• Telenovela

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Charisma a důvtip Vladimíra Čecha z tohoto pořádu udělalo asi nejkoukatelnější vědomostní soutěž v celé české televizi. Někdy tam byly dost napínavé momenty a závity si tu procvičí nejen důchodci. No takže se od ostatních komentářu ten můj moc neliší. Čech byl prostě jako moderátor famózní.

Hostel (2005)

Na Jaye Hernandéze se sice velice hezky kouká, ale film stál za starou bellu. První polovina filmu je jenom o tom, kam by skupinka, trio přátel, vrazili své nenasytné ocasy a za šukem projedou stovky kilometrů. Pak je tam ubytování, cikánské děti a dvě rajcovní děvy, které jim očekávání splní. Nudnější scéna byla asi ta, jak dva hlavní hrdinové běhají za týpkem v oranžové bundě. Druhá část filmu byla nechutná, surová, ale nikoliv správně děsivá, i když se prolili hektolitry krve. Nemám moc ráda tyhle buranské horory. Přehlídka brutality, na kterou jsem moc neměla žaludek, proto moc nevím, kam tenhle film zařadit. Film je točen s absolutně nulovým režisérským talentem a jeho film bych zařadila do béčkových táborů, ale vzhledem k tomu, že se pod to podepsal pan Tarantino, tak je to nejspíš něco, co je navždy známé, i když to do hororové tvorby nepřineslo absolutně nic nového. Bylo to sice surové, ale nemastné a neslané. První polovinu filmu jsem se nudila, na tu druhou jsem se nemohla dívat...to není moc dobrá kombinace. A taky jsem se musela zasmát. Partička přijede do Poříčan, ale jsou na Slovensku. :DD

Nymfomanka, část I. (2013)

Čekala jsem porno, dostala rozsáhlý psychologický film, který servíruje všechno pěkně syrové a realistické. Nevychvaluji každý srajt, který Trier vypustí, ale tohle mě opravdu velice zaujalo. Celý film táhl hodně dobře propracovaný scénář a herecké obsazení, které snad ani nemohli být lepší. Samo sebou to není nějaké studování ženské sexuality, nebo aspon né takové, jak by člověk čekal. Celé je to v podstatě a morálních komplexech hlavní hrdinky, která zaujme snad v prvním momentě pro svojí inteligenci. Je to o jejím bouření se proti společnosti, navzdory tomu, že potom sebekajícně odvypráví svůj příběh. Je to pěkně osobitě natočené, Trierův styl se mi poprvé dostal pod kůži.

Na území žen (2007)

Upřímně film považuji za docela dobrou romantiku, nemá v sobě skoro žádné klišé a předvídatelnost. Kristen Stewart působila ještě docela sympaticky naproti tomu, co předvedla později ve své kariéře. Meg Ryan je jasný příklad herečky, která nikdy nezkazí žádný milostný film. Líbilo se mi, jak si v roli oddychovala a zároven zahrála postavu, která je docela dost komplikovaná, ač se tak na první pohled netváří. A taky samozřejmě, že Adam Brody pálil po ní a né blond Stewartce, které spíše jen dával rady do života. Není tu milostný trojúhelník, ač se to tak na první pohled vypadá. Postavy si pomáhají jeden druhého pochopit a hlavně vypořádat se sebou samotným. Rain kiss Adama Brody a Meg Ryan mi přišel asi jako nejemotivnější část celého filmu. Není bůhvíjaké milostné psychologické dílko. Je to spíše taková odlehčená romantika, co zrovna neurazí. V sympatickém prostředí se sympatickými tvářemi(i když někdo, kdo viděl Twilight nemusí mít stejný názor na ksichtek K-Stew) a docela slušnými hereckými výkony, myslím tak akorát na romantický film. Film má se snaží předávat poselství a moudra, ale bohužel to nepředal natolik, aby to člověk pobral kompletně. Kristen Stewart mě tu neohromila, tak jak tu píšete v komentářích. Její výkon nebyl špatný, ale aby mě dostal do kolen a ještě bych jí za to dala Oscara, to fakt né. Herci měli dostatečnou empatii, aby své postavy dokázali žít, ale nic vrcholového. Je to asi jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů, protože tu nejde o tom, kdo s kým bude, ale o tom, jak se s tím kdo vypořádá. Sofistikovaný příběh, který je krásně reálný, čistá émerická prácička.

