Bean 5: Nebezpečné honičky pana Beana (1992) (video kompilace)

V zábavním parku byla s Mr. Beanem opravdu zábava, to však byl jen takový dobrý předkrm. Hlavní chod byl až na Silvestra. Srandovnější přechod do nového roku jsem zatím neviděl. Když není co jíst, tak se nasekají větve s marmeládou, a že chybí šampaňské? Stačí vzít ocet a dochutit cukrem a hned je na světě přípitek. Finální malování také samozřejmě nemělo chybu.

Lovci myšlenek (2004)

Jestli v něčem pokulhává nedotažený scénář a pár postav v některých situacích nehraje úplně nejlíp, vše je více než dostatečně vynahrazeno skvělou atmosférou a mimořádným napětím. Místo nemohli pro takový děj vybrat lépe. Zcela odříznuté a opuštěné, tma, nevlídno. Samotný nápad s hodinkami a myšlenka, že ve skupině elitních agentů je vrah, který je pastmi postupně likviduje jednoho po druhém, to mě s velkým zaujetím chytlo a už nepustilo.

Nesvatbovi (2005)

Komedie tohoto typu obvykle zrovna nevyhledávám, Nesvatbovi jsem však shlédnul ještě docela rád. Několik trapných momentů bych sice přeskočil a pár lehce zdlouhavých chvil o něco zrychlil, na druhou stranu musím přiznat, že jsem se také během koukání párkrát zachechtal i pořádně nahlas.

Match Point - Hra osudu (2005)

Zajímavý film se slušným obsazením a propracovaným scénářem, který mě donutil k zamyšlení, jak velkou úlohu má v životě osud a štěstí.

District 9 (2009)

Zas jednou celkem originální nápad, který přichází s něčím novým. Mimozemšťani tady byli mnohokrát, nepamatuji se však, že bych viděl film, kde žijí na naší Zemi v uzavřeném ghettu a s lidmi řeší takové problémy a otázky, jaké nám naservírovali tvůrci. Až na pár chyb propracovaný napínavý snímek, u kterého jsem hltal každou minutu. Škoda jen, že nebyl o něco veselejší, těch nehezkých momentů mohlo být o něco méně.

Návrat do budoucnosti (1985)

Tak na tenhle film asi mnoho lidí jen tak nezapomene. Vynikající scénář a ještě lepší zpracování. Hlavní hrdina Marty a jeho šílený doktor jsou úžasní, pochválit musím i ostatní členy Martyho rodiny, ačkoliv jsou celkem zastíněny výše zmíněnými postavami. Prakticky každá minuta má co zajímavého nabídnout. Každý prožívá jedno úžasné dobrodružství za druhým, za všechny jeden výstižný příklad. Co se také může stát, když se vrátíte v čase? Třeba se Vaše mladá matka zakouká místo do Vašeho otce do Vás.

Poslední skaut (1991)

Takové hlášky a humor se vidí v málokterém filmu, to uznávám. Ale dělat kvůli tomu zas až takový povyk, mi přijde trochu přehnané.

Zelená zóna (2010)

Bourna mám velmi rád, proto když jsem zjistil, že tento film režíroval také Paul Greengrass a v hlavní roli uvidíme Matta Damona, velmi jsem se těšil. Někteří lidé byli z tohoto snímku zklamaní, já naštěstí ne. Na Bournův mýtus ani Bournovo ultimátum to sice úplně nemá, přesto se dá hovořit o kvalitním válečném drama, které nám naservíruje od první až do poslední minuty události, díky kterým můžu říci, že jsem se rozhodně nenudil. Jednou je to akce kvůli zajištění (údajného) místa chemických zbraní, pak do toho zasáhnou svými intrikami Američané i Iráčané, ke konci je hlavní hrdina unesen a opět nastává neurážející akce.

Propast (1989)

Na co pan Cameron sáhne, to se povede. Kéž by taková pozitivní překvapení, jakých se mi dostalo u tohoto filmu byla častější.

8 MM (1999)

Temnější a ponurejší thriller se vidí málokdy. Špinavá nevlídná prostředí, před vzhledem některých postav - hlavně před "Mašinou" by člověk utekl, drsná zápletka, smutný průběh. Pokud Vám však nevadí filmy typu Sedm, Purpurové řeky atd., rozhodně doporučuji.