Re-Animátor (1985) odpad!

Tisíckrát omletý scénář,nenápadité triky, předvídatelná poenta po prvnich záběrech. V Braindead mě škrcení vnitřnostmi rozesmálo, tady jsem se zmohl jen na krouceni hlavou. Nakonec jsem byl rád, že si nenechal scénarista ještě nějaké "eso" na závěr. Od tohoto kusu ruce raději pryč. Jediné co dokáže, je vás zhnusit svou trapností.

Phantasm II (1988)

Člověk, který občas koukne na horory na Nově, musel být jednoho večera (nevzpomenu si už ani na rok:) mile překvapen. Vůbec nic jsem nečekal a dostal jsem to nejlepší: temnou atmosféru, zajímavý děj, démonického Tallmana a nečekaný konec. Rozhodně nutnost pro každého hororového fandu.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Chcete hororovou parodii (komedii) se zombies? Koukněte se na Jacksonův BrainDead. Chcete horor s temnou atmosférou, kde jsou nějací nemrtví? Mrkněte na Phantasm (nejlépe II. díl). Pokud chcete pořádnou zombí řežbu, sežeňte si Dawn of the dead (2004). Pokud máte rádi spíše komornější pojetí hororu, pak neváhejte a sáhněte po célé Romerově sérii (Night of living dead, Dawn of the dead, Day of the dead). Pokud vám vadí zub času, kterým je tato série poznamenána, pak zkuste výborný remake Night of living dead z roku 1990. Ale proboha, proč se dívat na tuto ochotnickou, rádoby komediální zhovadilost. Nemá to atmosféru, nemá to nápad, nemá to efekty, nemá to ani pořádné herecké výkony. Opravdu si nedokáži vysvětlit tu záplavu hvězd. Pokud se rozhodnete shlédnout tento snímek, tak se určitě neubráníte zklamání.

Návrat živé smrti 3 (1993) odpad!

Mám rád horory a zombies horory jsou jedny z nejlepsich, ale proboha toto neni horor. Je to eroticky film pro sadomasochisty. Nápad byl opět originální, i když už jsme ho zajisté všichni párkrát viděli, ale to zpracovaní. V tomto filmu chybí nadhled dílů předešlích. Zejména zombies, kteří by mohli běhat maraton, jednou jsou inteligentni a podruhé jsou tupý až to bolí. Chudák Romero, tohodle se dožít.

Mizerové II (2003) odpad!

Tento film má tak příšerný děj, že se člověk za scénaristu musí stydět. Jedná se spíše o přebrání základní kostry ze všech možných filmů, z kterých bylo poté poslepováno toto "veledílo". Bay se sice snažil zamaskovat banalitu spoustou výbuchů, krve a mrtvol, ale vyšla z toho ještě větší absurdita než obyčejně.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Podpruměrný rádoby cool akční snímek, který vás tunou klišé srazí až do marastu, z kterého vzešel. Todle, že má 65 procent? To jsem asi viděl jinej film. Pokud se toto někomu líbí, pak musel být nadšen i z tohoto odpadu.

Umírání za dlouhého dne (1968)

Opravdu klenot svého žánru. Výborná psychologie postav, o scénáři nemluvě. Postupná degradace ideálů i hranic každé lidské bytosti, která se zučasnila války a zabila někoho tváří v tvář.

Dračí srdce (1996)

Příjmená pohodká pro nejmenší, která neurazí ani starší publikum. Čověk překousne i to nezbytné morální ponaučení:).

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Máte rádi dva idioty, kteří běhají po plátně a mazají po zdech. zrcadlech, dveřích, autech a hlavně po sobě hovna. Ne? Tak to vás tento komediální "skvost" neoslní.

Spy Kids: Špioni v akci (2001) odpad!

Jeden s opravdu mála fimů, které jsem nedokoukal a to už jsem viděl nějaké "kousky". Skvělý herci, cool výprava... Vše bohužel pohřbývá inflantilní scénář a neméně tupý humor. Pro děti do šesti let je to asi odvaz bondovka. Bohužel už mi není dávno šest a proto odpad toho nejhrubšího zrna.