Ant-Man (2015)

Nečekal jsem, že mě komixovka může takže ohromit. Takhle jsem se nepobavil ani u Avengerů ani u Iron-mana, sotva jsem film pustil, otevřel hubu a zavřel ji až u závěrečných titulek. Makra jsou hodně povedené a scéna s vykolejením vláčku je to nejlepší, co jsem tento rok v kině viděl. 5*

Až na vrchol (2015)

Nehorázný nářez a to jsem se o motoGP ani nikdy nezajímal. Nejde hodnotit jinak, než 5*. Profesionalita nejen jezdců, ale i lidí ve střižně když zvládli tolik hodin záběru poskládat tak, aby film měl hlavu, patu a ještě se dobře sledoval.

Druhá míza (2015)

Nechápu jak tohle může mít jen 73% a kde jaká kravina, která nemá ani hlavu ani patu má plno hvězd jen proto, že není mainstreamem a nějakým způsobem se odlišuje. Pěkný film plný emocí a občas i těch vtipných hlášek.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Bohužel už ne takové bombové překvápko, jako v prvním díle. Nicméně film si drží kvalitu a akce je ještě o něco víc. Co mě ale dost sralo, byly reakce spolu sedících v kině na různé momenty ve filmu, vtipné i ty nevtipné. Zlatý klid v teple domova. Už aby byl třetí díl ve stylu Shawshank redemption.

Ospalá díra (1999)

Hororová atmosféra - 0, po 65 minutách jsem u toho zaspal. Nechápu hodnocení, asi síla davu, která ani těm nejvíc znechuceným divákům nedovolí dát špatné hodnocení. Možná těch posledních 30 minut nabídlo nějaké super rozuzlení, které tento film vyzdvihlo do výšin, ale o tom pochybuji. Dávám 1* za to, že jsem nezaspal už dřív, ale vydržel do druhé poloviny.

Armáda temnot (1992)

Takovou fantasmagorii jsem neviděl od dob Červeného Trpaslíka dílu Roztavení. Mé první setkání s tímto duem Raimi - Campbell. Naprostá capina, ale určitě shlédnu i předchozí dva díly. 3*

V hlavě (2015)

Tentokrát se jedná opravdu o pohádku pro děti. Pro dospělé tady není, kromě závěrečných titulek, zhola nic. Z hlediska dítěte 4*, z hlediska dospělého 1*, ale vzhledem k tomu, že je to pro ty nejmladší z nás, tak se přemůžu na ty 3*. Rada pro ty, co na to jdou s dětmi do kina - vemte si něco ke čtení nebo špunty do uší a spěte.

Bojovník (2015)

Příběh o bezohledném a sobeckém boxerovi, kterého zdrtí vlastním zaviněním tragédie a místo, aby ho to s vlastní dcerou ještě více semklo, tak se stane opak a utápí svou nevymáchanou hubu v chlastu a drogách. Naštěstí se mu roztočí to jediné kolečko, co v hlavě má a jde do sebe. Od téhle chvíle už je to klasika a i největší analfabet ve světě kinematografie asi ví, co bude následovat. Nakonec to nějakým způsobem všechno funguje, ostatně jako každé sportovní drama a na konci filmu musím Billymu fandit, protože kdo jiný by mohl mít naději, když ne on. Jake Gyllenhaal jako obvykle famózní, od teplého pasáčka ovcí (Zkrocená hora) až po inkvizitora v ringu mu ty role prostě jdou. Za mě 82%.

Vybíjená (2004)

Ten Stiller má opravdu styl. Role mu padne jako šitá na míru a evidentně si to užívá. Film je plný nesmyslných situací, na které musí být člověk naladěn, aby si je plně užil. Já naladěn byl a proto 4*.

Gangster Ka (2015)

Na české poměry velice vydařený film. Přesvědčivý herecký výkon Hynka Čermáka doplněný neméně podobnými výkony hercu Bjelace, Svátkové a Révaie. Zbytek je seriálový standard hodící se na televizi Nova před televizní noviny. Další překvapivý výkon, který zaslouží ocenění patří T. Věrčákovi za OST. Určitě to stojí za shlédnutí, uvidíme jak se předvede další díl. 75%