• Telenovela

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Je dobojováno. Sen mnoha fanoušků se již dočkal svého vysněného filmové zpracovaní a dopadlo to různorodě, Někdo se urazil, někdo byl mile překvapen. Já se považuji za zlatý střed, protože ačkoliv film nebyl bůhvíjak hrozný, tak mé očekávání byla mnohonásobně větší a první trailer jsem si pustila nesčetněkrát, dokud se mi pod ruku nedostal celý film. Jak já jsem se těšila a ve výsledku jsem byla spíše zklamanější, ale zase né uražená, protože ač mé představy byly daleko od toho, co se mi naservírovalo, tak jsem si film užila. Pozitiva- Lex Luthor, tomu vznáším hold největší, protože díky němu se něco dělo, doslova si tu akci vynutil. Jesse Eisenberg je dlouho můj oblíbenec a v téhle roli mu to nejen seklo, ale těšila jsem se na každou scénu s ním. Tím jak mluvil, jak se pohyboval a tvářil, hrozně mi připomněl mladého Hannibala Lectera. Mám ráda geniální, ambiciozní hajzlíky, co se schovávají za maskou spratka. Věděl přesně, co chce, dokonale vyjebával s oběma hlavními hrdiny a rozhodně bych se asi hodně bála být v jeho blízkosti, protože z něj úplně mrazí. Takový padouchy mám prostě ráda. Sice je podle mě pořád lepší Lex Luthor ze Smallvillu, ale i tak jsem si tohodle maníka nehorázně zamilovala. + Ben Affleck. Pro mě od první vteřiny byl Brucem Waynem a jakmile si nasadil masku, byl pro mě Batmanem. Bála jsem se úplně zbytečně, tahle verze Batmana mě přímo uchvátila. Líbí se mi ten vývoj postavy přes ty Batman filmy- Michael Keaton(Burtonův Batman) mladý, naivní, bránící nevinné a s mnohem optimističtějším pohledem na svět. Christian Bale(Nolanův Temný rytíř) realističtější, drsnější a nakonec Affleck, který bez mrknutí oka vyvraždil všechny nepřátelé s chladným výrazem, takže to dotáhl. Na vše pohlíží pesimisticky, svět vnímá jako celek, který chce ochránit a sám sebe pořád krituzuje, dokud se nevyřádí na Supermanovi. Henry Cavill jako Superman mi byl sympatický, ale můj favorit to nebyl. Zack Snyder nezapomněl na pravidlo, že Bruce Wayne má vždy pěkné auta. Chválím nenásilně zapojení Wonder Woman, která to tam pěkně oživila. Líbila se mi ta její inteligence. Zbytečně nemachrovala, byla sympatická a pro muže i sexy, takže jsem si jí taky oblíbila. Čekala jsem namachrovanou předváděčku síly, dostala jsem sympatickou postavu.Alfred byl konečně trochu více jízlivější, než jen takový moudrý vševěd, který se vyzná v každém Bruceově pocitu, takže tleskám. Jako tu postavu mám ráda, ale tady mi přišel víc svůj. Každá scéna Bruce/Batman a Clarka/Supermana byla podle mě skvělá, herci si parádně notují, dokázala mezi nimi houstnout atmosféra a celkově ta dynamika se se jim povedla. Negativa: Film bych z fleku přejmenovala na Batman and Superman: Dawn of Justice. Čekala jsem mlátičku Batmana a Supermana, jakože zpracované téma, o kterém všichni vedou konspirační teorie. Bohužel i bohudík to byla cesta k Justice League a já prostě čekala, jak na sebe budou klást pasti a jeden druhého špinit. Zack Snyder je dobrý režisér, ale v podstatě jsem celý film měla dojem, že sleduji dalšího Muže z oceli. Čekala bych větší návaznost na Temného rytíře, nebo svět Batmana, ale moc jsem toho nenašla. Měl to točit neutrální režisér, co zná obě díla, ale ani jedno netočil. Nějaký ten novější nádech, že se započala nová éra, která z obou světů vybrala to nejlepší. Takhle to bylo moc zaujaté. Jediné štěstí bylo v tom, že Batman/Bruce je celkově mnohem výraznější postava. "Mám zlé vzpomínky na šílence převlečené za klauny". Přehnaná temnota - Chápu, že chtěli vytvořit tu atmosféru, ale v té tmě jsem kolikrát ani neviděla a některé údery jsem si musela domyslet. Hrozně mi vadí postava Lois Lane a to mi bude vadit asi vždycky i ten přeslazený vztah s Clarkem. Hrozně nezáživná postava s tak velkým množstvím prostoru, to je prostě špatně. Sice pro pár momentů klíčová, ale i tak bych ten prostor radši dala Wonder Woman, ale jsem v klidu, protože ona dostane svůj film. Film je hrozně předigitalizovaný, nejde z toho cítit poctivá práce, ale zas Doomsday se podle mě povedl. Humor tu moc nebyl, ale zase jsme u DC a to si zakládá na vážnosti, takže já jsem spokojená a pokud chci humor, tak můžu v klidu vyčkávat na Suicide Squad nebo na marvelovského Captain America: Civil War. Zack Snyner si tím závěrem přichystal políčko pro film i Justice League a k tomu tento film v podstatě sloužil, i když jsme mysleli, že se rozřeší letitá otázka, tak je to v podstatě jen stavební kámen něčeho velkolepějšího. Myslím, že přicházející film o Suicide Squid dopadne lépe, nicméně B v S nějak ten universe neuraží. Nebylo to o tom, aby si dali superhrdinové přes rypák, ale pro to, aby vznikl pevný přátelský vztah, který zrodí tým superhrdinů. Takže přicházejí dvě otázky.1. Využil Snyder poteciálu, který B v S měl? Ne, totálně ho pohřbil. 2. Připravil se cestu pro velkolepý film o Justice League? Ano, připravil a pokud ten film sloužil jenom k tomuto, tak splnil účel. Nicméně trailery působily, že se seběhne velká mela a že se máme opravdu těšit na řezání Supermana a Batmana, Zda to bylo tak schválně, aby to lidi nalákalo a pak jim fláknout facku, to je mi záhadou. Pokud na tohle chtěli lákat, tak o tom měli taky točit.

