• Telenovela

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Smutný a k tomu velice sympaticky zpracovaný příběh podle skutečné události, který mě i chvíli po skončení titulků nechal pár vteřin čumět. Lee Pace předvedl famózní herecký výkon, člověk by mu tu ženskou i věřil. Čekala jsem nějakou přeumělkovanou lovestory, ale všechno bylo krásně reálné. Herecké výkony plnily svůj účel, hlavní kladné hrdiny si divák oblíbil a těm záporným měl chuť švihnout lopatou mezi kulky. Za mě skvělé, chybka byla poznat jen ve střihu, ale to se dá prominout.

The Loved Ones (2009)

Nápadité, ale bez šťávy. Přesto lepší než většina gore hororů, co poslední dobou vycházejí, ale i tak žádný zázrak.

Hannah Montana (2006) (seriál)

Hrozně mě dojímalo, jak si hlavní hrdinka při vyřknutí nějaké rádoby hlášky myslela, jak je hrozně vtipná. Ale pořád lepší Miley jako Montana, než Miley jako univerzální olizovač kladiv. Až po letech mi dochází, že oproti tomu, jakou obludou se Cyruska stala, tak mám Montanu docela ráda.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Netušila jsem, že tenhle film bude mít více pozitiv, než jsem schopná přiznat. V první řadě tvůrci dávno ví, že točí dokonalou blbost, o to víc se jim vyplatí doplnit příběh bizardnosti, jako jsou žralokotornádový lovci. Ze Sharkanada se pomalu stala značka. Příběh je okořeněn hláškami, které mě až překvapili, jak jsou dobré a jak k hercům pasují, nemluvě o tom finále. Pokud bude 4.díl, tak si ho nenechám ujít, protože i když příběh není zrovna sofistikovaný, smysldávající, tak je to příjemná kokotinka, u které člověk nemusí přemýšlet a užije si absurdity branou sakra vážně. Nelze popřít, že tohle téma je originální, dementní a geniální zároveň. Kdo se na tuhle sérii podívá, tak jí musí brát s velkým nadhledem.

Černé Vánoce (2006)

Film byl zklamáním, né proto, že bych viděla ten všemi obdivovaný film z roku 1974, nýbrž že film byl děravý jak cedník a neúhledně přeplácaný, aby navodil dojem originality. Flashbacky, aneb legenda o vrahovy mohla být v pohodě šoupnutá na začátek, né to rozkouskovat do jednotlivých kapitol, kterým stejně nepřinesla nějaké obohacení do scény,nebo nějaké šokující zjištění, co by mohli nějak hlavní postavy využít. To, co divák zjištoval, hlavní postavy dávno věděli. Jedna postava vypadala mnohem starší, než postava, co má být údajně starší. Navíc film je hodně střihany a to nejlepší do filmu bohužel nedali, což je mrzuté. Ty vraždy byly furt jedno a to samé dokola a hlavní zápletka se dala vymyslet mnohem líp. Amíci si pro horor vybíraji to nejlepší v roce, od Halloweenu po Vánoce. Tady to nevychytali. Jsou tam sice sympatické herečky, ale zbytek za moc nestojí, i když ta Vánoční atmosféra se povedla.

Duchové Marsu (2001)

Už bych se divila, že u levnějšího dílka není vlna kritiky. Dostala mě hláška "Pojďte vy vylízaný hovada", celkově Ice Cube docela válel. Docela napadité béčko, žádná hluchá místa, uspokojivý konec, zajimavý děj, ani napětí nechybělo. Dostala jsem, co jsem čekala a jsem spokojená.

Poslední nás zachrání (2015)

Tato údajně zadkynakopávající komedie, která vrácí úder všem slasherům, byla naprosto nudná a očekávání nesplnila ani z poloviny. Pominuli, že jsem alergická na Ninu Dobrev, která se opět dramaticky chytala oběma rukama za čelo, tak to takový průměr i splňuje, ale hrozně se to táhne. Na horor to neni strašidelné, na komedii to není zábavné, tak co to je? Jediná postava, díky které by to bylo zábavné, tu oddělali jako první, takže já nevím. Lacinější verze Klubu hrůzy, který byl i zábavný i správně krvavý. Někdo se možná bavil, ale já ne. Postavy byly stupidní navzdory tomu, že díky znalostem mohli být chytřejší. Opravdu slábe pokusy o vtipy. Je v pořádku si dělat srandu z klišé, ale musí se to umět podat! Tenhle film mě zklamal na celé čáře, ale dám body za snahu. PS: Nina Dobrev opět nezapomněla brečet.

Vím, co jsi dělal minulý pátek 13. (2000)

No, je to v podstatě taková parodie na Scary movie, což vysvětluje tu zvýšenou absurditu.Někdy to bylo vtipné, ale až přehnané, aby to byla zabáva.

Junior (1994)

Ano Arny, dokázal si to, přesvědčil si mě, že umíš hrát. Tleskám. Film zas taková hrůza není, calm down.

Moje sestra vlkodlak (2000)

Dalo by se to zařadit do černé komedie, jenom je tu fakt, že hororové je samotné finále a komediální vsuvky nejsou moc vtipné, celý film zachraňuje především napětí, jak to s Ginger dopadne a hlavní duo, které si poradily dobře se svými charaktery. Katherine Isabella jako pomalu šílejcí, šovinistická, labilní stvůra, předtím jenom nevyřáděná puberťačka. Emily Perkins jako šedá myš ve stínu své sestry, později jako bojovná, odvážná a přímočará holka. Film se mi líbil svojí atmosférou, mizerná podobizna vlkodlaka je vedlejší. Šlo hlavně o to diváka neustále natahovat, než ohromit stvárněním vlkodlaka a efekty. Jeden z těch levnějších filmů, co mě baví. Ale druhý díl ten první o mnoho překonal.