Slídilové (1992)

V době premiéry před více než dvaceti lety všechna ta technologie a počítače nejspíš vypadaly dost zajímavě. Bohužel na dnešní dobu už opravdu hóóódně zastaralé. Přesto se film dost zajímavě rozjel až do celkem úsměvného závěru. 70%

Šílená jízda (1999)

Romantické filmy většinou nevyhledávám, tento mě však dost zaujal. Asi proto, že se děj odehrává mezi středoškoláky a já jej prvně viděl v době svého studia na střední, tedy hlavní představitelé mi celkem přirostli k srdci. A za druhé, ačkoliv se chvílemi jedná o romantický film, hlavní dvojice se políbí pouze dvakrát, tedy od filmu nečekejte, že se od začátku do konce točí jenom kolem řečí "já tě miluju" atd.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Jaj, to zas byla jednou šílená blbovina. Ale blbovina tedy povedená, u některých scén jsem hýkal smíchy.

Přepadení v poušti (2007)

Film, kterým pohodlně zabijete hodinu a půl. Neurazí, ale kromě několika málo jedinců jej však po prvním zhlédnutí pustíte z hlavy a s velkou pravděpodobností nebudete mít důvod si jej pustit znovu.

Po krk v extázi (2004)

Občas mi trochu uteklo co, jak a proč některé postavy ve filmu provádí, jinak se ale jedná ve většině ostatních případů o zdařilou, v pár scénkách bych se dokonce nebál říci až famózní podívanou, ve které se pěkně předvedl Daniel Craig.

Na samotě u lesa (1976)

Kdybych mohl hodnotit procenty, dám bez váhání plných 100%. Rýpavě řečeno, málokdy se stane, že se filmu nemá prakticky vůbec co vytknout, kdo je šťouravý, i na výborných filmech dokáže mezi těmi kladnými výbornými věcmi najít alespoň nějakou drobnost skoro vždy. Ale tady... co by se mělo udělat jinak? Pokud na to někdo přijde, ať dá vědět.

Nekecej a pádluj! (2004)

Pár momentů bylo celkem trapných, ale na to, jak "úžasné" bývají někdy komedie tohoto typu se určitě nejedná o žádný průšvih. Ideální odpočinková komedie někdy na víkend, kdy chce člověk na chvíli vypnout a hodinu a půl se flákat.

Nákaza (2011)

Když jsem viděl to obsazení, okamžitě jsem si řekl, že Nákazu musím vidět. A dočkal jsem se přesně toho, co jsem čekal - nadprůměru v rámci filmů tohoto typu.

Pouta (2009)

Češi mají občas povedené filmy - Obecná škola, Musíme si pomáhat, Dědictví... Většinou však dávám přednost jiným a proto mě těší, že Pouta mohu také určitě zařadit mezi to, na co mohou být naši tvůrci hrdí. Pan Ondřej Malý exceluje, jeho kolega hraje sice úplného kašpara, ale taky předvedl zdařilé představení, podobně jako udavačský spisovatel. Každá z postav je originální a každá výborně zahraná. Nevlídnou atmosféru skvěle vystihují šedá, často stará prostředí. České Lvy a jiná ocenění jsou naprosto zasloužená.

Na útěku (1999)

Béčko jak vyšitý. Tady se hned od začátku pozná, že se jedná o nízkorozpočtový amatérský snímek. Herci se sice snaží, jejich chování před kamerou je však většinou mizerně zpracované, v akci se objevují nedostatky typu chlap se pořádně rozmáchne, pak se ožene, nicméně je okatě poznat že rukou nakonec máchne ve vzduchu vedle protivníka, který se pak jako že zasažen sesune k zemi atd. Přesto má však film solidní zajímavou zápletku, která mě udržela v pozornosti, takže když přimhouřím oči, na ty 3 hvězdy to je.