• Telenovela

Čarodějnice (2015)

40% za psychologii postav a herecké výkony. Zbytek nestojí za nic.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Jedním slovem nuda. Příběh mi přijde monotonní a nezáživný. Jane neměla na práci nic jiného, než se za Tarzanem dramaticky otáčet. Margot je herečka toporná, nebyla dobrá ani ve Vlkovi, natož tady. Nehodila se na to roli a zahrála to sterotypně a to pokusy o to nějak tu postavu vyšvihnout byly! Snad se v Suicide Squad lépe předvedla. Samuel L. Jackson mě docela bavil, jeho sarkastické poznámky a reakce mě kolikrát rozesmály. Alexander Skarsgard je dobrý herec, ale kdyby se nemusel hýbat, mohla ho klidně zaskočit socha. No, ale dejme tomu, že Tarzan není postava, co se furt ksichtí. Přes polovinu filmu tam běhá bez trička, takže za to nějaký bodík prostě dám. Film tápe nad předvídatelným příběhem, každá další minuta mě překvapovala stále méně. Prakticky nulové napětí, hluchá místa. Tarzan je takový superhrdina, škoda, že žije v době, kdy ještě neexistují Avengers. Celkově je to nemastné, neslané. Akční scény nestojí ani za pozdrav, to byla prostě tragédie. Film mi vůbec nepřijde jako nějaká legenda o Tarzanovi, i když tu byla snaha zapojit co nejvíce z knižní série(střídání mezi civilizací a džunglí, různé kmeny), ale bohužel to do sebe nahustili tolik, že to tvoří nezajímavý celek, jen se tam plácá jedno přes druhé. Film má přímo tragické tempo. První polovina se vleče, druhá naopak rychle, určité zápletky se řeší rychlostí blesku a nevěnuje se jim pozornost. Vše je pro Tarzana až moc snadné. Další film, co nenadchne, ani neurazí.

Poslední dům nalevo (2009)

Další z řad mainstreamových remaků, co těží ze jména, ale je chudý na obsah, kvůli moralizujícím papalášům, kterým přijde brutalita moc brutální. V původním filmu se jak vrazi, tak rodiče docela rozjeli a Craven byl za zrůdu, ale on si uvědomoval, že je to jen film. Tady se spíše snaží hrát na emoce a nějaká brutalitka je vedlejší. Ale zase se mi líbilo psychické rozpolcení rodičů, kterým snadno šlo uvěřit jejich bolest a myslím, že by se v nich našel každý rodič. Padouši už na mě tolik nezapůsobili, ale to ani ti předchozí. Všeobecně pokud není v hororu záporák Hannibal Lecter, tak na vás žádný vyšinutý kriminálník moc nezapůsobí. Příběh je i bez znalosti obsahu monotonní, ale nenašla jsem tu nelogické chování, které by mě nějak prudilo, jako tomu je u nízkorozpočtových slasherovek. Nenadchne, neurazí.

Mrtvý sníh (2009)

Nějaké hlášky se povedly, ale jinak nic moc. Na horor slabé, na komedii taky. Druhý díl byl podle mě o poznání lepší.

Justin Bieber: Baby (2010) (hudební videoklip)

Dej mi, dej mi, dej mi, ooooooo. Četla jsem, že když chtěli střední školy přispět na charitu, tak tento song byla hotová heuréka. Pouštěli po celé škole tuto písničku a každý mohl své uši vykoupit z té bolesti, pokud přispěl nějakou finanční částku. Charita měla žně!

