Smrtonosná past 2 (1990)

O fous slabší než téměř bezchybná jednička. Stále se však jedná o dost kvalitní pokračování, ve kterém je dostatek akce, vtipných hlášek, padouchů a Bruce Willis ještě pořád ve skvělé formě.

Smrtonosná past (1988)

Klasika, která musela při prvním shlédnutí zaujmout kromě zarytých odpůrců akčních filmů snad každého. Ani chvíli jsem se nenudil. I když Bruce Willis stojí proti přesile, vše je ztvárněno dokonale realisticky a povedeně, rozhodně to není ten typ akčního filmu, ve kterém na hlavního hrdinu běží tupě desítky nepřátel, ale on je nějakým zázrakem všechny bez problému zlikviduje. Vynikající padouch Alan Rickman také rozhodně zaslouží pochvalu. Yippee ki yay, šmejde :-)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Dlouho mi nic tak nevyrazilo dech, celé 2 a půl hodiny jsem jen napjatě zíral a užíval si každou minutu. Stačí když řeknu nejlepší krimi roku 2009?

Do útoku (1987)

Ne zrovna dvakrát propracovaný scénář, kromě Stallona a Davida Mendenhalla mizerní herci, až do turnaje ke konci celkem nezáživný průběh, chyby typu dítě se během okamžiku zázrakem naučí plynule řídit auto atd. Suma sumárum, kromě skalním příznivcům Sylvestera Stallona bych jinak film nedoporučoval. Nejpovedenější je poslední 1/4.

Vyvolený (2000)

Čekal jsem napínavý záhadný snímek, u kterého rozhodně nebude nuda a můj odhad byl, že ke konci přijde nějaký ten zcela nečekaný zvrat co diváka zaskočí, tak už to u pana Shyamalana občas totiž bývá. A přesně toho všeho se mi dostalo. Od začátku tajemný průběh s výborným Brucem Willisem, ozvučený zdařilou hudbou a překvapením v závěru. S nynějším hodnocením většiny uživatelů se zcela ztotožňuji. Není to zase až tak nezapomenutelná pecka jako Šestý smysl, ale očekávání splněno.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Ze všech těch filmů o Vinnetouovi, Old Shaterhandů a Surehandů nebo Petrolejových princů je tato Mayovka jedním z nejlepších kousků.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Vizuální stránka a triky na jedničku, z filmu by se však dalo vytěžit ještě více. Asi je to tím, že jsem nejdříve četl knihu, protože dost scén se mi zdá příliš zkrácených a nedotažených. Myslím, že nečtenářům musel děj občas připadat nesrozumitelný. Hlavně ze začátku skáče jedna scénka za druhou, bohužel okamžiky jsou příliš scvrklé. Kdyby ale něco na zas tak podstatného vypustili rovnou úplně, mohli ostatní okamžiky kvalitněji rozvinout. A Voldemort, který v knize působí takovou hrůzu jako málokterá postava na mě taky až tak nezapůsobil. Ze všeho nejvíc připomíná něco mezi Gloomem a mrzutým gymnastou.

Oni (2008)

Z hororového hlediska splňuje film prakticky vše a do 3/4 trvání je to celkem pecka, v tomto ohledu nemám téměř co vytknout, takto si totiž představuji horor. Tma, opuštěné místo, nepříjemné zvuky, hustá atmosféra, pak přijde nějaké to vybafnutí kdy hlavní představitelka zařve a já málem vykřikl též. Kdyby takhle povedeně tvůrci zpracovali ostatní prvky, bylo by to určitě na vyšší hodnocení. Bohužel ale také existuje ta druhá strana mince. Asi nejslabšími prvky jsou strohý příběh a děj ke konci filmu + naprosto nedostatečné informace o postavách. Tyto věci autoři opravdu hóóódně odflákli. Ke konci trojice psychopatů v maskách už jen tak pochoduje a nic strašidelného nedělá. Ale odkud se vzali? Co vlastně vůbec byli zač? Jak si útok naplánovali a proč si vybrali onu hlavní dvojici? Jaký vztah má ta trojice mezi sebou, jsou příbuzní nebo se dali dohromady náhodně? Když konečně v závěru poprvé promluví, řeknou asi dvě věty a zmizí. Čekal jsem alespoň nějaké rozuzlení či vysvětlení, ale ono nic. Rozjíždí se to skvěle, ke konci však film už pomalu ale jistě chcípá.

Predátor (1987)

Spolu s Terminátorem 1 a 2 se jedná dle mého názoru o nejlepší film s Arnoldem Schwarzeneggerem. Na tehdejší dobu výborné efekty, super postavy, mimořádné napětí doplňuje výborná hudba, akce nemá chybu a postava Predátora se od té doby stala s Vetřelcem asi nejobávanějším monstrem z vesmíru. Film svým velkým úspěchem způsobil vznik několika bohužel průměrných filmových pokračování (Predátor 2, Vetřelec vs Predátor 1 a 2) a také počítačových her. Ale Predátor jednička zůstane tou jedničkou, kterou si pustíte i po letech znovu a neztrácí své kouzlo.

Street Kings (2008)

Nikdy nikomu nevěř. Zde to tedy platí dvojnásob. Trochu mi to připomínalo GTA: San Andreas ve filmové podobě. Los Angeles a jeho problémové čtvrti s gangstery, zkorumpovaná policie, občas střelba a honičky rychlými nablýskanými bouráky. Špinavé a svižné policejní drama s drsnou akcí, nebezpečnými prostředím, občasnými nadávkami a zajímavými postavami. Keanu Reevese musím rozhodně pochválit. Takto ztvárnit policajta, to se jen tak někomu nepodaří.