Matrix Reloaded (2003)

Druhý díl je ostudou celé trilogie. Jédná se o průměrný akční film, který je navíc nevhodně ukončen v okamžiku, kdy se mělo ještě cosi stát. Pokud by se jednalo o samostatný film, dávám čtyři hvezdïčky, ale takto zkazit pribeh...

Animatrix (2003)

Příběhy se skvělým nápadem a jediné, co je snad ještě dokonalejší, je animace. Druha renesance ve mně evokovala vzpominku na roboty z Metropolisu, kteří byly velice zajimavě ztvárnění. O Poslednim letu Osirise se už nebudu ani rozepisovat:).Toto dílko je ten správný lék, který spláchne pachuť druhé a třetí části trilogie Metrix, kterou zajisté ještě všichni cítíme.

Hrabě Káčula (1988) (seriál)

Skvělý animák, který jsem hltal jako malý v studiu Magion (uváděl Standa Hložek). Jednalo se o příhody upíra jménem Duckula, který nesnášel krev a miloval kečup. Hlavni zápletka se vetšinou motala okolo cesty v čase či zlého vampirobijce Dr Von Goosewing (Van Helsinga). Tento animák jsem naposledy viděl v roce 92, takže je hodnoceni jistě trochu zkreslené:).

Duna (1984)

Lynch si točí podle svého a nelze mu tedy zazlívat „jeho“ zpracování DUNY. Navíc maximálně využil tajemna příběhu a všem kteří příběh znali, ho podal jinak, ne lépe, ale zkratka jinak. Ostatní, kteří knihu nečetli, mohli z příběhu vycítit jistou tajemnost nevyřčeného a neviděného. Já jsem se počítal mezi druhou skupinu (v mládí), ale dnes již mezi první (jistě početnější) a to hned několikrát:).

Úsvit mrtvých (1978)

Tento film je pro mě to, čím 28 days later nebyl. K filmu je potřeba přistupovat jako k psychologickemu dramatu a ne popcornové vybíječce zombíku, kteří jsou zde pouze prostředkem k rozvoji děje, nikoliv jeho hlavním článkem. Kritika konzumnosti by vyzněla naprázdno, pokud by nebyli charaktery tak vystižně podány. Délku bych tedy nekritizoval a ani jeden čtvereček filmu mi nepřipadal nudný. Lhurgoyfův komentář berte s nadsázkou. Vystihuje film přibližně jako by jste o Mechanickém pomeranči napsali, že je to film o Masovém vrahu (doslovna citace jednoho zkráceného obsahu:).