Hřiště snů (1989)

Jak moc osloví přeslazené baseballové melodrama evropské milovníky ledního hokeje a socceru? Podle hodnocení ČSFD asi dost. Je to pro mě překvapením. Kevin Costner měl tenhle film dotočit, svitky originálu zavřít do bedny, uprostřed hřiště vykopat díru, tu zaorat a znovu vysázet kukuřici.

Když se čas naplnil... (1980)

Film jsem viděl v osmdesátých letech v letním kině, kde se volně čepovalo a dramatickou atmosférou se diváci ovlivnit nedali; naopak každou další oběť oslavovali potleskem. Fakt to u srdíčka nechytilo.

Stepfordské paničky (2004)

Nečetl jsem knižní předlohu, takže jsem asi oproti ostatním tady a některým zklamaným v jasné výhodě. Mně se film líbil, navíc mám rád Kidman, Brodericka, Walkena.... Možná v sobě jednou najdu sílu přečíst si to.

Zemský ráj to napohled (2009)

Tohle je opravdu promarněná šance. Námět, obsazení, tým, vše skvělé. Film je pak překvapivě blbej.

Milada (2017)

Nepřijde mi moudré, aby film o největší české ženě našich moderních dějin zbastlil někdo s nulovými zkušenostmi. Asi měl Mrnka nejdřív udělat pár lehčích kousků a na tohle se i pak vykašlat.

Halabalašou (1993) (pořad)

Takhle se, milé děti, bavilo socialistické dělnictvo a rolnictvo. Proto byly účty za elektřinu tak nízké; nebyl totiž důvod televizi vůbec zapínat.

Já to tedy beru, šéfe...! (1977)

Schulhoff měl našlápnuto, zpočátku udělal pár fakt skvělých věcí, nicméně pak snad pojal podezření, že socialismus umírá a že je nutné za jeho záchranu zabojovat i na umělecké frontě a dal lidu několik zamrzlých, upitvořených a ultradebilních srágor. Socialismus chcípnul a Schulhoff tak zústává rozporuplnou postavou českého filmu.

Území strachu (1986) (TV film)

Vůbec to není špatný. Špatná byla jen ta doba, která z normálních lidí dělala ubohou pakáž. Jedna z mála hlavních rolí Antonína Molčíka. Povedla se. Skvělý Vízner, Syslová.... Naopak Schulzová byla děsně otravná.

Pražská 5 (1988)

Když Laura s Cabanama uvedla Show Tomáše Tracyho a Vorel natočil Pětku, která byla netrezorovaná a běžně dostupná (třeba na VHS), začali jsme opravdu věřit, že jdou bolšáni do pr.... (Grünbachu). Měl jsem videokazetu a během mejdanů jsme si Pětku pouštěli a z okna vyhlíželi, kdy už to praskne. "Pecka na svíčce", Hanák jako kluk od krav, souška dlouhoruká učitelka, Šteindler a polonahé tančící amazonky...

Love Island (2021) (pořad) odpad!

Kdo první si užene nějakou hnusnou pohlavní nemoc? Komu prvnímu odpadne? Dozvíte se online od plastikového reproduktoru Niky Moravcové....