• Telenovela

Krysy: Noc hrůzy (1984) odpad!

No co si budeme povídat...Italie+horory...to fakt nejde dohromady. Taková totální žumpa hororové filmografie se vidí opravdu často, ale tohle je snad ještě horší, než Hrůza na jevišti, nebo Černá kočka. Parta rebelských motorkářů, co přežili nějakou Apokalypsu si jen tak jezdí, "užívají si" mezi sebou a jsou opravdu "drsní" jako otupená žiletka. Co mě opravdu dojalo, byl ten konec....Krysočlověk ve skafandru.

Čarodějky (1998) (seriál)

Charmed byly první seriál, typu Buffy(i když ta si vede ne daleko větší úrovni) a celkem to na mě zapůsobilo. Průměrný seriál, ale přesto hodně oblíbený a uznávaný. Rozhodně budu vždy patřit mezi mé oblíbené. Tři sestry(když počítám Paige tak 4) , které se vypořádavájí s osudem býti hodnými čarodějkami a zároven vést normální život, je někdy i celkem zajímavé. Dle mě byla nejlepší 5.serie. Postavy-Prue:Místo otravná a arogantní starší sestra, co nemá na práci nic jiného, než se plést svým sestrám do životů. Piper:prostřední sestra, která později zaujme post té nejstarší, je velmi sympatická, krásná a někdy svým charakterem připomíná Moniku z přátel. Phoebe: Spratkovitá mladší sestra, která má více-méně šmrnc a její charaktér nejlépe zraje. Paige-Nejmladší a moje nejoblíbenější sestra, která je dobrosrdečná, chytrá a zábavná. Seriál hodnotím všemi hvězdičkami, jelikož je to velmi dobře propracovaný seriál, který si dobrý průměr zaslouží...Rozhodně to stojí za podívanou. (Poznamka pro muže:Sestry skoro vůbec nenosí podprsenky)

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Mě se film rozhodně líbil. Byl humorný, akční a celkem jsem se i jednou lekla. Film se mi hodně líbí, ale seriál viac.:D

Angel (1999) (seriál)

Seriál, který si mě získal! Prostě se pokusím, co nejlépe napsat, jak to, že ho mám radši než Buffy. I když to je jednoduché..protože tam není Buffy.:D Seriál je daleko temnější a dospělejší, než Buffy, která pořád vrávorá o poctivosti a slitování...Angel se s žádnou postavou, která je zlá vůbec nemazlí. Vyhodí upíra z okna, který v bolestivé agonii toho, že mu hoří celé tělo řve a než dopadne na zem, je z něj popel. Angel se pak otočí na podpatku a se vztyčenou hlavu odejde.Takhle se to má dělat. Angel jako hlavní postava, se tolik neroztahuje, jak Ms.Summers, kolem které se prostě musí točit vše. Postavy zde mají svůj vlastní vývoj a prostor pro svůj rozkvět, jako Cordelie a Wesley, které na konci nepoznáte. Ač je to spinoff má mnohem rozmanitější a zajímavější děj, než jeho kolébka. Seriál je více horor a méně drama...romantiku zde hledejte jen ojediněle. Pro mě je to nejbožejší, nejrafinovanější, nejkrásnější (a vůbec všechny kladné nej) seriál EVER! Rozhodně doporučuji. Svým stylem, šarmem, elegancí a samozřejmě akčností se řadí do dobrého nadprůměru.:D

Spolubydlící 2 (2005)

Jako thriller je to dle mě celkem ucházející. Sice tomu chybí pár faktorů a pár jich zase přebývá, ale tak černě bych to neviděla. Takový průměrný televizní thrillerek, který neurazí, ani dvakrát nenadchne. Ale těšit se můžete sympatických herců a celkem vybraného vkusu(tím myslím oblečení atd).

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Not Bad. Show je to celkem pěkná, ale zároven v něčem hodně přitažená za vlasy. Tyra ráda připomíná, že se z nuly vyšplhala na nejvyšší bod, pak ta stará rachotina Janice, která ráda prohlašuje, jak kdysi dávno fotila pro Vogue a s obličejem připomínaje Rockyho Balbou v ženské podobě....a další. Jinak dle mě se to výrazně neliší od světa modelingu a tím myslím to vyřazování. Svět modelingu na vysoké noze chce ty nejlepší z nejlepších. Podívána, která nenudí, ani nenadchne....je celkem pěkné pozorovat jak se naivní děvčata snaží zapůsobit.

Láska je Láska (2004) (seriál)

Holky v akci. Seriál by se Sexem ve městě dal těžko srovnat, jak zde jiní píší, ale jsou tu záchytné body...parta kamarádek, sex, strasti a radosti, ale je to o něčem jiném. Nějaké postavy si oblíbíte, jiné zatratíte. Tento seriál je jedinečný, protože se zaměřuje hlavně na homosexuální páry, které prožívají slunné i nepříznivé chvíle, asi jako všechny vztahy, které se na plátně většinou vidí v heterosexuální podání. Seriál jsem si zamilovala už od pilotu, jelikož každá hrdinka má něco, co stojí za pozornost...aspon na začátku. 1.serie je celkem místy humorná, ale pak se to mění ve větší drama, ale šmrnc to neztrácí. Moje nejoblíbenější postava, je samozřejmě Shane, jako u většiny, která má dle mě nezáhadnější a nejzajímavější dějovou linku i osobnost..takový Don Juan. Pak samozřejmě Alice a Bette. Nejnesympatičtější je dle mě Jenny, jelikož se s nevinné ovečky mění ve zlého vlka a její arogance nemá ke konci hranice.

Šikana (2001)

Larry Clark dluží hodně dlouhý omluvný dopis Martymu Pucciovi(ano křeslo nedostal). Ano, jak již bylo řečeno"Šukaná" by byl daleko výstižnější název. Film sám o sobě není tak špatný, pohled na zkaženou mládež , co se nudí nebylo vůbec zlé. Ale ten krutý paradox. 1.Bred Renfo(Marty) a Nick Stahl(Bobby)- neměli by si ty role prohodit? Protože Bobby byl ten ramenatý a silný chlap, co mlátil oproti němu polovičního Martyho. Celkem nevěrohodné, aby rukama jak špejle mlátil takového halamu. 2.Lisa je tlustá? Ano, Lisa Conneliová tlustá je, ale Rachel Minner nikoliv. Ono by to ani nevadilo, kdyby o ní ve filmu neříkali, že je tlustá "Ta tlustá krá*a s děckem". Říkat o na pohled hubené holce že je tlustá, se mi zdá celkem hodně blbé. Scénárista asi neviděl herce, jelikož tohle jsou fakta, které se nedají přehlédnout.