• Telenovela

Květiny v podkroví (1987)

S knižní předlohou má společného snad jen půdu a jména . Celý film pojat jako hrozné psycho, snaha o temnou atmosféru, ten nepříjemný pocit z pohledu na zkažené prostředí(záběr na to, jak někdo kope čtyři hroby), kde jsou všichni jako v pasti, pochmurná hudba, úplně jsem cítila zatuchlinu té půdy a chlad, který vycházel ze zdí, za celý film pak už nevidíme ani slunce prosvitávat skrze závěsy. Prostě stísnění, strach, co na ně kde vyletí. Kniha je mnohem více o pocitech, zklamání, bolest, dospívání, hodně myšlenek. Teror tam nefiguruje jako nějaký horor, je to spíše zachycení kruté reality, se kterou se tam vypořádávají. Remake byl v tomto mnohem preciznější. Tady je jen horor bába, krkavčí matka, spravedlivý trest na konci a v podstatě happyend na konci(navzdory tomu, že kdo četl knižní sérii ví, že ještě plno věcí následovalo a vůbec to celé skončilo jinak). Navíc herec, který hraje Chrise vypadá dost staře na to, aby s horor bábou praštil o zem a to samé mohl udělat i s matinkou a to dávno předtím. Film má díky hudbě a atmosféře se tedy pokusit aspon o psychologický thriller, ale neúspěšně. Tvůrci se báli vrtat až na kost, více vytřískat nějakou tu kontroverzi, která se tam nabízela na stříbrném podnose(o incestním vztahu, postupujích šílenství hlavních hrdinů, aby to mělo nějaký grády). Bohužel, pořád se drží zpátky, pořád soustředí jen na to, jak ten příběh, co nejrychleji doklepat jedním řezem ke konci a pořád si držet tu atmosféru, nicméně i ta začala ke konci mizet.

Kořeny minulosti (2015) (TV film)

Sranda, že film, který se má odehrávat někde v 80-90' letech má moderní vybavení, holka si nosí oblečení z nejnovějších kolekcí, dokonce i účes dobově nesedí. Nicméně docela dobrý výkon při ztvárnění jeblého synka, co podědil špatné geny po prapradědovi, který byl fanatický katolík nenávidící ženy. Takový výkon bych někoho, kdo hopkal v "parodující" verzi One Direction aka Big Time Rush, opravdu nečekala..a byl celkem i sexy a zmrda jsem mu snadno věřila. Plné hodnocení dávám za hořkosladký konec, který uzavřel všechny linky a snad i prokletí celé té rodiny.

Život v hříchu (2015) (TV film)

Natáhle pokračování už tak natáhlého Flowers in the Attic, nicméně mě to baví už jen proto, že jsem si oblíbila dvě hlavní postavy a zajímá mě, jak se vždy se vším poperou. Taková smůla nemůže potkat snad nikoho. Cathy je i po letech pořád kvalitní MILFka a Chris vypadá jako pornoherec v důchodu. Heather Graham se stařeckým účesem, přesto hodně zajímavé okořenění, bez kterého by film neměl vůbec žádnou ostřejší chut a bylo by to v podstatě jen rodinné drama o rodině s hodně švihlým, fanatickým synkem(což je vlastně díl, který nesleduje po tomto). Pořád je to psycho, ale je to taky pořád telenovela. Dívám se už jen proto, že první díl byl knižně unikátní dílo, druhý jen takový sequel a zbytek spíše drsnější telenovela. A plus dávám i za neskutečně roztomilou, malinkou Cindy.

Sleepwalkers (1992)

Učesaná, příjemná, ohlehčená hororová jednohubka s krásným kingovským puncem. Dýchnutí devadesátek v čele se sympatickými herci. Příběh je jednotvárný, ale nějak mi to nevadilo. Upíři, co se bojí koček, ale ve skutečnosti jsou to takové kočíčí tapky, které by kitkat neodmítly, to pro mě bylo celkem úsměvné. Další bodíky musím dát za kočíčí komanda a jejich úlohu v příběhu(holt milovnice koček) a krásný soundrtrack v samotném závěru, od božské Enyi.

Lights Out (2013)

Báječné, na konci jsem pocítila velice (ne)příjemné škubnutí u srdce, film má krásnou děsivou atmosféru bez žádných okolků.

The Green Inferno (2013)

Kanibalské filmy nejsou zrovna můj šálek čaje, ale nějaké body k dobru dám za celkem zajímavý příběh, dvě sympatické postavy a pěkný závěr. Podle mě to není špatný film, ale kanibali prostě "nežeru":D.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Já se bavila, seky těch týpků mě rozesmívaly, stejně jako štěky Jana Hrušínského, jehož hlášky mě totálně zabíjely.

Ledová sezóna (2016)

Celkem zajímavě promyšlená hlavní postava, ale zbytek obyčejný klišovitý ovar, co moc nepřekvapí. Animák mě nenadchnul, ani neurazil. Někdy je záchraný kruh těchto animáků humor, ale ani ten tu bohužel není výrazný. Ale zase to nějak drsně nesoudím, protože po animované stránce je to vydařené. Přesto jen o důvod víc, proč mám radši Pixar.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film) odpad!

Film o nekonečném zásobníku.

Valentine (2001)

Jsem hororově až moc otrlá a znalá, abych nevěděla hned, kdo je vrah, kdo přežije, na koho to tvůrci chtějí zprvu shodit. Nebo je to spíše tím, že tam narvali jedno hororové klišé za druhým, ale zase to není taková tragédie, až na nudné pasáže mezi bandou těch slepic, které dělají, že mají logické uvažování. Není to nějaký extra horor, ale nekoukatelné to není.