Pretty Woman (1990)

Hodnotit tento film více jak třemi hvězdičkami, mi příde jako hodnotit v třiceti dětský snímek pěti.

Koule (1998)

Tento film je z těch typů, které si hrají na něco co nejsou. Celý film se vám autor snaží předat myšlenku, kterou si v průběhu filmu rozmyslel a raději natočil sci-fi pro masy. To se přece prodávalo vždy a určitě si to na sebe vydělá. Od tohoto kousku raději ruce pryč.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Bijte mě, kamenujte mě hlava nehlava, ale dle meho skromného názoru Vesmírné odyseji něco chybí. To něco je to, čím ho dle mě přebyl Solaris. Některé (téměř všechny) záběry jsou geniální, problém je v tom, že neskutečně nudí. Tento neduh se projevuje asi v 5% rozsahu (oprava satelitu,...). Zbytek nezbývá něž chválit - geniální hudba, skvělý příběh a grandiozni závěr. Nakonci se vám určitě stane, že budete tápat, ale posledních pár záběrů vám složí celou záhadu do obrazce, jenž bude mít vypovídající hodnotu i po tisíci letech, kdy bude věda úplně jinde.

Kukuřičné děti 5: Pole teroru (1998) odpad!

Horor? Bali by jste se, kdyby vám někdo ukazoval svoje domácí video, jak si reze ruku? Ano? Pak je toto horor prave pro vas.

Solaris (2002)

Předesílám, že jsem neviděl Tarkovského verzi a nečetl jsem ani knihu výborneho polského spisovatele Stanislava Lema. Proto berte moje hodnocení s jistým despektem. Tento film je taková "vesmírná odysea" do hlubin lidské duše, kde se skrývá strach ze samoty, ke které je člověk nucen okolnostmi a přílišnou logičností svého jednání. Ale existuje místo, kde by člověk našel klid, ať už je to smrt, ráj či odpuštění?

Impostor: Živá zbraň (2001)

Klišovité, rádoby nápadité sci-fi, které má očekávatelný závěr, na který příjdě divák příliš brzy a zkazí mu dokonale zbytek filmu. Tomuto se říká stoprocentní ztráta času.

Kostka (1997)

Film s opravdu chytrým dějem, který bohužel úplně nevyužil svůj potenciál. Atmosféra je opravdu hustá a zřejmě nebudete moci napětím ani dýchat. A závěr? Ten vás určitě dostane do kolen. Právě za ten pouze tři hvezdičky.

Cypher (2002)

Opravdu zdařilý špionážní film, který je bohužel na jedno kouknutí. Je to zkrátka "obyčejný" příběh agenta. Scénář je dobře stavěný a svým způsobem originalní, i když ne nějak inovativní. Když porovnám s Pi, které je dokonalé po všech stránkach, tak tento snímek prohrává na všech frontách. Rm.: Nakonci je přímo řečeno co je na tom disku, což tento film shodilo ještě o stupínek níže.

Jádro (2003)

Tři hvězdičky hlavně za dobrý náběh na katastrofické Sci-fi, které se zvrtlo v téměř takové klišé jakým Armageddon jistě byl a je.

Sekretářka (2002)

Klasický romantický film "trochu" jinak. Ve svém žánru jasných ***** hvezdiček.