Královna XXL (2008) (TV film)

Překvapení, ovšem ne bůhvíjak příjemné. Čekala jsem nějakou napodobeninu disneyovky, kde bude ta vepřice tancovat ve spodním prádle, veselá jak sloník Dumbo, ale ono je to velké drama. Přiběh vystihl pocity, jaké má asi každá ukřivděná tlustá puberťěčka. Jednání charakteru Maggie se dalo chápat, i když pro ostatní to byla zlá tlustoprdka. Ten styl, že z těch, co jí křivdili nakonec byli "oběti" a ona ta nejhorší. To mi upřímně moc nesedělo. Jinak mě film nenudil, jak by se zdálo. Hlavní hrdinka sváděla jak duševní, taky fyzický boj s ní samotnou. Člověka by to i dojalo, kdyby film nebyl tak jednotvárný. Většině filozofů zde nedochází, že přežírání hlavní hrdinky souvisí se ztrátou jejího otce. Není to nejlepší řešení, ale takový lidé opravdu existují. Myslím, že kdyby to řešila sexem nebo alkoholem, tak by jste byli více nadšení. Já to neschvaluji, ale chápu to. Každopadné je film přehnaně zaujatý proti tlustým a hubeným zároveň. Ne každá hubená holka je svině a né každá tlustá je chudinka. Aby se škola i s kantory a matkou spykli proti jedné sádelnici je dost přehnané. Film byl spíše o pocitech, jaké má mezi vrstevníky a celkově ve společnosti. Film bohužel děla z tloušťky normální věc. Je běžná, ale rozhodně né normální. Na co děckám pouštět dokumenty o zdravé výživé, když pak natočí tohle? Nikki Blonsky se mi líbila v Hairspreyi, ale tady zahrála zamindrákovanou tlustou puberťačku, kterou nejspíše sama byla, takže si dvakrát nešplhla. Neustále moralizování z obou stran tomu moc nepomohlo. V čem je to výchovné? Asi, že oplácet stejnou mincí je zlo, ale já to naopak považuji za spravedlnost. Přežírání je špatné pokud se tím někdo snaží přebíjet své útrapy, nebo nemá rychlý metabolismus, aby nebyl chodící koule nebo obojí dohromady. Nevím, jak se stala královnou. Její finálový proslov jí nějak nekorunoval, jen omluvil její předchozí jednání. Navzdory tomu všemu jsem jí docela fandila, ale aby bylo všechno tolik zaujaté proti ní, to mi přišlo až nereálné.

