• Telenovela

Darované srdce (2002) (seriál)

Začnu s plusy. Telenovela postavená na muži není zas tak ojedinělý jev(viz Jago, syn džungle). Hlavní hrdina je nečekaně velký sympaťák, hlavně on mě dohnal k tomu tu telenovelu pravidelně sledovat. Úvodní song je též pěkný, krásná melodie. Zbytek je pak celkem otřepané klišé, nelíbí se mi dějové zvraty, ani prostředí, kde se to točí. Je jasné, se kterou Maximo nakonec zůstane. Ale co se týče telenovel, je to takový průměr.

Milenci a vrazi (2004)

Oh ne. Jeden z těch typů filmů, u ktereýho se modlíte, aby vypli proud, nebo přinejmenším kleknutí televize. Film jsem si tolikrát přetáčela nazpět, abych pochopila o co vlastně jde a nedostalo se mi odpovědi, vůbec nechápu o co kráčelo, jaký měli postavy význám, kolem čeho se příběh točí, jaká je pointa toho, že se pořád jen hádají. Proč na sebe šijí podrazi, kvůli jakému zisku? Film prostě tomu nedává prostor. V knize to třeba vysvětlené je, ale tady se člověk mizerně chytá. Adamovská je prostě hrozná herečka, pěkná, ale hrozná. Ovšem její postavu jsem jako jedinou z těch všech pochopila. Ženská s krizí středního věku, nechce pustit své mládí, nechce si připustit, že už vysloužila. Milenci a vrazi, to je dost výstížný název, protože co jsem pochopila, tak se jen souloží a zabijí. Tu jednu hvězdičku dávám hlavně sobě za to, že jsem byla schopná ten film přetáčet zpátky.

Terra Nostra (1999) (seriál) odpad!

S čistým svědomým, ta nejhorší telenovela všech dob.

Říše vlků (2005)

První polovina filmu skvělá! Tajemná, napínavá, stylová, poutavá. Druha má velký spád, do trapnosti, nudnosti a přílišné absurdity. Neuspěšní pokus o originalitu, Jean Reno si ovšem s rolí zahořklého a ublíženého drsňáka, co si chce vyřídit osobní úcty, vyhrál výborně. Kvalitou je to slabší, než Purpurové řeky.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Tyto stránky mě neustále předsvědčují, že českou tvorbu opravdu málokdo docení a pokud to není trilogie Slunce seno, tak všechny hned hazíte do odpadu už jen z principu. To se mi nelíbí. Je to náhodou docela svižná česká komedie, která není nijak na škodu. Ladislav Potměšil přímo zářil a ukázal mi, že i čeští herci můžou mít chemii(Maisner&Boženks). Nemám ráda věcně opakující se Krainovou, ač proti ní nic nemám. Film se jako parodie tváří, tak to tak berte, pokud si ten film chcete užít. Pokud ho chcete jen kritizovat, mile pokračujte dál ve sledování 30 případů majora Zemana. Třetí díl byl nejslabší, ale pořád ho řádím do průměru.

Na cestě (2012)

Okey, přečetla jsem knihu, viděla film a potlačuji svojí averzi na Kristem Stewart, tak začnu objektivně hodnotit. Kdo nečetl knihu, špatně se chytá. S postavami se člověk nestihne pořádně seznámit, děj jede zběsile rychle. Příběh nemá pointu, je to jen pocitové dobrodružství, ale musím uznat, že dost působivé. Beatnici v objetí drog a sexu, realistické vyobrazení postav. Kristen Stewart si poradila se svobodomyslnou štětkou celkem dobře, i když její ksichty při sexu fakt vidět nemusím. Tato Bible náctiletých si vysloužila můj obdiv především svojí dynamikou a nepřetržitým realismem. Režisér dostal celkem výzvu, protože příběh musel zařazovat do určitých míst, které v knize nejsou ani popsaná. Vyhrál si s tím překvapivě dost dobře. Vadili mi spíše pasáže, kde se odehrává na oko stejná situace jako předtím, jen na jiném místě. Sam Riley a Garrett Hedlund nejsou žádná laciné holywoodské tvářičky, ale dost nadaní a kreativní herci, a uměli bravůrně své postavy zahrát natolik, že nemůžu najít prakticky jediný rozdíl, mezi těmi knižního a jimi. Citovost, tím pádem i nátlak na psychiku. Cesta sebepoznání, experimentů, slasti a nezapomenutelných okamžiků. Dean Moarty je příklad antihrdiny, co je sám sobě zkázou a nebojí se sebou strhnout i někoho dalšího. No, film ve mě nezanechal žádné výrazné emoce, ale film mě podobně jako kniha natáhl do příběhu. Ovšem podruhé už bych se na to nedívala.

