Papoušek Paulie (1998)

Docela milý rodinný film, kde jedinou výhradu mám k dabingu papouška Paulieho, ten hlas mi tam nějak nesedl. Nejlepší byla scéna, kdy banda vědeckých pracovníků odborně zkoumala papouška pomocí sofistikované metody. Ukazovali mu k poznání kartičky s jednoduchými obrázky a očekávali pouhé zaskřehotání jednoduchých odpovědí typu "dům", "deštník", "pizza"... jenže papoušek se neudržel a začal jim dělat rozsáhlou přednášku o tom, co je to pizza, že se jí po celém světě, jaké všeliké přísady se na ni můžou dávat, jakou pizzu on sám má nejdraši a zakočil ten sáhodlouhý a květnatý proslov tím, že už by jim taky mohlo dojít, že on má teď hlad a pizza by bodla :-)) Závěrečná scéna shledání byla zvláštní, ale ze života. Paulie se holt za ty roky nezměnil, ale svou milovanou holčičku Marii už nepoznal, "trochu" mu vyrostla a tak z toho byl perplex. Smutné, ale nakonec naštěstí s (opeřeným) happyendem.

Moucha (1986)

"Make love, not experiments!" (We need a bigger pack DDT !)

Mravenci nesou smrt (1985)

Hvězda za to, jak jsem byl tenkrát cestou z kina přesvědčenej, že Mravenci unikli před zásahem komunistické cenzůry jen nějakým omylem a že se jedná o velmi odvážné dílo, které "nastavuje zrcadlo" a může se svými filmovými kvalitami, jakožto napínavá kriminálka, hrdě měřit například s Francouzskou spojkou. :-) No jo, mládí zelené, blbé a nezkušené, bez filmového přehledu a navíc za železnou oponou prožité... Takhle, ono je to vždy o úhlu pohledu. Například jeden můj kamarád byl natolik ideologicky na výši, že podle něj ZA železnou oponou žili oni (Rakušáci a západní Němci) a ne my! Bez smajlíka - on to totiž tenkrát myslel vážně!

Symptom Pandorum (2009)

Tohle bylo k Matce přírodě neuvěřitelně kruté! Takovou práci si dala s evolucí, nechala z části astronautů vývojem vzniknout nádherné a životaschopné kanibaly, ale autoři scénáře jí tu radost nepřáli a z těch mutantů udělali slepou vývojovou větev! V evakuačním finále je nechali lautr všechny utopit, do posledního smraďocha. Jinak ovšem nemám vážnějších výhrad, let (resp. „let“) to byl napínavý, zábavný i děsivý. Naštěstí nejsem klaustrofobik, ale i tak jsem měl často sevřené nejen hrdlo, ale i půlky! Plus ta zvláštní choroba, ta mě zaujala. Pro sichr teď půjdu slupnout dva acylpyriny, začínám na sobě taky pozorovat Symptomy Pandorum!

Krokodýl Dundee (1986)

"Make love, not hunt!"     (Especially not hunt crocodiles, women and other dangerous animals!)

Čarodějky z Eastwicku (1987)

"Make love, not devil love!"     (But women are more powerful than the devil !)

Půlnoční polibek (2007)

Nejen L.A., ale každé mnohamilionové město je odjakživa plné osamocených lidí. Dnes už ti single nešťastníci mají i připojení na internet. No to je mi novina. Jen nechápu, proč jsem se kvůli takovému objevnému zjištění a nějakému lůzrovi díval hodinu čtyřicet na televizi. Korunováno rozhovorem: „Čekám dítě.“ „A co budeš dělat? Necháš si ho?“ „Nevím...“ Takže je schopná si třeba hodit korunou a když padne orel, tak jít na potrat? Velmi romantické. Nesympatický lůzr a čerstvá single kráva. Na ČSFD krásných 75%. No comment. Asi mají zdejší single uživatelé radši líbání (jednou za rok o půlnoci pod silvestrovským ohňostrojem), než děti...

Holky to chtěj taky 2 (2004)

"Make love, not ape!!!"     Nechci nikomu sahat do svědomí, ale vážně by mě zajímalo, kolik z těch lidiček, kteří tomu vrazili odpad! to doopravdy vidělo?! Já to viděl a pobavilo mě to. Informace pro filmového znalce Djkoma - je mi víc než patnáct let. Dokonce několikrát víc ;-)

Profesionálové (1966)

Profesionálně natočený western o profesionálních pistolnících, se zajímavou, atypickou zápletkou a reálně působícími přestřelkami, to vše bez zbytečných kudrlinek a klišé. Jen ten unhappy end mě moc nepotěšil. Sympatický revolucionář přišel nejen o spolubojovníky a revoluční ideály, ale i o zdraví, neboť do něj bylo napumpováno olovo. Profesionální žoldáci přišli o slíbenou odměnu, takže vlastně celý film pracovali zadarmo (!) a to pro milionáře, který ve finále definitivně přišel nejen o ženu, ale i o hrdost. Takže jediný, kdo na tom nakonec vydělal, byla ta nevěrná baba, kvůli které se celý film střílelo. To mi připadá nemorální! :-) Mám lepší závěr. Revolucionář Jezus Raza to olovo v hrudi nerozdýchá a hrdě zemře. Boháč Joe Grant se šprajcne a své ženy se nevzdá, pročež je i se svým doprovodem postřílen Profesionály, kterým tak zůstane jejich mzda (!) a jako bonus i nevěrnice María. Ta si chvíli zatruchlí nad mrtvým milencem (případně i nad mrtvým manželem, aby se neřeklo) a pak se vrhne do náruče. Komu? No přece postupně všem čtyřem pistolníkům, aby se o ni kluci nehádali. :-))

Jurský park (1993)

“Make love, not genetics!“    However Rex rulez!