Karate Dog (2005) (TV film)

Scénu, kdy Jon Voight dostal na prdel od briarda, to si navždy uchovám ve své paměti, protože to se jen tak nevidí. Mě to tak hrozné nepřišlo. Už podle názvu je jasné, že to zaujme spíše mladší diváky, ale i mě se tento nenáročný, lehce zábavný rodinný filmek líbil. Atraktivní prostředí San Franciska(minimálně pár záběrů), sympatický Simon Rex s pěkně vybaveným bytem, cadilacem, které přímo miluju a novými metodami vyšetřování, které se nelíbí vedení. Cho-Cho pes s vychytanými hláškami, někdy animovaný, někdy živý, ale vždy stylový. Nevím, zda byla větší šílenost to, že pes mluví, nebo že pes ovládá karate, ale nakonec se to nějak ztratilo. Akční scény jsem nějak zvládala až do finále. Frajerka policistka, která heká při každém bojovém pohybu, nepřítele nakonec sejme manévrem, který by fungoval leda, kdyby měla v botách obrovské magnety. To jsem myslela, že mě nic horšího nečeká. Nakonec to byl finálový boj Voighta a briarda, kde gravitace udělala pápá a né, u těch pohybů vůbec není poznat, že jsou zrychlené. O kvalitách Jona Voighta nelze pochybovat, proto zahrál megalomanského, postupnější šílejcího génia a magora v jednom naprosto dokonale. I tlustý synek se povedl(jak asi vypadala jeho matka), který ač nebyl génius, tak byl dost dobrý podnikatel. Já to nehodnotím zle. Je to sympatický, nenáročný film v pěkném prostředí a celkem dobrým příběhem. Asi mám velký nadhled, nebo to prostě není tak hrozné, jak to většina zde démonizuje. Na takové 3 hvězdičky to podle mě celkem sedí, ale že jste se tu tak vyřádili, tak dám 4.

Jurská planeta (1965) odpad!

Tohle ani největší rusofil nebo amerikanobijec(podíleli se na tom oboje) nemůže uznat jako kvalitní film. Tam, kde Cesta do pravěku excelovala, tam tahle slatatina selhala. Rekvizity trapné, miniatury až moc prohlédnutelné, lidi převlečení do dinosauřích oblečků vyloženě směšné, tabletky, které oživí člověka, který se udusil nebo robot z plechovek od cocacoly nepředvedli nic, co by se dalo nazvat kvalitou nebo něčím koukatelným. Uznala bych příběh, kdyby za něco stál..ale on nestál. Nechci ani vidět, jak vypadá Planeta bouří. Ovšem dlouho jsem se tam nezasmála.

Batman navždy (1995)

Říkejte, co chcete, ale já tenhle díl miluju. Jediné, co mě otravovalo byla Nicole Kidman. Val KIlmer je asi můj nejoblíbenější Batman(Keaton byl na můj vkus až moc naivní, i když herecky samozřejmě lepší). Fascinovaly mě opět skoro všechny postavy.

Batman a Robin (1997)

Špatně, špatně, špatně. Všechno přehnaně stylizované, všechno až přehnaně úmělé. K tomu se přidá postava Batgirl, která je sama o sobě otravná už jen jménem, natož hraním Aleny Stříbrný Kámen. George Clooney umí spoustu jiných rolí, ale na superhrdinu byl fakt krátký. Robin..na toho se asi jen dobře koukalo. Líbil se mi Arny jako Mr.Freeze. Padouch, co měl charisma, vizi a i s ním člověk vlastně soucítil. Poison Ivy jsem si představovala jinak, než s obličejem Umy Thurman, ale taky se docela povedla, ale má vize byla jiná.

Chcete být milionářem? (2016) (pořad)

