Vetřelci (1986)

Jelikož o Vetřelcích (tedy Vetřelci 2) napsali prakticky již vše mnozí přede mnou, dovolím si tento skvost trochu porovnat s ostatními filmy série. Vetřelec 1 - hit s geniální a šílenou atmosférou, kterým to vše začalo Vetřelec 3 - ještě celkem slušné pokračování, oproti tomuto hitu a jedničce už však trochu zaostává. Vetřelec: Vzkříšení - zaostává ještě více. Vetřelec vs Predátor - koukatelné průměrné béčko. Rozhodně žádná velkolepá pecka. Vetřelec vs Predátor 2 - podprůměr, nejslabší ze všech filmů o tomto slavném monstru. Takže jediný, s kým se tento film může důstojně kvalitou srovnávat je Vetřelec 1. A co je nejlepší, tedy králem všech Vetřelců? Jednička nebo dvojka? To záleží na tom, zda upřednostňujete akci či pořádně napínavou atmosféru. Pokud akci, bude se Vám asi nejvíce líbit tento film. Jestli ne, tak pro Vás nejspíše zůstane jednička opravdu tou jedničkou.

Vetřelec (1979)

Nechtěl bych být divákem, který šel v roce 1979 na premiéru a netušil co ho čeká. Obzvlášť klubání vetřelce musel být asi opravdu pořádný šok. Ale nejen klubání, pan režisér nastolil takovou atmosféru, kterou překoná asi málokdo. Šílenou, hrůznou, geniální. A když se zamyslím, jaké triky byli k dispozici a jaké filmy vycházely před rokem 1980, tak tenkrát to opravdu muselo být hodně silný kafe, obzvlášť pro citlivější povahy.

Robin Hood (2010)

Určitě nejde o nijak špatný film, hlavní herecká dvojice (Crowe, Blanchett) však má za sebou určitě kvalitnější tituly, stejně jako pan režisér Ridley Scott.

Warrior (2011)

Rozjíždí se to pozvolně, ten vyřazovací turnaj už mě ale zcela pohltil a do scén, chování postav a všech ostatních věcí jsem se od této chvíle naplno vžil. Při finálním souboji, kdy bratři stáli v kleci již přímo proti sobě jsem už téměř nedýchal a u poslední scény naopak úlevou hodně vydechl, protože zase jednou se tvůrcům podařilo velmi pěkné zakončení filmu. Jeden z nejlepších bojových filmů od dob Rockyho, možná bych dokonce řekl že zcela nejlepší.

Cesta (2009)

Nejvýstižnější slovo pro tento film je "smutné".

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Opravdu nádherná vizuální stránka a profesionální triky, rychlejší a jinačí než jednička. Divákovi je servírována jedna svižná akce za druhou, ve které občas dost válí Legolas. Pokud od filmu očekáváte, že se bude držet knížky, tak asi nic pro vás. Jestli vám ale cesta, kterou se Peter Jackson vydal nevadí, užijete si krásné dobrodružství ve Středozemi s celkem sympatickou skupinou trpaslíků, doplňující Gandalfem a Bilbem, profesionální akci, strašidelné pavoučí osídlení a draka nazývající se Šmak. Do toho občas přijde na pomoc elfka Tauriel, vše krásně doplňuje hudba Howarda Shorea a krátce se nám ukáže dokonce i Sauron. Já jsem tedy zcela spokojen.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Patřím k fanouškům filmového Pána Prstenů, proto mě velmi potěšilo znovu vidět Gandalfa, Glooma a pár dalších postav oné nezapomenutelné trilogie. Hobit je trochu více natahovaný, dechberoucí scény se střídají s trošičku táhlými a zdlouhavými. Suma sumárum, tento film je rozhodně kvalitní dobrodružná fantasy, na Pána Prstenů však nedosahuje, takže za mě celkem jednoznačné 4 hvězdy.

Wolverine (2013)

První X-men byly celkem peckou, zvlášť pro mladší publikum. Bohužel, Wolverine nám už trochu upadá. Při pár akčních momentech jsem si sice řekl: Hm, slušné a několika okamžikům jsem se zasmál, celkově se to ale již peckou nazvat nedá. Film je takový nevyvážený, postrádající šťávu z prvních X-men a X-men: První třída.

Rocky (1976)

A takto před desítkami let začal příběh nejslavnějšího boxera co znám. Sylvester Stallone díky tomu přivedl do tělocvičen tisíce chlapů, prakticky odstartoval svou filmovou kariéru a ukázal nám, že pokud člověk opravdu chce, dokáže pokud ne čokoliv, tak alespoň velmi velmi velmi mnoho.

Gladiátor (2000)

Stačí když řeknu Best of Russell Crowe and Joaquin Phoenix?