Knoflíková válka (1994)

Původní verze z šedesátých let je za pět hvězd, tohle je něco mezi třemi až čtyřmi. Tak radši čtyřmi....

Pozor! Státní hranice (2019) (seriál)

Líbí se mi, že dostali prostor všichni; včetně těch z druhé strany hranice i bolševickej zmetek z Klubu českého pohraničí, kterej se snaží obhájit "udatnost" svých soudruhů.

Holka na zabití (1975)

Skvělej film, na kterej hází deku upitvořená Veškrnová a absolutně marnej Schmid (oba mám opravdu rád, ale tady prostě jsou za debily).

Propast (1989)

Přes třicet let starej film a pořád mě dostává ten úžasnej záběr tváře z vody. Chytrej, úžasně natočenej film, asi to nejlepší z Camerona. Skvělá kamera, scénář.... Ten konec je tak trochu na prd, ale i tak je to super.

V červenci (2000)

Za mě (už dvacet let) jednoznačně nejlepší ve dvou kategoriích: nejlepší  Evropský film a nejlepší romantický film.

Zlatá horečka na Yukonu (2018)

Jak když člověk kouká z okna a nikdo nejde. Vůbec nechápu, proč se těmhle rodinným výletům říká expedice. Navíc na to dost deku hází neobyčejně otravnej hudební podkres. Kdyby to bylo jen s komentářem dal bych hvězdy tři.

Noc klavíristy (1976)

Mám ten film rád hlavně kvůli Voskovi a Medřické. Tři hvězdy za film a jednu navíc za kanyzův  operetní  knírek.

Záhada hlavolamu (1993)

Vyrostl jsem na Foglarovkách a filmem jsem spíš zklamanej. Ne, že bych se na něj rád nepodíval, to ne. Ale kotkův snímek mi připadá jako nepovedenej památník na něco vzácného a krásného.