboti z toho však udělali ještě jakž takž koukatelnou podívanou.

Transformers 3 (2011)

Pokud se Vám v předchozích Transformers líbily triky a akce, tak poslední třetina bude pro Vás to pravé ořechové, finální boj v poničeném Chicagu stojí určitě za to. Ty předchozí dvě třetiny celkem nemastné neslané, což je nejspíš důvod, proč někteří lidé hodnotí nízkým počtem hvězd a film má momentálně jen slabě přes 60%. John Malkovich mě zklamal, no občas tu mírnou nezáživnost trochu oživí pár zdařilých vtipů. A kam zmizela Megan Fox??!!

Kolja (1996)

Jo jo, páni Svěrákovi filmy dělat umí. Oscarem se může pochlubit málokterý český film, Kolja ano. Když k tomu připočteme ty České Lvy, tak tady je uznání určitě na místě.

Hospoda (1996) (seriál)

Pro některé starší chlapy z vesnice, kteří se těší, až si odskočí na jedno je toto asi nejlepší seriál. Pro jejich manželky, které je na pivo nerady pouští bude nejspíš Hospoda odpad!

Třetí princ (1982)

Jestli máte malé dítě nebo sami např. o Vánocích rádi sledujete pohádky, nečekejte od Třetího prince zklamání z toho, že jste si něco takového pustili, stejně tak ani zázrak, který by Vám vyrazil dech. Takže průměrná pohádka, kterých v Česku vznikly desítky.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Spielbergův původní Jurský park se stal povedeným hitem, bylo tedy otázkou času, kdy se zrodí pokračování. No Jurský park 1 asi již zůstane nepřekonán, přesto je toto celkem ještě kvalitní snímek, který by měl fanouškům udělat radost.

Operace: Zlomený šíp (1996)

John Travolta a povedená hudba (Hans Zimmer, jak jinak) to zachraňují od naprostého průšvihu.

6. den (2000)

Arnold Shwarzenegger je nezapomenutelný především díky hitům Terminátor a Predátor, pro některé asi ještě jako Barbar Conan. Holt ale nehraje jenom v akčních hitech, ale i akčních průměrech, jako tento. Ve filmu se tváří celkem křečovitě, z akce by se také dalo vytěžit více a samotný nápad s klonováním mohli určitě také zpracovat trochu jinak. Pochválit zase musím létání s těmi mašinami a pár zdařilých vtípků také nemůžu Arnoldovi upřít, i když někdy se místo úsměvu tváří spíše jako by ho bolely zuby.