Cesta (2009)

Bezkonkurenčně jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem kdy viděla. Psychologické drama s prvky thrilleru, kde obě hlavní postavy procházejí novodobým peklem, snaží se přežít ve světě, kde už nevládnou žádné hodnoty krom sebenasycení, čímž si koupí pár týdnu života navíc. Viggo Mortensen je známý pro své efektivní, podkůži jdoucí hraní, na které se připravuje velice intenzivně. Vypadá sice jako magor s mečem na parkovišti, či jako bezdák v supermarketu, ale zatím jsem nenatrefila na roli, kterou by nezvládl na jedničku třikrát podtrženou. Malý klučina se mi zpočátku zdal celkem slabý, ale jakmile přišlo na napínavé scény, dokázal udržet se svým starším kolegou krok, navzdory tomu, že mu v podstatě jen sekundoval. Nešetří se tu s hodně silnými, emotivními scénami, ze kterých divák úplně cíti tu bezmoc, kde si oba hlavní hrdinové sahají na samotné dno. Celý film nutí k zamyšlení, zda jsou větší štastlivci ti, co zahynuli než ti, co přežili. Palec nahoru dávám i za minimální používání počítačových efektů, které by zbytečně ubíraly realistickému obrazu postapo budoucnosti. Film nedoporučuji pro citlivé povahy se sklony k depresím, protože toho by jim v jejich dezolátním stavu ještě přidalo. Mě samotné se už i u scény s colou dělala husina.

Dracula (1992)

Stará škola navždy. Geniální ukázka toho, že sám režisér nebere svojí tvorbu jako umění, ale chce si náležitě vydělat(ani to se bohužel moc nepovedlo). Mína systematicky bez podprsenky, Jonathan s dokonalou tvářičkou, Lucy musela svému vlkoukoušovi roztáhnout nohy, přitom to nebylo vůbec nutné k tomu, aby jí vysál krev. Bolestivé nářeky jsou spíše jako orgasmické vzdechy, z cudné, věrné dívky Míny(v knížní předloze) udělat dokonalou, nadrženou couru, Lucy s Minou v dešti tomu daly korunu. Dracula, dokud by svraštělý s bílým hárem, tak byl v pohodě. Jakmile si vysosal pár lidí a najednou je zase mladý, tak místo toho, aby byl démonický, je to citlivka toužící po lásce. Mezi knižní předlohou a touto je až propastní rozdíl. Příběh má být děsivý, napínavý..tohle byla celkem povrchní fraška. Ale pokud nebudu srovnávat s knižní předlohou, tak z toho Dracula zas tak špatně nevychází. Má to hlavu i patu, kulisy tomu dodávaly ten správný glanc, kostými dobově zapadaly i správně plnily účel toho, aby v tom herci byli sexy. Herecké výkony podle mě šly, viděno s dabingem, takže těžko říct , zda přehrávali Winona Ryder a Keanu nebo jejich dabéři. Jak si to mohlo šáhnout na Oscary, to mi záhadou není, protože střih zvuku, kostými, výprava, to bylo zvládnuté na jedničku.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Jůtubři, odvádíte skvělou práci na svých čenlech, ale do televize nelezte.

Už je tady zas (2015)

