Narušitel (2019)

Já pochopím tu snahu autora přenést úctu dědečkovi ještě za jeho života, ale některé věci chtěj čas a prostor pro to, aby mohly dozrát. Jediné pozitivum filmu snad je, že bude mít Michal Hrůza hezký klip k hezké písničce.

Viceprezident(ka) (2012) (seriál)

Nechápu to nadšení ostatních, ani srovnání s jinými seriály (Jistě pane premiére, Dům z karet, Všichni starostovy muži...). Julia Louis-Dreyfus je plastová, jako ty lžičky v pilotním díle, proto by jí roli političky člověk uvěřil. Za to dvě hvězdy.

Wimbledon (2004)

Tenis mám rád, romantické filmy skoro vůbec. Ale tady se to potkalo a vůbec to nedřelo.

Velká sýrová loupež (1986)

V době, kdy se točí "rychlé" pohádky s klipovými záběry se může jevit jako rozvláčná, ale já mám tu pohádku prostě rád. A to i přes tragický zvuk. Bylo módou postavy pitvořit a hlasy modulovat, aby to a si bylo roztomilejší.... Ale taková byla doba a tvůrci byli uchváceni novými možnostmi tehdejší moderní techniky.

Extrémní fotografka (2015) (seriál)

Tváří se to jako pořad o fotografce, ale smrdí z toho kalkul a profesionální zázemí. Extrémního na tom není opravdu nic, kromě touhy Rusů prosadit se v branži. A protože je David Attenborough okoukaný, je to o "fotografce", tedy o jakési Miss Moskva, která svou tunou make upu v terénu dodává celému "projektu" na věrohodnosti.

Kája a Mat+Ema+Tika (2018) (seriál)

Nebylo by fér hodnotit za sebe, ale syn (deset let) vydržel asi tři minuty a mladší (pět let) tři čtvrtě jednoho díl s tím, že "ty děti jsou otravný". Mně osobně otravnější přijde ten jazzový předěl.

Špindl (2017) odpad!

Humor se, vlastně jako celý svět, vyvíjí. Dnes už nám Werich, Voskovec, pak Šimek a třeba i Cimrmani připadají dřevění a ubozí. Kam ale humor směřuje? Soudě podle Špindlu asi fakt do pr.ele.

Labyrint lží (2008)

Ne tak dobrý film, jak jsem čekal a kolik látka nabízela. Solidní rutina, ale dalo se vytěžit víc.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Vůbec nebudu hodnotit za sebe, protože bych váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za mé děti dám hvězd pět, protože to "sjeli" pětkrát po sobě a teď vyhlíží kinopremiéru pokračování. Na pět sekund se ve filmu objevil Johnny Depp a já nechápal proč. Když jsem viděl trailer k "dvojce!", pochopil jsem.

Tátova volha (2018)

Český film je jako kvalitní hokej s mizernými rozhodčími; máme kvalitní herce i řemeslníky (kamera apod.), nicméně tvůrce bez invence. A i když v tomhle případě mohl scénář nabízet něco pro rozlet, dorazí to Vejdělek s od začátku vlísajícími se dialogy a na minutu neumdlévající atmosférou všedobra a nejbarevnější duhovatosti.