Volným pádem (2021)

V podstatě totožné téma jako točí Martin Pohl se svými Party Hard, s tím, že i zde můžete nalézt nadržené fotry a outsiderovské hlavní postavy. Ze začátku snímku jsem cítil velký potenciál, linie s fotrem a nerealistické dialogy šustící papírem jej ovšem poslaly někam, kde neměl být. Ostravští bezdomovci mluvící perfektní češtinou i jiné postavy, které očividně nemají s ostravou příliš společného, pak dávají snímku spíše dojem, že zde opět vznikalo něco pro youtube z produkce Tří Tygrů, než cosi seriózního. Kozub a spol se musí propříště rozhodnout jestli dělají fekální satiru roztříštěnou na scénky nebo vážně míněné téma, které drží pohromadě i jako film. Obojí tu nefungovalo.

Život je život (2015)

tohle je možná někoho život, ale ne ten můj. Vše "televizně," "řachandově" a neuměle natočeno, tak jak je v čr téměř zvykem. Zaujal mě "přítel" Terezy ramby, který měl tak dokonale afektovaný a nepřirozený hlas, že za A: Patřil do nějakého animáku, za B: jsem přemýšlel jestli nebyl předabován.

Nečum na mě show (2021) (pořad) odpad!

Tak předně: Ten maňáskový delfín je pro mne ztělesněním chybějícího vkusu, chybějícího smyslu pro humor a urážkou lidské rasy. Že jste si taky občas hráli s maňásky, když jste byli malí? A pitvořili jste se s nimi a dělali blbiny? A nebyla to vlastně taková sranda, a po čase jste si uvědomili, že je to blbost, a že možná nejste tak vtipní jak byste chtěli? Tak DJ Roxtar tyto základní fakta nikdy nepochopil, šel a postavil si na těchto věcech živnost a navíc má o tom k mému zděšení pořad. Když se v pořadu k nenáviděnému defínovi objevil i další strůjce všeho hnusného, pan Novotný mladší, bylo mi jasné, že pořad snaží sestoupit ještě níž než je pomyslné dno. Považuji za své osobní poslání dosáhnout toho aby na Nečum na mě Show opravdu nikdo nečuměl.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Chytilová opětovně exceluje převážně v zachycení atmosféry podzimní Prahy, její psychedelické záběry a surrealistická kamera mne asi nikdy neomrzí. Pokud jste viděli aspoň dva její filmy, spolehlivě poznáte o koho snímek se jedná. Chytilová naopak ale selhává v lidském faktoru, castingu a hercích. V kopytem sem... například obsazení dávalo smysl, tady je ale Leoš Suchařípa ten nejméně pravděpodobný Donchuán na planetě zemi, což se mírně vyvažuje tím, že málokterá z jeho milenek mi přišla skutečně hezká. Jak je u Chytilové téměř zvykem, film se ke konci začne zcela rozpadat, což je ohromná škoda. Nicméně kvůli atmosféře, kameře a koneckonců i erotické tématice jdu k vyššímu hodnocení, z některých záběrů jsem byl jako milovník psychedelie doopravdy u vytržení.

Matrix Resurrections (2021)

Rozporuplné dílo, jehož osudovost je nevyvratitelná a některé jeho scény úžasné. Některé nápady a scény mi naopak byly velmi proti srsti. Romantikům se nejspíš bude líbit, cynikům a realistům nikoliv. Zarážející je, že pravděpodobně s obřím rozpočtem vypadá akce i efekty levně a digitálně. "Realistický" pocit z obojího z prvního dílu je pryč. Také je diskutabilní nakolik je v pořádku užívat záběry z předchozích dílů v pokračování, a bohužel je jedno nakolik je to "meta," když se jedná o recyklaci. Keanu reeves definitivně neumí hrát a tento snímek je důkaz. Keanu nezvládá snímek utáhnout sám, opravdu jsem se začal bavit až když na scénu přišla trinity.

Dej si pozor! (2016)

Nepříliš uvěřitelná hovnovina těžící především z filmů typu Hodný Synek, ale i Sám doma. Hromada nelogičností a navíc nedošlo ani ku znásilnění hlavní hrdinky, což mohla být jediná zajímavá a dramatická scéna. Jsem si jistý že hlavní představitel hrál dobře, ale zničil ho tragicky hlasový projev českého dabéra. Českému dabingu se po roce 2008 vyhýbat, vyhýbat a vyhýbat! (Jenže já na toto pravidlo opět zapomněl.)

Simpsonovi - Homer klaunem (1995) (epizoda)

Homer Simpson a Steve O. Mí dvě největší hrdinové :)  https://www.youtube.com/watch?v=8GIThMs6YM0

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimiho úchylný styl mi sedí, přiznaná a přehnaná béčkovost v garážové bitce mě posadila na zadek, bohužel tempo pomalu zabředlo do všemožných tryskajících tekutin a digitálních kapesníků. Nebýt těchto zbytečností, jdu s hodnocením velmi vysoko, škoda pane Raimi :)

RapStory (2021) (seriál)

Pokud posloucháte (byť jen okrajově) rap, o většině věcí co tam jsou řečeny, jste se již doslechli. Vskutku moc nových informací jsem se nedozvěděl. Nejsmutnější je, že téměř všichni aktéři živící se slovem na kameru bezproblému užívají to nejhorší vycpávkové slovo "jakoby." Za Kouli zpívající kouli dávám ovšem tři. Protože James Cole je tak očividný samolibý narcis, až je to JAKOBY úsměvné.

Vrchní, prchni! (1980)

Někteří českoslovenští muži měli zkrátka vkus na ženy a trio Smoljak, Svěrák, Abrhám jsou určitě jedni z nich. Patrasová zde zosobňuje erotično, Šafránková romantickou krásu a je tu x dalších scén těšících oko. I když erotizace i paní soudkyně už byla krapet přehnaná, překvapilo mě, že film je poměrně sexistický, což ale určitě není negativum :)