Avengers (2012)

Čmuchám, čmuchám Whedona. Když jsem Avengers viděla prvně, byla jsem unešená. Obdivovala jsem ten nadhled bez nadsázky. Teď když jsem to viděla poněkolikáté, vidím i určité nedostatky. Slepit 4 superhrdiny jednou tvrdou zápletkou, není zrovna hračka a bohužel se snímek nevyhl navoněným klišáckým částem,ale copak to jde u Marvelu jinak? Obří nebeský letoun byl něco originálního, ale v polovině filmu mi už začal lézt na nervy.  Hulk, America, Stark a Thor měli každý svůj film, proto měli v tomto menší prostor, ale kámen urázu tu je, že je k sobě tlačí násilím, což pak působí jako rozladěné housle. Sice Whedon dokázal ty postavy spojit, ale nedokázal zařídit, aby to bylo věrohodné. Tedy spíše v případě Ct.Americy, i když s Ironmanem to ladilo. Herecké výkony se tu mlátí jeden přes druhý. Scarlett Johanson byla v Iron Manovi absolutně nemožná. Tady se ale vyšvihla, její postava mě bavila snad nejvíc. Robert Downey JR, jeho Tony Stark byl jako vždy stylový, zábavný, geniální. Chris Hemsworth, ten když nemá svůj film, je absolutně nezajímavý. Ale nic proti němu. Chris Evans má sice ksichteček k zulíbání, ale připadá mi, že tam zapadá nejmíň. Mark Ruffalo, byl takový spojovací článek celé čtveřice a překonal má očekávání vůči této roli. Cobie Smulders, jinak dobrá herečka, byla hrozně nevýrazná. Jeremy Renner byl naopak jeden z nejlepších. Jako vždy se tu zníčila polovina velkoměsta. První polovinu filmu byla opravdu chytlavá, nápaditá, plná napětí. Ale abych jen nekritizovala, film má hodně co nabídnout, tedy po příběhové stránce. Šovinistický Loki, se svojí ideou je originální, akční scény fantastické, humor by mi roztrl bránici, nadhled grandiózní, nemluvě o vsuvkách typického Whedona do scénáře. Ač toto dílo není dokonalé, tak to neznamená, že není jedno z nejlepších. Není snadné tohle vše propojit do čistého příběhu, aby všechno dávalo smysl a film diváku udržel ve střehu. Nevím, který režisér by s tím poradil lépe. Za poslední léta to je jistě nejlepší film od Marvelu. Whedon se držel marvelovských kritérií, ale hladce to přiblížil svému stylu, což je poznat hlavně na Coulsovi a Furym. Vyzařuje z toho osobitý styl a kdyby to Whedon rozjel naplno, určitě by to bylo lepší. Doufám, že mě druhý díl překvapí. Jinak nikdy nezapomenu na scénu Hulk vs. Loki...když se totak vezme, Hulka na něj mohli poslat rovnou. A finální scény se záběrem na A, to se mi zvedl tep, stejně jako mě pobavila scéna po titulkách v bistru. I přes ty menší hrubky, mi Whedon opět dokázal, že není žádné zeléne střevo, ale dost inteligentní, kreativní a nadaný režisér i scénarista, kterého právem obdivuji za to, co vkládá do filmu a jaký požitek z jeho tvorby divák má. Určitě se těším na jeho další filmy.

Úplný idiot (2007)

Neměcká verze Bridget Jonesové s idiotem v hlavní roli.Já si ten film dokázala užít, je to sice úplná idiotina, ale od němců fakt dobrý. I když ten obraz, typický pro německou tvorbu, mi to trochu kazil. Líbili se mi nějaké hlášky a není to špatná oddychovka.

Kondom hrůzy (1996)

Při tomto filmu člověk může vypnout své myšlení a zvracet smíchy. Film je ovšem v některých částech hrozně nudný, pokaždé jsem zbystřila, když jsem zahlédla kondom a v obchodě jsem se na regál s nimi dívala dost nevěřícně. Asi jsem se vypla moc. No, ale k filmu. Je to hovadina na entou, bez náboje, ale za to je to dost velká šílenost, zvráceně zábavné. Víc se k tomu dodávat opravdu nemusí, je to přesně to, co od Tromy čekáte.

50 odstínů vášně (2015)

Obal je fakt úžasný, krásný filtr, kontrast, pozadí. Kéž by se tak řídili i ve filmu a dali tam normální filtr, jako v každém filmu. Buď je to moc syté, nebo moc vybledlé, nebo je tam červený filtr, nebo modrý filtr. Ale nebylo to zlé, proboha, mě se tahle verze líbila víc, než 50 odstínu šedi. Má to příběh, chemie funguje, nemám velká očekávání. Charisma Carpenter je kočka, chtěla bych v jejím věku jako ona. Ono, když není zapotřebí speciálních efektů, nějaké vědecké znalosti, tak si Asylumu umí poradit. Pro mě asi nejlepší film od Asylumu, co jsem viděla. Ale i tak 2*