jOBS (2013)

No popravdě jsem čekal trochu víc. Zklamalo mě, že děj filmu končí někdy v devadesátých letech a nejsou tam zahrnuty poslední roky života Steva Jobse. Nicméně mě to bavilo a Kutcher ho zahrál výborně. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, nakonec davam slaboučké 4*.

Šarlatový a černý (1983) (TV film)

Peckovi ten Řím očividně svědčí. Moc pěkně natočené válečné drama o faráři, jenž ukrývá spojenecké vojáky v nacisty okupovaném Římě a rozhodně se nebojí dát náckovi po držce, když je třeba. Až se mi nechtělo věřit, že je to pouze TV film. 90%

Odpojit (2012)

Několik příkladů, jak může internet zničit lidem život. 90%

Zmizení (2013)

Vynikající thriller, promyšlený do detailu. Už ani nevím, kdy jsem naposledy takhle hltal každou vteřinu, snad někdy u 96 hodin. Jake Gyllenhaal s tím jeho tikem v oku byl psycho, a díky bohu, že hlavní roli nezískal Wahlberg. 98%

Machři 2 (2013)

Taková horší "Sandlerovka". Špatný fór střídá dobrý fór, z nichž většinu tvoří bohužel ty špatné. 40%

Jedna mezi oči (2012)

Nenáročná béčková oddychovka, na kterou za pár týdnů dočista zapomenu. 55%

30 minut po půlnoci (2012)

Nebýt té úmorně dlouhé stopáže, šel bych s hodnocením výš. 65%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jelikož jsem nikdy nebyl velký příznivec Arnolda, až dosud (2013) jsem se terminátorům vyhýbal. No zjistil jsem, že jsem dělal velkou chybu, protože tohle se vymyká "Schwarzenegrovskému" standardu. Druhý díl dokonce předčil i tak dost kvalitní první díl. Pro nudné zdlouhavé dialogy tu není prostor, neustále se uhání kupředu. Takovéto akční sci-fi se už dnes netočí, a je to škoda. Pro mě nejlepší Cameronův film, Avatar se může jít zahrabat. 95%

Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

Ze začátku mě ta řada teda ani trochu nebavila, v každém díle pravidelně všichni brečeli a vylívali si srdce, jak je těžké hrát proti svojí drahé polovičce. Říkám si to si snad dělají prdel, tohle není survivor. Ale jakmile větsina o svého blízkého přišla, začlo to být konečně zajímavé a pár kmenovek bylo hodně dobrých. 70%