• Krátkometrážní

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004) odpad!

Řada idiotských příhod a hlavně k uzoufání nudný film. Jediné, čemu se dalo trochu pousmát, byly "glosy" malé Sunny a možná ani to si nezaslouží zmínku. Jinak na filmu nebylo vtipné vůbec nic, hlavní dějová linie je slušně řečeno kravina poskládáná z nefungujících rádoby vtipných scének. K tomu do očí bily antiherecké výkony dětských představitelů, jejichž topornost se místama vydžet nedala. Dospělým hercům (Jim Carrey a Meryl Streep) nelze upřít snaha, ale díky scénáří to vyjde na prázdno. Vizuální stránka je možná hezká, ale u filmu takového žánru to je jedno. Nejlépe to vystihl asi Columbus :)

Život je zázrak (2004)

Neuvěřitelně nádherný film. Směs bizarní komedie, válečné tragédie a milostné romance je sladěno perfektně dohromady, aniž by Kusturica padal do kýče či umělého patetismu. Krásný obraz, krásná hudba a krásný konec... Život je zázrak, život je čudo, life is a miracle, lavie est un miracle, Leben ist ein Wunder...

Doktor Živago (2002) (TV film)

Prachobyčejná televizní adaptace, nuda a šeď, která by mohla být prototypem filmů uváděných ve čtvrtek na ČT1 v primetimu. Žádná ze složek filmu by se nedala klasifikovat lépe než jako průměrná a celkově to vůbec nefuguje a jen okázale nudí. Velkým zklamáním jsou pak herci, nevýrazní a nepřesvědčiví, Sam Neill svoje charizma asi poslal na dovolenou. Předloha může být kdo-ví-jak slavná a kvalitní, ale dobrý film automaticky nevytvoří.

Šílení (2005)

Odcházím z kina, před sebou stále vidím to maso a v uších mi zní Pochod padlých revolucionářů. Dochází mi genialita díla, které jsem právě viděl. To úžasné alegorické podobenství mi doslova sebralo dech. Špatně udělali ti, kteří odešli během projekce, až na konci vychází všechno najevo a (skoro) všechny ty podivnosti (které nemusí vždy a každého zaujmout) dávají smysl. Ještě něco málo k hercům: Martin Huba předvádí během závěrečných 15 minutách úžasnou hereckou exhibici, Jan Tříska s Jaroslavem Duškem jsou šílení se vším všudy, Pavel Liška je velice dobrý, zklamala mě pouze Anna Geislerová, která mi místy připadala nepřesvědčivá, ale na tom ani tolik nesejde. A teď mě omluvte, musím si jít pustit Pochod padlých revolucionářů.

Stvořeni pro lásku (2000)

Od začátku do konce dokonalé romantické melodrama, které jako by bylo stvořeno podle mých představ. Pomalé tempo, vytříbená kamera a nebeská hudba, při které jsem ani nedýchal. Je pozoruhodné, jak Wong Kar-wai dokáže z tak jednoduchého chození do bistra na nudle vytvořit tak nádherně poetický filmový moment.

3-iron (2004)

Nejsem si jist, zda film, který jsem viděl, byl skutečný, nebo jen sen. Ale byl to nádherný sen.

Pouta války (2004)

Oproti Zachraňte vojína Ryana mnohem realističtější a oproti Bratrstvu naohrožených mnohem emotivnější. Je jen škoda, že se režisér ty přirozené emoce snaží znásobit klasickými hollywoodskými manýry, jako je příliš patetická hudba, flashbacky do dob míru a rámcování do současnosti (to osobně nemám vůbec rád), čímž se film stává trochu kýčovitým. A to je škoda, protože jinak bych neměl proti filmu výhrady.

Saw: Hra o přežití (2004)

Naprosto úžasný jedinečný thriller a psychárna největšího kalibru! OK, přiznávám, že to má jisté logické chyby, ale takovou atmosféru, kdy jsem nevnímal nic jiného než film a jsem vyklepaný doteď, člověk nezažívá běžně, takže jsem se logikou nijak nezabýval. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. Ano, pozor, jde sem chlap s červeným pláštěm. Cože? Ó néé, pomóóóc, íííík áááááá $&%&%^%)%%&*& _________________ Ehm :) omluvte manýry vyšokovaného diváka ;)

Žralok v hlavě (2005)

Souhlas s DDT, jako středometrážní flm by to bylo zajímavé dílo. Sázka na Oldřicha Kaisera ze začátku funguje, nicméně, čím je film, ve kterém se vlastně nic neděje, delší, tím je taktéž nudnější. Přál jsem si konec a to má film pouze 75 min.

O dve slabiky pozadu (2004) odpad!

Slovy hlavní představitelky Zuzany Šulajové je tento film inspirován "z části z mého života, z části z Katčina, z části životů jiných lidí a z části vymyšlené". Už z toho lze leccos vytušit. A vskutku. Už po pěti minutách jsem nevěřícně hleděl na plátno a ptal se sám sebe, co to má znamenat. Nepřišel jsem na to... Neuvěřitelně nudné sledování neuvěřitelně podivného života hlavní hrdinky se slabým scénářem, absolutně nefungujícími pokusy a humor, kterým se však vůbec nikdo nesmál, a v neposlední řadě nulovými hereckými výkony s výjimkou Zuzany Šulajové. Slovenských filmů nevzniká mnoho. Bohužel, když už něco vznikne...:(