• Telenovela

Trávníkář 2: Odvrácená strana vesmíru (1996)

Není to tak hrozný, ale ani veledílo. Asi si někdo chtěl vykompezovat happyend, aby Job dopadl dobře, což mě samotnou neurazilo. Nepřijde mi to hrozné, celkem jsem se bavila.

Posedlá (2009)

Trocha nadsázky a točíme. No, je to jeden z těch trilleru, na který se podíváte jen jednou, protože od začátku do konce vubec nejste nějak překvapený. Pro mě byla Lisa šílena už jen tím, že si chtěla začít tak s hnusným černochem(nejsem extrémní rasista, ale Derek byl fakt odpudivý), takže jsem to nějak nebrala. Je to trochu přemrštěné, a ta finálová bitva, kde se Beyonce utkala s Ali...no, mohlo se z toho fakt vytřískat více, celkově zakončení tomu filmu moc nepřidává.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Upřímně, z těch kanálových výměšku, co Asylum vypouští prakticky neustále, je tohle celkem dobré. Mizerné efekty, na ty si dámy a pánové zvykněte, protože to už lepší nebude. Pokud hledáte kvalitní film, taky se vyhýbejte značce "Asylum" a pokud si ho koupíte či stáhnete, tak s ničím nepočítejte. Vyjmečně uznávam, že herecké osazenstvo bylo poměrně sympatické a dostačné. Jen opět Asylum tvoří film a nenajedou si ani na blbou wikipedii, což je hodně mrzuté. Pokud vím, tak piraně utočí tak, že každá pirana si z oběti ukousnou jeden kus a odpluje a ne, že budou přisátý na jednou místě a jedou jako motorovky. Jasně, je to megastupidní, ale já vážně nechápu co jste čekali. Naši kolegové z Asylum se mužou opět poplácat po zádech...ZASE VÁS DOSTALI! HELL YEAH! :D

Grotesque (2009)

No to je humáč! Já všeobecně nemusím krváky, kde jde jen o přehlídku brutality, a příběh, či aspoň malá pointa příběhu nikde. Japonci se s ničím nemazlý, jsou pěkně rozjetí, až jsem kolikrát odvrácela zrak. Je to bezduché, navazuje to dojem, že je to life. Podruhé bych se na to nepodívala, ale pokud má někdo sadistické choutky, tohle je dobrá volba.

Atlantic Rim – Útok z moře (2013) odpad!

I když trailer vypadal dobře, tak jsem se vůbec nenapálila. Už jen značka Asylum říká, že tohle nebude kvalitní film a budete brečet, smát se a zvracet do poslední minuty. Nejkrásnější část těchto filmu jsou především závěrečné titulky. Plagiátorsví je jedna věc, ale prznění druhá věc. To je jakoby Pacific Rim znásilnili tlustým ostnatým drátem. Na to, že efekty jsou jako z videohry, kterou navrhoval nějak mentál s třesavkou, už jsem si zvykla, ale proboha ty postavy! Proč si aspoň jednou nedají záležet a nezaplatil si aspoň jednoho pořádného herce! Proč si neustále vodí schizofreniky z nejbližší cvokárny? Film byl přímo sadistký vůči divákovy" Tak, a mám tě ty hajzle! To máš za to, že cumíš na ty vysokorozpočtové filmy! "Kamera ani nemluvím, stále padá do ústraní, zaměřuje detaily, které jsou platné jako stěrače na ponorku, s těmi efekty to vizuálně vypadají ještě lacinější. Scénář psala nejspíš šilená opice na psychofarmacích, protože tohle prostě ne. Asylum prostě dokáže připravit ten nejhorší filmový zážitek a je na to hrdé.

Temný rytíř povstal (2012)

Po druhém díle, který mě přímo fascinuje svojí temnotou, intrikami, vychytralostí a chaosem, je závěr tedy pěkná břečka. Prvním co začnu, je Catwoman. Chápu, že tam Nolan chtěl dát trochu nostalgie, ale vůbec do příběhu nezapadala, byla zbytečná, ani za druhé housle jí nemůžu označit. Příběh je moc plytký, Bruce Wayne se nejdřív schovává před světem a najednou opět vyleze. Beane taky nebyl nějak extra nářez, na Jokera prostě nemá, ten uměl zatahat za tolik nitek a připravit dokonalou podívanou. Beane mi přijde jak svalnatý suchoprd, s ideou a vymytým mozkem. Na to, že jsem v předchozím díle nevěděla, koho mám radši, tak tady mi postavy lezl krkem, kromě Foxe, který neměl ani moc prostoru. Po vizuální stránce je to bezpochyb brilantní počin, to samé po kostýmové apod. Ovšem mohli už jen proto, že je to finále, složit více skladeb a ne tam mrskat ty z předchozích dílů. Začátek filmu byl slušný, zrovna jsem se nebavila, ale zaujalo to. Druhá polovina filmu mě nudila, musela jsem se přemáhat neusnout.

