A člověk stvořil robota (2017) (TV film)

Zajímavý příběh zajímavé stavby, nicméně ty zákulisní šarvátky a všudypřítomná "lidskost" je pro mě zklamáním... Čekal jsem, že se na této půdě raduje z jakéhokoliv úspěchu. Doufejme, že v příběhu byla Zora Cejnková nad věcí a objektivní.

Silnější než strach (1978) odpad!

Vždycky když se dostanu k téhle srač.e, tak si vzpomenu na Luďka Munzara a jeho monolog o tom, že se dnes točí samý škvár a za něj se dělalo umění... No tak, Mistře...

Bláznivej tábor (2007) odpad!

Fujky hnujky. A protože je neobjektivní v dospělém věku hodnotit dětský film: můj desetiletý syn odešel po čtvrtině "filmu" radši ven a čtyřletá dcerka za chvilku po něm poprosila o Prasátko Pepinu.

Chicago (2002)

Nemám rád muzikály, ale Chicago jsem zhltnul asi jako Moulin Rouge (I když na hvězdičky u mně vede Moulin Rouge 5:4). A Gere jako právník.... úžasný: "Jestli jsem dobrý právník? Kdybych zastupoval Ježíše nebyl by důvod, aby vzniklo křesťanství...". :-)

Život na hromadě plastů (2016)

Možná by bylo dobré tenhle film pořád a dokola pouštět ve škole těm našim rozmazleným pacholkům a doufat, že si z toho alespoň něco málo vezmou.

Život začíná po stovce (2015)

Tvůrcům dokumentu bych dal čtyři hvězdičky, nicméně Dagny,si za svůj neobyčejný (a v dětství krutý) osud i za to, jak se se vším vypořádala a ve svých více než sto letech vypořádává, musím těch hvězd dát pět. A vlastně ona tím, co a jak žila, tvořila scénář.

Mlčeti zlato (2009)

Hurá akce "po nás potopa". Štáb přijede, proinvestiguje několik grantů a zdramatizuje film jemným nátlakem na několik účinkujících, a to bez ohledu na to, co s nimi bude, až štáb odjede a vzájemně si poplácá ramena za skvěle odvedenou práci a usalaší se zpátky ve svých pohodlných, klidných a bezpečných domovech.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Tvůrci nám servírují svět, kde mladší dobrovolně vyhledávají názor (na cokoliv) i přítomnost staré, trochu přiblblé dámy. Z tohoto pohledu jde tedy o sci-fi seriál.

Bába z ledu (2017)

Zuzana Kronerová má talent od boha i od tatínka (a vlastně i od maminky). Přidává pomyslné plus k již tak pro mě nezpochybnitelným pěti hvězdičkám.