Uvolněný přístup Vašuta a jeho šoumenství hodněkrát ocením, ale tady mi to moc nesedlo. Vladimír Čech všechno dělal s důvtipem, elegancí a byl to správný lišák, který diváka uměl dobře natahovat a soutěžícího zmanipulovat do zblbnutí, navíc znal jistý odstup, kdežto Vašut jakoby do soutěžících ryl. Ale není to špatné celkově, ale ta špatně načasovaná hudba a zpožděné osvětlení, to mi bodalo do očí i uší. Navíc prozradí odpověd ještě, než jí označí. I když se jedná o banální věc, kterou každý ví, nicméně tam se s účastníky nikdy v rukavičkách nezacházelo. Nicméně jsem ráda, že se Nova rozhodla oživit soutěž, která mě vždy bavila a není mi vůbec proti srsti se na to dívat i Vašutem, kterého mám docela i v oblibě. Je ovšem škoda, že Vladímír Čech už mezi námi není, protože s ním mě to nejen bavilo, ale dokonce jsem se i těšila. Jeho nejde nahradit, to je nemožné, ale že by Vašut nebyl důstojná náhrada, to si nemyslím. Jen ho pořád musím s Čechem srovnávat.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Myslela jsem si, že už nemůže vzniknout díl slabší než Skryta hrozba, nicméně Jar Jar Abrams mě z tohoto osudové omylu vyvedl na světlo pravdy a naplnil mě pocitem, že se mi po dílech jako Skrytá hrozba začalo i stýskat. J.J je moc velký megaloman, namyšlenec na kilometry nasáklý hollywoodským odérem, který nebyl schopen se správně chytit na starou notu SW a kouzlo původních dílů zůstalo s Georgem Lucasem. Sice se mi docela líbí, že to má svěží nádech, co se týče efektů a nových technologií, přesto mi do ted leží v žaludku nemálo věcí. Největší mínus dávám za novou hlavní hrdinku. Rey je postava, jejíž povaha je sice taková, jak u průměrné hlavní hrdinky bývá, nicméně je otřesně napsaná s nadnesením a patosem. Žije v poušti, ale všechno umí opravit, všemu rozumí, všechno umí pilotovat a největší rána pro mě přišla, když se její ruka dotkla světelného meče. SW si dávalo hodně záležet na učení budhismu a samosebou, že Yoda své žáky učil trpělivosti, pokoře a učil je poznávat sílu, cítit jí, ovládat jí, skrze meditace, pečlivého tréningu, víry a píle. Ona ovšem i bez těchto věcí dokázala ovládat druhé a v boji porazit Sitha, protože síla a to nikdy předtím světelný meč ani nedržela. Tohle ze srdce jdoucí hollywoodské gesto, že není potřeba žádného tréningu, pokud je někdo hlavní hrdina, to naprosto podkopalo celou Lucasovu myšlenku. Ani Luke neuměl hned šermovat a už vůbec ne ovládat cizí mysl, dokonce ani Anakin to hned neuměl a ten se ze síly zrodil! Aneb jako udělat z hlavní hrdinky ultimátní Mary Sue a Jediiského úmění, vlastně celé ideologie, prostě udělat takový rychlokurz. Po příběhové stránce je to až moc jednoduché, v podstatě se každou minutu udávalo přesně to, co jsem čekala a né proto, že bych byla bůhvíjaký znalec, ale protože příběh stál za starou bellu a byl mnohdy tak nezáživný, že je mi dokonce úplně jedno, jaký má Rey původ. Už to nemá tu bohatou fantazii, cizost a kouzlo, které by mě k tomu poutalo. Je to typicky hollywoodské. Vše samozřejmě nebylo jen špatné. Moc se mi zalíbila postava Finna, jehož smysl pro humor mi dívání docela zpříjemnil a Kylo Ren by taky ušel, kdyby to nebyl takový emo kluk, který je spíše k politování, snad se předvede v dalším díle. Líbilo se mi i prostředí, které bylo typicky SWské, stejně tak mihotání se z galaxie do galaxie a dostala jsem pocit nostalgie, obzvlášt. když se na scéně objevil Han Solo a později i skvostná princezna Leia. Za tu nostalgii dávám nejvíce bodů, kdyby to tam nebylo, tak bych nejspíš srazila. I zde se našly docela dojemné momenty, zvlášt jedna scéna, která každému skalnímu fanouškovi zlomila srdce a na Abrahamse snesla obrovský hněv. Doufám a modlím se, že další díl si povede lépe. Podobně jsem doufala u epizody I a Bůh mě vyslyšel, tak snad tomu bude tak i tady.

American Crime Story (2016) (seriál)

Herecké obsazení viditelně zvedlo celkovou prestiž seriálu a nasadilo opravdu vysokou latku. Jede to slimejším tempem, zato nám ukazují podstatná fakta. Možnost dívat se na to z obou stran a pokládat si otázku O.J to udělal, O.J to neudělal. (Jasně, že udělal.:D) Cuba Gooding krom komediálního nadání umí perfektně zahrát na vážnou notu a labilního O.Je zahrál dokonale. David Schwimmer u mě navěky bude ten nouma Ross, ale ten jeho přecitlivělý Bob Kardashian je hodně uvěřitelný a člověk se musí furt soustředit na ten jeho elegantní šedý pruh. Kdo se mi z celkového obsazení do noty trefil nejvíc byli Sarah Paulson a Johnny Travolta. Mám ráda takové ostřílené právníky s bojovým duchem. Jen jeden z nich chce spravedlnost, druhý slávu. Některé díly jsou sice slabší, ale i tak má zvědavost přichází s dalším dílem a opravdu mě zajímá, jak to dopadne. Sice všichni víme, jak to skončilo, ale počítám s tím, že to tvůrci závěr smíchají do takové neutrální cesty.

Moje romské děti (2014) (TV film)

Žiju v chatrči, nemám vodu ani topení, ale určitě mám na cigára a pořídím si 10 dětí, protože proč ne.