Železná lady (2011)

Meryl Streep je úžasná, fascinující, nadpozemská, ale tohle je nadpozemský blivajs. Mix vzpomínek z různých úseku jejího života. Nechápu, proč to nevzali plynule od začátku do konce. Mimo to, mě dojímaly ty kecy ohleně toho, jak je Británie silná a taková a maková. Margharet Thatcherová mi nikdy nepřišla jiná, než jako zakomplexovaná ženská, ale tenhle film mě bohužel o opaku nepřesvědči. Spíše jí ukázal jako parádního cvoka a né silnou ženskou. Film je plný polityckých omývek, mnohdy nereálných. Dohromady jsou tu asi jen 3 emotivní momenty, které člověka aspoň trochu trknou. Jinak pustoprázdno. Ovšem herecké obsazení je prostě dokonalé. Merryl Streep, Broadbend, Nick Dunning a můj velký oblíbenec Anthony Stewart Head. :D Kecání s mrtvým manželem mi ani nevadilo, bylo to opravdu vtipné zpestření, i když pravda, že se to do filmu nehodilo.   Nevím, zda byl účel, aby byl film tak křečovitě chaotický, někdy až nepřehledný a sucharský, ale stalo se.

Megalodon (2002)

Tento shit, je něco jako žraločí Star Trek. Ergo. Většinu filmu se jen kecá, i když ve Star Treku ty řeči mají říz. Film se snaží tvářit strašně moc chytře a tu stupiditu to bohužel jen podporuje. Nemožné, ale je to tak." Carcharodon Megalodon" ano, šikulka umí používat Wikipedii, palec nahoru. Po příběhové stránce to zas takový shitoun není. Dělat ropné vrty, a vykopat přitom pohřbený praoceán, to je vlastně celkem slušný. O efektech se radši ani moc nebudu vyjadřovat, protože kdyby měl být Megalodon jak kreslený obrázek, vůbec se ho neleknu. To je tak těžké zvětšit zachyceného bíleho žraloka? Na obal se to povedlo. No, ale tyto nízkorozpočtové filmy slouží k tomu, aby se kritizovaly. Tím pádem vyniknou ty lepší. No, zas takové zlo to není, odpadu je na tohle škoda.

Kameňák 4 (2013)

Tak tedy. Už jsem se podívala na tento velmi odsuzovaný díl a stále válím bulvy. Jistě, tak změna režiséra je tam dost znát, mimo to, tam není moc míst ani zápletek, jen čajovna, radnice a škola. Kde je nemocnice? Hospody? Policajtu tam taky moc není a Dejdar byl upřímně příšerný. Pepíček byl skvělí jako rebelující hajzlik, než nesmělý trouba. Chápu proč Paulová v tomhle nehrála, ale Vilma bylo hodně výrazná a zábavná postava, její interakce s Pepou byly jednou z nejlepších věcí. Zanedbání mé oblíbené postavy Leo Kohna, my taky nepomohlo a mafián Karel měl jen jednu jedinou scénu. Tahač filmu byl cikánský pár. Je vidět, že zde vaří z vody, protože vtipy byly vysosané, dokonce se zoopakoval vtip z 2.dílu, takže scénarsta by měl více sledovat "Vtip za stovku", nebo najmout kreativnějšího scénaristu. Vidět synka Žilkové ve výraznější úloze, bylo celkem dobré zpestření. Celkově to bylo moc suché, dalo se z toho vytřískat více, mohlo se zůstat u zaběhnutých kolejích a ne výrazně měnit směr. Ale je to přece jen film, u kterého se máte zasmát a ne ho brát važně. Nicméně, se raději podívám na Troškovy díly.

TOP STAR magazín (2008) (pořad)

Bulvární magazín o lidech, jenž jsou slavní, ovšem tím stylem, že jsou buď dětí slavných, bulvární lulánci co šokují (zdravím Ornellku!) a dál už nevím. Snaží se poodhalit jejich soukromí, jakoby všechny lidi bavilo čumět Dianě Kobzanové do ledničky, ptát se, jak jí to šlape v postely atd. Bulvár z toho přímo čpí. Je opravdu snadné, dostat se do reportáže v tomto magazínu...opravdu. Tvrďte, že je Gotťák váš otec, a budete pro sebe mít i speciál. Vznešeny odpad.:D