Padesát odstínů šedi (2015)

Knihu jsem nečetl a dle hodnocení a komentářů jsem nečekal nic jiného než odpad. Nakonec film celkem překvapil a já se bavil. Jen škoda, že to nebylo trochu víc okořenější. No víckrát už se na to dívat nebudu, ale 65% je tak akorát.

Teorie všeho (2014)

Něco tak dojemného jsem už dlouho neviděl. Ani si nebudu kazit náladu čtením negativních komentářů a rovnou dávám 100% a pokouším se objednávat knihu "Stručná historie času"

Odstřelovač (2007)

3* za téma ohledně odstřelovačů, protože to já můžu sledovat pořád dokola. Bonus 1* za pěkný kůzlátka Kate Mary a taky za pořád rajcovní Rhonu Mitra. Suma sumárum 4*.

Zátah 2 (2014)

Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to více než první díl. Snad to bylo proto, že to nebylo tak jednotvárné a přímočaré. Americký konkurenční fílm "John Wick" je proti tomuhle večerníček pro děti. Něco tak nekompromisního jsem dlouho neviděl a klidně si to dám za pár dnů znovu. Závěrečná bitka v kuchyni je opravdu famózní.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Nevím jestli to bylo tím, že jsem film viděl s titulkama, ale nic směšného jsem zde nezaznamenal. Předvídatelné, občas kopírující jedničku, ale ani zdaleka tak vtipné. Většina scén trapná až za hrob. Tohle nezachrání už ani Jim Carrey. Když už si dali páni tvůrci tak načas s dvojkou, tak to raději neměli točit vůbec, než vyplodit do světa takovou sračku.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Jedna hvězdička za režisérovu odvahu vyhodit takový fekál do světa. Napětí: 0; Akce: 0; sranda: 0 ... 100 minut sraček. V dnešní době je jednodušší si pustit nějaké zvrhlosti na internetu, než shánět tenhle film.

Falešní poldové (2014)

Klasická černo-bílá komedie. Už je to unavující, jak se běloch hádá s černochem. Je to vidět v pomalu každé komedii a začíná to být otravné. Jinak film trochu připomíná Jump Street, ale na to se nechytá. 65% je akorát.

Železná srdce (2014)

Strhující drama s velice realistickým znázorněním prostředí bitev. Takhle nějak si válku představuji, všude bláto, špína, krev, mrtvoly a hromady tun skřípajícího železa. Hřáči WoT si určitě přijdou na své a ne jedna bojová situace jim bude povědomá. Bohužel film má taky své mínusy - 1. znázornění amíků jakožto spasitelů s dobrým etickým kodexem (pokud teda zrovna nebyli nalití), ale na to už jsme u jejich filmů zvyklí. 2. finální tanková bitva, kdy stačilo obejít tank kilometrovým obloukem, dostat se za něj, otevřít poklop, mrsknout tam granát a bylo by po posádce. 3. Není to ani tak mínus, jako spíš chyba ve filmu - možná, ale Brad Pitt si u těch dvou pohostinných německých katze čte anglicky psané noviny z čehož plyne otázka, jestli měli amíci dodávku čerstvých ranních novin až z domova, nebo to byla chyba. 82%

John Wick (2014)

Obyčejná vyvražďovačka, která neurazí, ale ani nenadchne. Povrchní a bohužel jsem to Neovi nevěřil tu roli. Něco ve stejném stylu tu nedávno bylo - Equalizer, ten byl ale mnohem lépe zvládnutý a Denzelovi tu roli prostě musíte žrát.