8 MM (1999)

Film je skvělej i přes nepříliš věrohodnou figuru Dušína Miroslava, takto prodejce v půjčovně a prodejně pornofilmů.

Martin Luther (2017) (TV film)

Lipsko (resp.Sasko) je Martina Luthera plné a já potřeboval vědět proč. Nějaký základ jsem měl, ale bylo to málo. Sehnal jsem si tlustou knihu a pak ji pro nedostatek času překrýval jinými knihami. A díky tomuto filmu už ji nemusím otevírat, protože mi film asi odpověděl na nejdůležitější otázky. Možná se zdá být pět hvězdiček moc, ale tento film si je v téhle škatulce, v tomto formátu a žánru, opravdu zaslouží. A možná právě díky tomuhle dokumentu knížku skutečně nakonec otevřu, protože Luther za to asi stojí.

Srdcaři v Africe (2017) (seriál)

Moc jsem se těšil (asi hlavně kvůli Lucii Výborné), ale jsem spíš zklamanej. Tenhle formát "cestovatelé v obejváku na kolech"... nevím. Ale tak blbý jako Moto cestou -necestou to vážně není.

Sezn@mka (2016) odpad!

Nejvíc mě zaujal plakát k filmu s "V KINECH OD 26.7.2016". To jako fakt, že tohle bylo v kinech?

Král Šumavy (1959)

Ideologická hampejzna, nicméně brilantně zpracovaná. Režie, kamera, hudba, obsazení, lokace...a vlastně i scénář. Jen to zadání... Je třeba zmínit, že oproti filmu byl Král Šumavy kladnou postavou a že dožil stáří v Bavorsku.

Kafe & Cigárko (2017) (seriál)

Já to fakt nedávám. Možná je to tou hlavní představitelkou. Neznám ji, možná na divadle skvělá, ale do TV formátu je ten její přepitvořený, přehrávající kukuč se záchvaty mimiky prostě moc.

Noční recepční (2016) (seriál)

Nepřesvědčivé výkony herců i samotný příběh, děsné dialogy. Největší zlořádi světa mající touhu vše vysvětlovat, bodře komentovat, svěřovat se. Hlavní hrdina se jen omylem nejmenuje Dušín Miroslav. Přehlídka klišé a dlouhých pohledů zpoza moudře pozdviženého obočí zvícího operetního umělce. Doktor House asi nebyl špatný, hrál jen blbou roli podle mizerného scénáře podle jinak skvělé knihy.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Perníkového tátu jsem slupnul jako malinu a o Volejte Saulovi jsem neměl potuchy. Trošku jsem se obával, ale Gilligan je prostě génius. A jako malý bonus: v české verzi využit hlas stejného dabéra.

V kokpitu (2016) (pořad)

Pokud někdo nemá rád létání, unudí se s tímto pořadem k smrti.