• Pohádka

Teorie tygra (2016)

pohoda babího léta..kvalitní film jak po technické stránce,tak po obsahové...všichni herci výborní, Kohák jako neherec překvapivě nevadil,jinak ho nemůžu ani trochu..jen mi nesedí,že tak krásní rodiče splodí takového syna,myslím,že mohli vybrat tipově lepšího herce...jediné,co mi scénaristicky vadilo bylo to,že vůbec nebylo vysvětleno,jak se finálně dostal z ústavu..jinak příjemná pecka..

Řachanda (2016)

začneme tím horším...hlášky ze starých osvědčených pohádek-viz.brambory a to se neužije-císařův pekař a kouření, vyjmenovávání princezniných pozitiv a Honza málem králem a královská pozitiva-je to trapné kopírování a nepříjde mi to zábavné...zase a zase a pořád dokola strkání moderní mluvy do pohádek,co to je za stupiditu?...pohádka se nemusí přibližovat dětem a věřím tomu,že komu se pohádky líbí,tak nepotřebuje žádnou berličku..když jsem byla malá,tak se mi taky líbily pohádky ze 60-tých let a nemuseli mi to nijak modernizovat,aby mi to jakože přiblížili..další průser je totální nedostatek sympatických princů a princezen,kde tyto dva zase vyhrabali,to fakt netuším.....naopak se mi moc líbilo hraní většiny herců a krásná výprava...tahle pohádka mi příjde tak na půl cesty-některé věci mě tady hrozně štvou-hraní driád,již zmíněné kopírování a moderní mluva a naopak plno jiných se mi moc líbili-různé detaily a gagy které si myslím,že si herci přidávali do svých rolí a taky skoro vsechny vedlejší a drobné role,např. Vlastimil Zavřel, Čtvrtníček, Kaiser, role královského mluvčího a role prince Jaromíra byla taky suprově zahraná...na oba Polívky byla radost pohledět..takže když to srovnám s většinou pohádek za posledních 15 let,tak mi to vychází na pěkné tři hvězdy..

Elvis & Nixon (2016)

hodně příjemná záležitost o tom,jak si jednou Elvis přihnul zase přes míru a rozhodl se potkat pana prezidenta..:D nic jsem od toho nečekala a dobře s bavila až na pár hluchých míst,ale to nebyla zas taková tragedie..3,5 hvězdičky dobré na odpočinkové odpoledne..

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

tak jak to vyjádřit,když jsem na původní staré verzy vyrostla....pustťe si Tomáš Matonoha- otevřený dopis KSČM...a to jsem hodně slušná

Křišťálová noc (1966) (TV film)

je úžasné,jak se člověku může líbit konverzační inscenace natočená v jednom ateliéru...zde se ukazuje mistrovské hraní a scénář..mrazivá atmosféra na mě až tak úplně nepůsobila,protože já bych bábu utnula ajn cvaj...ps: jako bývalá kuřačka jsem si všímala neustálého kouření a z prohuleného vzduchu mě bolí plíce :)

Já, Mattoni (2016) (seriál)

To jako vážně,že služka pase svýho pána? Proč všechny novodobé seriály musí vypadat jako loutkový film,kde dialogy jsou jako z Marzu? Proč nikdo ale vážně nikdo neumí být přirozený? To jako rozpočet 100 mega a nezbylo na jeden ohňostroj live,to musel být nutně digitální stejně jako pohled ze střechy? " Bylo mi něco přes dvacet " vzpomíná hlavní hrdina a záběr na Švehlíka,kterýmu je 44?? A co ta šílená hudba? O roli Ester Kočičkové snad lepší pomlčet uplně. Ne,ani na tento seriál se nedá dívat.

Buchty a klobásy (2016)

já jsem nikdy nebyla na USA humor..nezasmála jsem se ani jednou...asi k tomu potřebuju víc,než pořád opakované vulgarity...scéna s katastrofou v obchodě a pak vaření doma jsou to nejlepší z filmu..žvýkačka taky super,jinak nuda...ps: nevím,kdy tvůrci viděli naposledy feťáka,co si střílí,ale většinou to nejsou vyžraní řízci..:D

Muž a jeho pes (2008)

ten konec opravdu rval srdce z těla...jinak bohužel musím říct,že ač božský-navždy můj-Belmondo,tak do tohodle filmu jsem se nedostala...klouzala jsem po povrchu a vlastně mě to moc nebavilo...na navíc ten OTŘESNÝ NEUVĚŘITELNĚ špatný dabing Krampola,který snad uplně zapomněl nejen hrát,ale už i dabovat..rvalo to uši...

Poslední dopis (1973) (TV film)

herecké výkony výborné,ale bohužel mi rozuzlení také přišlo,jako pár jiným zde, nelogické....pokud by se známka nenašla,ta by se vrátil k útvaru a předpokládám,že by tam odhalili totožnost okamžitě, a když se známka našla,tak je to jasná smrt?? nějak mi to nesedí

Wyrd Sisters (1996) (seriál)

bezchybné..věrná předloha...v originále výborně namluvené..animace skvělá...plná palba bez výhrad