• Telenovela

Orka zabiják (1977)

Pomstychtivá kosatka...už ten námět je střelený, ale provedení skvělé. V prvních pár vteřinách po osudném úmrtí jeho ženy a mláděte, jsem měla tendenci mu fandit, ale pak se to velmi rychlé obrátilo, když začal Nolan zpytovat svědomí a dozvěděli jsme se o tom, že ani on to neměl jednoduché. Film pro mě byl napínavý jen na samém konci a i z toho konce jsem byla celkem zklamaná. Srovnávání s Čelistmi není na místě, ale je jasné, že film natočili jen proto, jak slavné Čelisti byly. Film má ale poutavé herecké výkony, ovšem film jako takový je to průměrný.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Alain Chabat prostě ví, jak udělat srandu. U tohoto jsem se řehtala, že mi uši zaléhaly. Není to klasický A&B, ale má to grády a neodolatelný styl, tady je zábava zaručena.:D

Asterix a Olympijské hry (2008)

Na to, že hlavní postavy jsou tu Asterix a Obelix, bylo by výstižnější napsat "Brutus a olympijské hry, kde se Asterix možná staví" . Inu, protože nejvíce prostoru zde zabral právě Brutus a Asterix svojí nevýraznosti byl pomalu vedlejší, neboť herec nedokázal nijak zaujmout, ač se předlohy držel celkem dobře. Obelix v podání pana Depardiou, opět působil nevinně a sympaticky, i když sám herec je hrozný grázl. Tady nelpím na klasice, téma Astrixe a Obelixe nemusí být nutně přesně podle animovaček, aby aby se mi zalíbilo. Stačí mít nějaký styl, nějakou výpravu a výsledek buď bude, nebo nebude stát za to. Já se celkem bavila, oddychla jsem si, humorné vsuvky mi dokázaly vytvořit aspoň náznak úšklebku a samotní herci mě bavili. Inu, Ave Já. 3*

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Můj nejoblíbenější díl trilogie. Tento film jsem si opravdu vychutnala. Oproti prvímu dílu byl tento o dost vyspělejší, krvavý, napínavý a celkem dobrý psycho. Emily Perkins se tímto dostala mezi mé nejoblíbenější herečky. Jsou tu dost povedené lakačky i morbidní zabíječky. Moc se mi líbilo napětí mezi Tylerem a Brigitte. Dle mě by třešínka na dortu bylo, kdyby se z Tylera stal vlkodlak a Brigitte se páření stejně nevyhla. Ale ani původní konec nepovažuji za špatný. Tím se dostávám ke Ghost. Byla to nepochybně dost dobře zahraná i napsaná postava, člověk nevěděl, co si o ní myslet, nicméně byla na můj vkus až moc otravná a přímo až násilým vecpaná do děje. Zato Ginger v Brigittině hlavě, to byl krásný záchvěv nostalgie. Od prvního dílu se to o dost liší, je tam více akce, je tu větší nátlak na psychiku, už samotná odvykací léčebna byla dost mimo, přesto lepší. A doplňky jak masturbační terapie, popálená babička, či sexy Tyler, byli dost noblesní. Tenhle film jednoduše ví, čím si diváka získat. Je to více reálné, hororové, nikoliv podivná fantasy parodie, jako první díl. Prostě lahůdka, která patří mezi mé srdcovky.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Já tento díl považuji za nejlepší z trilogie. Proč? Protože efektové a celkově vizuálně nepůsobí tak strašně běčkově, jako předchozí dva díly. Příběhově se mi líbí, že je tam zapojena stará dobrá Asie a neválí se tam všichni v písku. Rick je frajer i po letech, nová Evelyn na mě zapůsobila lépe, než ta předchozí, jen ten přízvuk byl drásající. Jonathan mě opět bavil, mladý O'Connelle na mě tolik nezapůsobil, herec mi přišel moc starý.  Díl byl více pestřejší, napínavý a konečně na bylo znát, že je to velkofilm.

Trust (2010)

Psycholicky poučný film, s melodramatickým podtextem, které sděluje poselství jak rodičům tak jejich dětem. Schwimmer mě na režisérské židly velmi překvapil, Clive Owen dojal, ale jinak tu moc nejde o to, jak dobré byli výkony. Pro ty, co neznají zákony, tak sex pod stanovenou hranicí(v USA 16), je stále bráno jako pohlavní zneužití, už jen proto, že zneužil naivity teenagerky, co se zamilovala do myšlenky, že prožívá životní lásku a že jí nikdo nerozumí, tak jako Charlie. Psychicky zdrcený otec, který trpí snad více, než jeho dcera, neukojitelně prahl po pomstě, napadal každého kdo vypadal podezřele, místo toho aby byl se svojí dcerou. Dramatické emočně vypjaté situace jsem věrohodně vyobrazeny, film dokáže vyvolat v divákovi emoce, když na to přijde. Celkově příběh působí velmi poučitelně, trpké zachycení reality. Film je takový, že jednoduše vytváří to, co vytvářet má a není moc věcí, co by se dali vytknout.

Šťastný Nový rok (2011)

Klasická klišé romantická drámoška s několika ruzným storylines, které se v samotném závěru spojí. Na tomto filmu jsou poutavé herecké výkony jen u Roberta Deni Ra, Hilary Swank a Halle Berry. Sarah J. Parker už chudák neví coby, Teflon by nenašel písek, ani kdyby spadl z velblouda, natož herectví. Snímek předvídatelný, ač se snaží dělat čachry okolo záhadné dívky. Tento snímek neurazí, ani nenadchne.

Grizzly Man (2005)

Timothy T. byl hodně složitá osobnost. Většina tvrdí, že byl blazen, ale nikdo se ho nesnaží chápat. Jeho láska k mědvědum překonala jeho pud sebezáchovy. Jasně, přecenoval se, myslel si, že je dovede ovládat, dokonale jim rozumí, ale on nikde neřekl, že neví, co mu hrozí. Bohužel na jeho nezodpovědnost doplatila žena, která ho milovala, stejně jako on ty medvědy. I když všechno co dělal nasvědčovalo nějakému postižení, dá se pochopit, proč to dělal a za blázna bych ho neoznačila. Na to stačí jeho krásný citát "Jestli se nevrátím, tak proto, že jsem to tak chtěl". Vzhledově byl sympatak, bylo jasné, proč si ho lidé váží. Dokument je fascinující, Timovi záběry medvědu jsou krásně autentické, tady určitě odvedl práci dokonale. Rozhovory s jeho blízkými, už mi přišly moc jednostranné, ale taky co čekat. Jeden z mala dokumentu má krásnou hudbu, poetickou atmosféru a dojemné zakončení.

V jako Victoria (2010) (seriál)

Nickeldeon má opravdu o úrověn víc, než Disney Channel. Celkem se u toho člověk pobaví.

Big Time Rush (2009) (seriál)

Lidi lidi. Když sleduji ty diskuze, kde neustále píšou o podobných chlapeckých skupinách, že jsou to vymaštění kteténi a apod. tak tenhle seriál ukazuje přesně to, co si o nich myslíte. Střelení blbci. Nemusím vidět každý díl, ale když to náhodou naladím a nedávají nic lepšího, tak to nepřepnu.:D Jsou tam dobrý písničky a někdy se i zasměju, nejen na stupidou, ale nad těmi ksichty, co dělají.:D