Dětská hra 3 (1991)

Budete se mi divit, ale mě tenhle díl bavil mnohem víc, než předešlé dva. Co nebylo hororové? Kde bylo hororové? Tahle serie není vůbec strašidelná. Je to takový slabší thriller a vraždící panenka :-) Všeobecně jsem nikdy nepochopila, co je tak neodmyslitelně dokonalé na prvním dílu oproti tomu třetímu. Další díly už se posunuli do žándru černé komedie. Chucky se tu mnohem více projevuje, dělá příběh zajímavý. V prvním díle sice bylo mnohem více napětí, co vykouzlilu tu vaší opěvovanou hororovou atmosféru, ale jinak mi to nepřijde nijak exceletní. Tahle serie se může pyšnit originálním antagonistou, ale nic víc mi to nedalo. Takže moc nechápu ty, co jsou nespokojený, ale každý na to má jiný pohled. Vojenské prostředí mám ráda, Chucky perlil, napětí se taky občas ukázalo.:-) Já jsem s tím průměrem docela spokojená.

Halloween III (1982)

Toto fakt né. Zrovna tento film bych udělala jako samostatný film a né ho zařazovat do hororové serie, se kterou nemá nic společného, krom vyvraždovaček a svatku. Menší parazit na úspěšné značce, nebo laciný pokus o reformu...Vraždy byly pěkné, ale atmosféra vázne, příběh se vleče a nakonec uteče. Fanouška Halloween to už zklame jen pro absenci hlavního zabijaká, který je tváří serie.

Angelina Ballerina (2001) (seriál)

Na pořady pro děti se nesnažím být kritická, ale tahle mizerná grafika je hodně velký mínus. Až budu mít děti, tak tohle jim nepustím z důvodu, že v hlavní roli je nafoukaná a sebestředná krysa...tohle za vzor neberu a koncipované jako odstršující případ to není.

Halloween (1978)

Tohle jsem sledovala s ledovým klidem. Jsem již otrlejší ročník(18 y.o), proto mě nijak nebrali nezáživné vraždy, nebo scény, kde měl mít správně divák nervy na špagátku z toho všeho napětí, ale já se ani jednou nelekla, ani jsem neměla ten skvostný pocit, co člověk při hororů mít má. Na mě to zkrátka nezabralo, ale ten film neodsuzuji. Tak či onak je to klasika, co mám ráda, dá se na to dívat. Můj nejoblíbenější hororový žánr je právě slasher a nebýt Halloweenu, tak by ten podžánr nejspíš nevznikl. Kvalitně je to lepší, než Pátek 13(který považuji v tomto podžánru za velkou nezáživnou slabinu). Michael Myers se mi jako zabiják líbí, i když další díly to zavedly do hrozné fantasmagorie, tak tady se mi páčí jeho psychika a Dr. Loomis je tam v podstatě jen proto, aby to nebyla jen nezáživná, absurdní vyvraždovačka(opět Pátek 13), ale aby to mělo psychologičtější podtext a nevyznělo to lacině po příběhové stránce. Film je ale na nízký rozpočet kvalitní v mnoha směrech a to navzdory tomu, že to chtělo velké přizpůsobování. Nemohu zapomenout naší scream queen Jamie Lee, jejíž křik mi nejde na nervy, nýbrž si ho člověk užije. Základní kámen slasher hororů je sice mírně utahaný, vyskytují se tu i nudné pasáže, které by v pohodě mohli frčet do střižny, ale do příběhu to dávalo aspon návaznost, takže to člověka donutí být k nudnějším částem, v neutrální pozici. Skladba od Carpentera, na kterou měl 4 dny, která je naprosto originalní, to je naprostá pecka. Snad jedna z nejlepších věcí na filmu, co zkrátka neomrzí. Film pro mě nebyl špica, ale slušný nadprůměr to určitě je.

Andělská tvář (2001)

Jsem zvrácená, ale mě se to líbílo. Neměla jsem tendence vnímat Pomejeho jako bulvární hvězdu, kterou dnes je, proto se mi v té roli líbil. Filip Blažek taky a Míša Kuklová jako mladá hraběnka byla roztomilá. Na české poměry mi to přišlo vydařené, byly vidět peníze, co se do toho vrazily. Já proti tomu filmu zkrátka nic nemám, není dokonalý, ale nebudu ho uražet jen proto, že ho režíroval Troška a financoval Pomeje. Vizuální stránce se to povedlo, ale je pravda, že Pomeje neohromil tolik, jak by měl, ale snažil se.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Serie American pie je výjmečná hlavně proto, že i přes ztřeštěnost a trapasy, které odskače hlavní hrdina(občas někdo z party), tak má i vážnější podtext z reálného života. Film nepřišel ani tak vtipný, jako krásně nostalgický.Vidět znovu kluky a mrknout se, jak se v životě posunuli a jaké mají znovu problémy, to byla klasa. Celkově je to jeden z mála filmů, kde setkání po letech vypadá krásně přirozeně, nenuceně a pořád to neztratilo jiskru a humor prvních 3 dílů. Člověka to opět rozesmálo i dojmulo. Jo život utíká hrozně rychle, v prvním díle se kluci vypořádávali s dospívám a v tomhle s tím, že už nejsou puberťáci.