Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Má to pár velmi vtipných momentů a hlášek, u kterých jsem se nahlas smál. Ke konci to připomínalo ojedinělou atmosféru, kterou si pamatuji u českých filmů snad jen u Choking Hazard. Ale občas to docela drhlo a jakoby Kozub a Štáfek nebyli dostatečně nosnou dvojicí, která ten film může utáhnout. Dokonce je často zastínil Magnusek, právě.

Poslední souboj (2021)

Byl by to tak pěkný příběh, ale proč se mám na nějaké jeho části dívat dvakrát nebo třikrát? Kdyby aspoň jednotlivé pravdy nějak zásadně měnili můj pohled na danou situaci, ale treba třetí pravda mi přišla pro děj docela zbytečná. Prostředí středověku je zde vykresleno celkem atraktivně a i jednotlivé postavy jsou dostatečně zajímavé, ale ten způsob vyprávění mě spíš rozptyloval, než pohlcoval.

Dara z Jasenovce (2020)

Podhle hodnocení na mezinárodní databázi jsem čekal film rokum, ale bohužel jde zřejmě o další podvodně hajpovaný film, čímž bohužel imdb ztrácí na přitažlivosti. K filmu samotnému. Dějově a výpravou jde o průměrný snímek, na úrovni 3*. Velký problém jsem měl v tom, abych se vyznal v postavách. Ty ženy a děti se mi pletly a vlastně jsem měl velký problém sledovat vztahy jednotlivých postav mezi sebou. Co v mých očích dílko trochu vyzdvihuje je neokoukané prostředí Balkánu a celkem působivý konec. Tímto jsem se rozhodl přeci jen dát velmi slabé 4*.

Psanec Josey Wales (1976)

Naivně jsem myslel, že se to bude alespoň přibližovat kvalitě Leoneho snímků z divokého západu, ale neděje se tak. Vlastně je to takové béčko. Občas fajn hlášky a naivní souboje. Jediné, co bych hodnotil nadprůměrně je vizuální stránka a konkrétně hra se světlem a stínem. Některé vizuální kompozice mě dokázali zaujmout.

Elling (2001)

Komedii bych v tom úplě neviděl. Vlastně jsem tam snad nezaznamenal vtipný moment. Je to špíše takový dojemný a laskavý příběh s absolutní absencí záporných postav, který mě donutil k zamyšlení. Možná i trochu inspirující v tom, že bychom měli překonávat své strachy a obavy, když to dokázal i Elling s těmi svými.

Staříci (2019)

Oba staříci to hrají opravdu skvěle. Problém je v tom, co hrají. Nejhorší je to rozvláčné tempo. Trochu jsem doufal, že je to klid před bouří. Ale není.

Věřte mi: Únos Lisy McVeyové (2018) (TV film)

Nepříjemné se dívat na to, co se ve filmu děje, ale zároveň jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Celkový pocit ze snímku trochu kazí ta televizní forma, která je patrná zejména v druhé půlce. Každopádně jde o velmi působivé dílko a ty čtyři hvězdy jsou velmi silné.

Minamata (2020)

Čekal jsem něco tak silného na úrovni Hotelu Rwanda, ale očekávání nebyla naplněna. Myslím, že na zajímavosti dosti ubírá to zaměření především na hlavní postavu fotografa. Je to takový ten svéhlavý asociál, což jsou ve filmech populární charaktery, ale zároveň už i trochu okoukané. Snímek mi nepřišel příliš strhující, ale o to víc jsem byl překvapený, že ty necelé dvě hodiny docela utekly.

Rodina na baterky (2021)

Vizuálně asi nejhezčí animák, který jsem dosud viděl. Rodina je sympatická a celkem často vtipná. Ale zápletka vzpoura strojů mě nebavila. Závěrečná bitva úplně opustila jakékoliv omezení, což ubírá na nápaditosti. Jakoby tvůrci použili první nápady, které je napadli bez ohledu aspoň na základní přírodní zákonitosti. Nejvíc mě bavila krátká část, kdy cestovali směrem do školy a asi bych byl nad míru spokojen, kdyby to v tomto duchu pokračovalo. Jenže zvrat v podobě zlé umělé inteligence to hodil úplně jinam.