Psí poslání (2017)

Nitroždímačka emocí, na kterou jsem si náhodně vzpomněl po letech.

Smradi (2002)

Vynikajicí film, který kvůli "tv" vzezření mnozí vnímají jako něco podřadného. Není, má to sociálně rasistický přesah, a každý kdo má nějakého toho bráchu, se v něm určitě najde :-)

Annette (2021)

Přílišná doslovnost a (cílená?) odpornost hlavní "představitelky" dělá z celého počinu cosi, co není určeno nikomu. Pro hloupé amíky to bude moc divné, pro intelektuály příliš doslovné a nabubřelé. Osobně jsem se nesetkal snad v žádném jiném snímku s takovou mírou doslovnosti. To, že hlavní pár, zpívá "Tak moc, moc se milujeme" mne nepřinutí uvěřit, že se opravdu miluje, a to, že dav zpívá protagonistovi "tak moc tě nenávidíme", mne nepřinutí uvěřit, a VYCÍTIT skutečné emoce na plátně. Skutečnost, že hrdinka žvýká po styku jablko jako symbolický prostředek oplodnění mne jako filmového diváka uráží svou extrémní mírou doslovnosti a neskutečnou povrchní symboličností. Film, jakožto emoční výrazový prostředek, který mě má donutit nejen myslet, ale hlavně CÍTIT, u mne v této rovině naprosto selhává. Nebál bych se přirovnat jistou emoční odtažitost od hrdinů, a jistý "chlad" děje k Nolanovým počinům, jehož snímky na mne působí stylem: "Já si představuji, že lidé takto cítí, já si představuji, že lidé takto emoce prožívají," ale rád bych panu Nolanovi a nejnověji panu Leosi Caraxovi sdělil, že já takto emoce neprožívám a troufám si říct, že mnoho a mnoho lidských bytostí v mém okolí také ne. Výrazným pozitivem je samozřejmě Marion Cotillard, která ve svých 45 letech vypadá stále neskutečně, a zpívá ještě lépe. Milou zajímavostí k filmu pro mne bylo, že Marion i Adam skutečně nazpívali 95% svých partů, (samozřejmě je otázka do jaké míry zde sehrál roli autotune a dodatečná postprodukce.)

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film) odpad!

Plastické, a životem zničené zombies nechávají kutálet své nostalgické slzy hanby po jejich odulých, botoxem napíchaných tvářích za miliony dolarů a předstírají, že v útrobách jejich opotřebovaných těl vězí stále lidské duše. Vše co jste kdy nenáviděli na lidstvu je zde koncentrováno v extrémní formě.

Simpsonovi - E. Pluribus Wiggum (2008) (epizoda) odpad!

zlomyslné, nevtipné, nudné. z celého tohoto dílu odkapává neurčitá pachuť hnusu.

Příběh Alvina Straighta (1999) odpad!

Pořad o důchodcích pro důchodce, upřímně jsem nechápal jak se toto mohlo jakémukoliv člověku pod 60 let líbit. příšerná N U D A.

Národní třída (2019)

...Film by mohl velmi fungovat s více dějovými liniemi, pouze jako příběh Vandama ovšem pro inteligentnější jedince nemůže obstát.