• Telenovela

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Srdcovka už od pilotu. Líbí se mi, jak je příběh pojatý atraktivněji a zároveň nenabourává původní předlohu a v podstatě pokračuje reálnější cestou, než je tomu ve filmu. Sarah na mě konečně působila jako ženská, co fakt něco prožila a podepsalo se to na všech stranách její osobnosti. Je to drsňačka, na které se zároveň projevuje mírná labilita, a tak to má být. Člověk který prožije to, co ona, ten se zkrátka jen tak neoklepe. Ale zároveň je to milující matka, Lena na mě zapůsobila daleko více mateřsky, než původní Sarah. Mlady John Connor je zkrátka v pubertě a ukazujou nám tu, jak se z puberťáka vyklube muž. Na svůj věk je ale docela vyspělý a nějaké boty se mu dají odpustit. Cameron tu si snad každý zamiluje, nejen John. Krásna a učenliva ochránkyně, ona a John jsou dodnes mé velké OTP. Seriál má určitě hodně co nabídnout, je veliká škoda, že to nepokračovalo až do 3.serie, kde by se to rozlousklo. Jednotlivé zapletky byly opravdu napínavé, postavy byly velice sympatické, dalo se s nimi krásně sžít. Dodnes je to jeden ze seriálu, co oplakávam, protože jsem si ho opravdu neskutečně zamilovala. Nechybí tomu ani humor typický pro terminátorské filmy, ani dávka akce, napětí a stříleček. Pro mě nezapomenutelný seriál.

Konečně doma (2015)

Byly ty vypalovačky od Rihanny opravdu nutné? Její hudba se tam vůbec nehodila, jen mi to kazilo požitek z filmu. Ale jinak dobrý.

Klip (2012)

Syrový náhled do života teenagerů s žádnými servítky. No more, žádná pointa, ale tak ten jejich život zkrátka vypadá. Z hlediska účelu, film splnil to, co měl a o co se očekávalo, přesto to není film, který by se mi nějak zapsal do paměti a myslím, že asi nikomu z vás. Ovšem chytře vymyšlené autentické záběry a slušné herecké výkony, tomu snímku dávají body navíc.

Angelika (2013)

Mě to zkrátka nesedlo. Interiery jsou s digitalni kamerou laciné, nepůsobí tak božsky jako v původním filmu. Herečka Angeliky...nemohla jsem rozeznat, zda si hraje na Angeliku nebo na Michelle Mercier. Jako manekýna by šla, ale na nežný půvab Michelle opravdu nemá. Nicolas je úplně zmrvenej, měl bý ve věku Angeliky, ne nějaký prošedivělý 30tník. Joffrey svůj věk zvýšil o 100% jak je vidno. Nemělo být Joffreymu 30? Ta gerontofilní scéna tomu nepřidala. Blivajs. Postavy nemají žádny um, charisma, nebo šarm i když se snaží. Angelika působí spíše protivně, od začátku až do konce. Joffrey přinejmenším jako sympaťák, ale určitě né do postele. Hossein je Hossein. To nasvícení bylo hrozný, nebo spíše stínování. Někdy méně znamená více. Film ve mě nezanechal žádné emoce. Né že by klasická Angelika byla veledílo, ale kvalitně lepší. Mezi Angelikou a Joffreyem nebyla vůbec žádná chemie..člověk nepozná kdy se do něj zamilovala.

Caligula (1979)

Zhlednuta necenzurovana verze. Výsledek? Už nemusite chodit do greenpeace chranenych rezervaci, aby jste videli plno bobru, koz a ptáků. Ta cenzurovana nejspis mela neco do sebe. Film na serviruje nefalsovanou nahotu, realisticke zabery, no kontroverze jak prase. S tim rozdilem, ze film by se lepe hodil jako starověké porno, nez historicky film. Z porn z osmdesatek mam obrovske chute zvracet. Nadmiru sadisticky Caligula byl moc dobre zahran, ale neni to film, na ktery by mohl byt herec MacDowellovych kvalit pyšný. Zachyceni antickeho Říma ať s hromadnymi orgiemi, nebo bez, to bych udelila dobre hodnoceni, ale strkat orgie do kazde kapitoly mi prislo az moc zbytecne. Nicméně se mi libily hratky s Caligulovou psychikou a v podstate ho vykreslili tak, jak jsem si Caligulu představila. Jen McDowell měl moc glancu a praticky si sebral veskeré scény pro sebe...muj Caligula byl o něco ubožejší. Z filmu mam tudiz smíšené pocity. Film je sice po realisticke strance skvělý, ale úmění v tom nevidím.

