• Romantický

Okamžik vzkříšení (2008)

Poslední slova Adama Stejna (JEFF GOLDBLUM) : ... žiju v překrásném údolí, ale výšiny jsou navždy pryč. Už nejsou žádné děsivé pouště, už se nevrhám do ohně, bojím se, že bych se spálil. Zdravý rozum je příjemný a klidný, ale není tu žádná velikost, žádná opravdová radost ani děsivý smutek, který se zařezává do srdce. ...Doporučuji se podívat, jaké to bylo než žil v překrásném údolí.

Zápisník jedné lásky (2004)

Nádherný příběh o lásce vyprávěný nezvyklým způsobem na nezvyklém místě. Při čtení starého muže milované ženě, která je mimo realitu, jsem cítila lásku všemi póry a uvěřila, že láska opravdu existuje.

Počátek (2010)

Akční a inteligentní, což se vidí málokdy, velmi zdařilé na všech úrovních.

Mary a Max (2009)

Vynikající dílo nejen pro milovníky černého humoru. Příběh o přátelství, ve kterém se s lehkostí střídá humor i smutek, melancholie s ironií, příběh dojemně pravdivý.

Nevinné lži (2013) (seriál)

1. díl - Pod hladinou: 50% jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc. Nezatáhlo mě to do děje, jen jsem čekala, jestli toto otřepané téma něčím překvapí ... nepřekvapilo. 2. díl - Lež má rozbité auto: 80% vtipné a milé pokoukání, jsem překvapená, že režíroval Vojtěch Kotek. 3. díl - Druhý dech: 60% pokus o pohled do reality, ale poněkud zploštělý a s velkou mírou náhod. 4. díl - Hvězdička: 90% velmi zdařilé, herci na výbornou.

Báječná léta pod psa (1997)

Výborný film, kdy humor střídá smutek, výborné herecké výkony, vtipné hlášky a pravdivý pohled do minulosti. Škoda, že se netočil i druhý díl Báječná léta s Klausem. Doporučuji přečíst i obě knihy, výborně se pobavíte, vyjma omladiny, která tuto dobu nezažila a nepocítí mezi humorem i mrazení.

Cizinec (2010) odpad!

Člověk by řekl, že Johnny Depp a Angelina Jolie dostatečnou zárukou, že se na film Cizinec bude dát dívat, opak je pravdou, toto dílo nestojí za nic. Film je plný dlouhých záběrů na Angelinu, jako by se do ní kamera zamilovala, hloupé dialogy, nuda taková, že se mi film zdál nekonečný.