Temné nebe (2013)

Těžko říct, co si o tom myslet. Možná pro nějakého ufologa, to je dobrej film, podporující jeho teze, ale pro mě to je jen, film s otevřeným koncem, možná i tvářící se tak, že jednou bude další díl. Každopádně, abych tu jen nehanil, tak musím uznat, že to nebylo zas tak hrozný, někdy to mělo dokonce hlavu i patu a občas, zvláště ke konci filmu, kdy jsem začal pociťovat i trochu toho "psychologickýho" žánru. Hodnocení 5/10

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Hrůza, hrůza, hrůza a ještě jednou hrůza, už olympijské hry, byly na hraně snesitelnosti, ale tohle doslova posrali. Naprosto nudný, nezáživný, otravný a nevím co ještě. Jediný pozitivum, které v tomhle spatřuji je Gérard Depardieu, díky němuž má člověk pocit, že mají předešle díly nějakou souvislost, to je bohužel všechno. Hodnocení 1/10

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Opravdu dlouho jsem se tak nezasmál, jako právě u tohoto animáče. Pohled na Obelixe jak kráčí, za pověřencem Caesara a kopíruje jeho chůzi je prostě k nezaplacení. Hodnocení 10/10

Muž, který sázel stromy (1987)

Po shlédnutí filmu jsem začal opravdu přemítat o tom, co člověk dokáže a chvílemi mi projíždělo dokonce i hlavou, že začnu sázet stromy. Nicméně sázet stromy jsem nezačal, to však neznamená, že jsem si z tohoto veledíla nic nevzal. Animovaný film, já bych teda řekl raději dokument, nebo alespoň tak na mě trochu působil, pojednává o tom, jak mohou lidské činy, zvláště ty nesobecké změnit naši planetu k lepšímu. Hodnocení 10/10

Hostitel (2013)

Poměrně povedený snímek, který do sebe kloubí hromady prvků, které sami o sobě jsou dosti zmatečné, ale přesto poskytují pocit ucelenosti. Diane Kruger je tady naprosto povedený "záporák" a svoji roli zahrála na výbornou. Hodnocení 8/10

Princezna Mononoke (1997)

Co dodat, japonský animáče jsou prostě nejlepší. Hodnocení 10/10

Já, padouch 2 (2013)

Více mimoňů, větší radost z filmu. Hodnocení 10/10

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Naprosto provoplánovej film, kterej jé téměř totožnej s filmem Kletba bratří Grimmů. Navíc oslovování "Jeníčku" a "Mařenko" působí opravdu tragicky. Film vhodný maximálně jako kulisa k sexu. Hodnocení 4/10

Los ojos de Julia (2010)

Tohle Španělům opravdu jde, buďto posunuli hranici horového thrilleru dál, nebo si jen vybírám ty kvalitnější filmy. Ať tak či tak, tomuto filmu se musí složit poklona. Po ztrátě Juliina zraku, a jeho následné získání zpět, jsem se domníval jak přečtený film mám, ovšem zakončení mě naprosto vyvedlo z omylu. Hodnocení 9/10

O myšce a medvědovi (2012)

V jednoduchosti je krása, zde to platí dvakrát tolik, krásná milá pohádka, která je skicovitě zpracovaná. Z počátku to sice nepůsobí nijak zvlášť poutavě, ale to jen nejspíš z důvodu přehlceného anime žánru, kdy se upřednostňuje grafické zpracování nad dějovou linií. Co, ale postrádá na začátku, to hravě dohání ke konci. Hodnocení 8/10