Terminator Genisys (2015)

Na pět hvězd to bohužel není, nechápu proč do toho museli pořád srát ty vtipné vsuvky, tím ten film naprosto ztrácí na vážnosti a stává se nepřesvědčivým. Soundtrack byl taky občas ne zrovna hodící se daným situacím, ale jinak jsem dostal to, co jsem očekával. Navíc spousta scén výkrádala situace prvních dvou dílů. I tak ale hodnotím vysoce, protože Arnolda mám rád s na těchto filmech jsem vyrůstal. 80%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nehorázný audiovizuální masakr. Ti, co vymysleli ty masky lidí a modely aut by zasloužili Oskara. Všechno už by to bylo dokonalé i tak, ale s tim bláznem, co tam brnká na tu kytaru to teprve dostalo ty správné grády. Člověk, který ho má na svědomí musí mít o kolečko víc, nebo míň. V tomhle filmu je prostě všechno propracované a nezapomenulo se ani na takové detaily, jako permanentně stojaté bradavky čokoládové krásky. Hardyho i Theron si tu oblíbí každý. Nemůžu se dočkat, až film uvidím znovu. Bohužel se po tomhle na předchozí trilogii asi nepodívám, protože bych si nudou okousal nehty až po první článek prstů. 95%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Na filmu mě opravdu zaujala kamera, ta byla skvěle dynamicky povedená. Bohužel si nejspíš Matt V. dal před natáčením trochu LSD, protože ve filmu to hýří všemi možnými barvami. Mladého Kingsmana mohl hrát někdo více sympatičtější. I tak to byla celkem povedená oddechovka a dívat se na to vcelku dalo. 75%

Velká šestka (2014)

Největší masakr přijde v prvních pěti minutách při zápase s mikrorobotem. Pak už je to nějak o tom, co jsme tu už 100x viděli. Celý film táhne kupředu robot Baymax, kterého si musí zamilovat opravdu každý, nicméně ani to nestačí na víc než 70%. Takže 1* za mikrobota řezníka a 2* za Baymaxe.

Ronin (1998)

Celý film se tam za něčím někdo honí a vy ani nezjistíte co to je. Na můj vkus až moc urychlený konec. O comebacku Jeana Rena by se dalo polemizovat jak to dokázal, ale budiž. Musím ale vyzdvihnout herecké duo Reno - Niro a taky tu honičku po Paříži. Tak reálně bohužel dnešní auto honičky nevypadají. 69% - Takže ještě 3*

Americký sniper (2014)

Od filmu jsem dostal více, než jsem očekával po přečtení zde zveřejněných komentářů. Potěšilo mě věrohodné ztvárnění Chrise Kylea, toho Cooper zahrál parádně. Akce ve filmu bylo taky dost a byla překvapivě dosti věrohodná. Film disponuje v podstatě vším, co se od něj očekává a to bohužel i dlouhou stopáží, která mohla být ušetřena o některé zbytečnosti a film se mohl vejít do 2 hodin. Bohužel stejně jako u předchozích válečných filmů - Hurtlocker, Survivor apod., taky tomuto filmu něco chybí, stále to nemá na filmy takového formátu jako Saving private Ryan nebo Platoon. I tak dávám 85%, což jsou pořád 4*.

Co děláme v temnotách (2014)

Nechápu jak vůbec někdo může vynaložit úsilí a finanční prostředky na takový nonsense. Naprosto zbytečný film u kterého jsem strávil 80 minut aniž bych se alespoň jednou usmál. 15% za snahu, a toho kdo to vymyslel ať dají na blacklist a už se ve světě filmu neukazuje.

Špinavý prachy (2014)

Po dokoukání filmu jsem si položil jednu zásadní otázku, na kterou jsem ale nedostal odpověď - O čem to ku*va bylo? Nechápu jak Tom Tvrďák mohl kývnout na scénář, který byl děravý asi jako moje 8 let staré ponožky, které nosím jen na práci do vinohradu. By mě zajímalo, čí byl nápad narvat toho čokla do filmu. 45%

2 zbraně (2013)

Od filmu jsem čekal zábavný akčňák, u kterého nebudu muset přemýšlet a přesně to jsem dostal. Denzel i Mark hrají svou roli na jedničku a žral jsem jim to každým soustem. Ostatní režiséři by si měli vzít mustr z tohohle filmu, protože většinou když je film s hlavníma postavama - černý bílý polda, tak je to jeden dialog trapnější než druhý. Tady se naštěstí člověk trapných hádek mezi již zmíněnýma hlavníma postava nedočká. Zápletka byla nakonec taky překvapivě zamotaná. Nezbývá než hodnotit 85%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Akce 90%, vtipné hlášky 90%, postava Scarletty 100%, dojemné chvilky 20%. Film není ztráta času, pobaví. Jako blockbuster svou úlohu splnil. 80% je akorát