Vlkodlak (2007)

Pokud jde o nízkorozpočtové filmy, mé požadavky a očekávání vždy rapidně klesnou na úrověň "ať se dá na to aspoň koukat" a tohle se do toho jakž takž vešlo. Co mi vadilo? Kamera!! Střídavé mihotání, střih a efekty. Scéna na diskotéce nemohla být horší, epileptici by se měli mít při sledování tohoto na velkém pozoru. Co mi vadilo méně, to byl kostým vlkodlaka. Tu masku a postoj bych ještě uznala, ale proboha! Vlasy?! Né! To zkrátka přepískly, pokud ten vlkodlak není křížený s německým špicem, tak takhle to rozhodně vypadat nemá, ale oceňuji snahu přijít s něčím novým. Co se ní líbilo byl ten odlehčený humor, bohužel až na konci filmu. Kdyby v tomhle duchu jel celý film, mé hodnocení by bylo větší. Moc se mi líbila i vlkodlačí manželka Kristina, já jí manžílka a děti fakt přála. Herečka mě štvala jen tím, jak že se dívala do kamery, kterou má ignorovat, ale to chtěl určitě režisér, takže jí nemám co vyčítat.:D Je to prostě amaterský film, s mizernou kamerou, na herce si tolik nestěžuji, až na přítelkyni hlavního hrdiny(proboha co na ní viděl?), ale budiž, tady jsem tolerantní. Šetří se kde může, ale je to v podstatě taková rádoby parodie, nijak se u ní nemusí přemýšlet, je to na pohled kravina, ale své jisté kouzlo má, co se týče nízkorozpočtových sraček, ten tenhle snímek si dle mě ještě vede dobře. Zkrátka pokud budete filmu odpoustět a brát ho a rezervou, tak si ho možná i užijete, nebo si aspoň oddechnete.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Příběh má hlavu, má patu, ale tělo chybí. Krom toho, že je to laciný amatérský kousek, co kolem hlavy mává kontrovezí, přitom je to jen taková odhlečená nuda, bez hudby, postavy nemají charaktér, není tam žádný nadhled. V mnoho ohledech stupidní. Proč jí nechaly naživu? Proč a vlezl k ní do auta, když jí před pár hodinama znásilnil? Samé otázky. Herci byli nijaký, emoce jsem viděla, ale přijdou mi v hraní strašně prázdný. Škoda falešné krve, zbytečné plýtvání času, oproti tomuto vypadá slasher Pátek 13 jako veledílo. Film jsem musela přetáčet, protože tam byli nudné zdlouhavé pasáže, co se mohli klidně vystřihnout. Ono by moc glancu neuteklo, kdyby scény s hlavní hrdinkou v kostele, nebo u psacího stolu vystřihly, to mi věřte. Pochopitelně proto, že to žádný glanc nemá, a pokud si drahý režisér myslel, že to bude mít psychologičtější nádech, kdy bude divák s hlavní hrdinkou soucítit, tak se přepočítal, byla to jen nuda navíc. Remake taky nebyl bůhvíjaký zázrak, ale díry dokázal něčím vyplnit, proto se mi celkem líbil. Zdlouhavost filmu je asi to nejhorší na tom všem, hned za ním je scénář. Já v tom prostě vidím jednoduchý amaterský film, ještě amaterštějšího režiséra s bezduchými hereckými výkony a mojí ztrátou času. Tu hodinu a půl jsem opravdu mohla využít lépe. Pochopitelně to myšlenku jako takovou má, násilí na nevinné dívce je opravdu dost kruté, spravedlnost ve světě moc nefunguje, tak to jednoduše vzít do vlastních rukou. Nicméně je to natočené hrozně mizerně, to zkrátka neprominu.

Krvavé Vánoce (1984)

Neexistuje nic lepšího, než žít ve městě, kde se zabíjejí Santové a vyjet si přitom v santovském oblečku na kole do temné uličky!

Eastonská soukromá (2009) (seriál)

Jeden z mnoha teen filmů, který je překvapivě velmi milá oddychovka, ovšem taky stupidní. Výraz "holka/y z Billings" zde zaznělo nesčetněkrát, Reed ač je to velmi sympatická postava, si neumí dávat moc věci dohromady, sežrala prakticky všechno, co jí podstrčili. Vůbec nevím, co znamená zápletka s ředitelkou o Reedině výjmečnosti, nedalo se tomu moc místa. Na to, že jsou tam expresně namyšlené fifleny, je z nich hezká jenom Noelle. Ariana s Karen jsou vrchol ošklivosti a cetky na těle, ani tuna makeupu, to změnit nedokázaly. Příběh je plytký, prudce mění směr a abych řekla pravdu, zrovna mu to nesluší, ovšem pořád lepší, než kdyby to bylo předvídatelný. Jinak není to TV seriál, ale TV film.