Ups, hodnocení je překvapivě vysoké, čemuž se obzvlášt zde celkem divím, protože tématika s Hitlerem si většinou klade vysoké nároky od zpracování, natož když top má být satira ala Hitler v současnosti. Nicméně film je celkem průměrný, né moc záživný. Chyběla tomu štáva, všechno srovnáno do jedné lajny. Když to srovnávám třeba s Cohenovým Diktárorem, tak ty propastní rozdíly jsou tu hned znát. Cohen se nebál všechno říct na plnou držku a dělat si prdel ze zaběhnutých stereotypů i ze všech možných krizí. Hitler je považován za symbol zla, přesto vůbec nevyvolával žádnou kontroverzi, scénáristicky se to drželo určitých měřítek, aby nedejbože padlo něco kontroverzního, či něco, co by lámalo sluničkářská srdíčka na milion kusů. Nevadí mi, že z Hitlera se stala komická postava, která nebyla zas tolik záporná, nicméně stopáž mi přijde na začátku hrozně natahovaná a ten rádobyrežisér mi moc nesedl.Celý film táhnul výkon Olivera Masucciho, který v celkem průměrném filmu zářil, Naučil se perfektně Hitlerovu gestikulaci, mluvu i jeho mimiku. Celkově je cela věrohodně jeho chování, kdyby se opravdu z ničeho nic probudil z nějakého kryospánku v dnešním Německu. Líbilo se mi, že aspon nebáli dělat si prdel ze současné politické situace, i když tomu chybělo něco, aby to mělo ten pravý říz. Celé toto téma má prostě mnohem větší potenciál než to, co mi bylo naservírováno. Zda je chyba v tom, že to natočili Němci, či brakové knižní předloha, to opravdu nevím. Docela mě překvapilo, že lidé si Hitlera hned zase oblíbili, jakoby zapomněli na celý Holocaust, protože Hitler je přece strašně cool, uděláme selfie. Zda se tím zase na něco naráželo, to nevím, nějak mi to nepřišlo. Našlo se tu ale i pár vtipných momentů, jako Hitler u elektrické ohrady, Hitler ve stánku s novinami. Nějak musím stále přemýšlet, za jakým účelem byl tento film natočen, protože na komedii to opravdu nebylo moc zábavné.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Přesně ten typ filmu, který po odpadu přímo touží. Upíří, kteří ani neumí ukázat tesáky, podle autorky jsou nadřazenější vlkodlakům, ze kterých udělala jen tuctové přerostlé ovčáky. Upír, který je mrtvý a nekoluje mu krev, přesto dokáže zplodit dítě. Smích jedna. U které hrůzy mám začít? Ok, postavy. Bellu, kterou jsme znali jako uknouranou, anti-feministickou chuděru najednou vidíme machrovat jako největší femne fatale. A musím říct, že mi uknouranou pipinu jsem měla radši. Krom toho, že jí to potom všem člověk těžko žere, jak je najednou vyspělá, silná a odhodlaná za jednu noc. Vývoj té postavy je naprosto tragický. Edward je furt stejně hrozný, jen ted k tomu ještě nadržený. Jacob už není ubrečený a tvrdohlavý a z hlavního tria asi nejuvěřitelnější a nejsympatičtější postava. Efekty těžce nezvládly, jak nevkusné běhaní po lese, tak vlci, obličej Nessie a "akčních" scén. Make-up, no bože. To, že někdo vypadá jak vyblité lečo a má vyfetlé oči hned vypadá jako upír? Dialogy na pár zlomových vyjímek naprosto o ničem. Herecky nejlepší tu byl Michael Sheen(nevím, pro které rány vzal roli v tomhle braku) jako Aro, ovšem celé pověst Volturiů byla naprosto zničena faktem, že jim nakopali prdel nějací čerství pubertáci. Bitva byla od začátku až do konce k pláči i k smíchu zároven. Skoky s rozbitými jatpacky, pár upírů na jedné straně, pár upírů na druhé. Animovaní pejsci rozbíjeli porcelánové upíry. Opět zlaté hollywoodské pravidlo, "jsi-li hlavní hrdina, máš vystaráno". Co se povedlo byly zajímavé vedlejší postavy v podání dobrých herců(Maggie Grace, Lee Pace atd.) Z Cullenů mi už přišli snesitelní jen Rosalee a Carlisle. Nějak si ale nemůžu stěžovat na vztah Nessie + Jacob, Vzhledem k tomu, že jí dělal jenom bodyguarda a pak v její dospělosti začal cítit něco víc, to mi zas tak hrozné nepřišlo. Je prostě vidět, pro jakou cílovou skupinu je to natočené. Dokonalý život, vztahy jsou dokonalé v nereálnosti, už se vlastně ani nemusí bát žádné autority. Z toho přeslazeného happyendu na louce jsem pocítila krásnou černoknihovní naivitu autorky celého universa. Upřímně, aby z celé této série byly kvalitní filmy, tak by se z knih museli vytáhnout jen určité myšlenky a zbytek kompletně odbourat a předělat. No, děkujme bohu, že už je konec. Prozatím.