Poslední skotský král (2006)

Je trestuhodné takto nenaplniť potenciál, ktorý prináša príbeh jedného z najhorších diktátorov a tyranov.. to, že tú tyraniu nedokážeme prežiť a vidieť v tomto filme(až na jednu-dve scény, čo je veľmi málo) ale zďaleka nie je jediným problémom filmu. Najväčším sklamaním je až príliš hollywoodsky príbeh okolo hlavnej postavy doktora, kde nechýba klasický zakázaný románik, útek na poslednú chvíľu a to všetko na báze hlúpeho klišé, ktoré sme videli už snáď aj v kolumbijskej telenovele.. dlho som váhal medzi 3* a 4*, napokon ale musím dať 3*.. a to aj napriek výbornému Forestovi, ktorý hrá naozaj na oskara..

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Znova sa ukazuje ako je James Wan o triedu vyššie než ostatní režiséri novodobých hororov. Síce Michael Chaves má v rukách rovnakú látku, rovnakých hercov a rovnaké možnosti, tak jeho počin je len slabým odvarom prvých dvoch dielov. Ani James Wan neprichádzal s ničím originálnym, ale dokázal strašiť a vytvoriť hustú atmosféru, ktorá zarazila diváka do sedadla. Tretí conjuring práve zlyháva v budovaní atmosféry. Nevhodná hudba a slabá výprava spôsobujú, že o budovaní strachu sa tu ani nemôžeme baviť. Spoliehanie sa na ľakačky nie je to pravé orechové, a detektívna linka nefunguje. "Prekvapivé" rozuzlenie, kto je za všetkým zlom len potvrdzuje, že tretí diel sa radí k B-čkovým hororom, ktoré rýchlo upadnú do zabudnutia a neprinášajú ani jednu scénu, ktorú by som si mal zapamätať.. sklamanie a slabé 3*

Mortal Kombat (2021)

Po úvodnej scéne, ktorá je bravúrna, som sa začal tešiť, že konečne uvidím dobre sfilmovaný Mortal Kombat. Charizma Hirojukia Sanady, výborné kulisy a dobré bojovné scény v prvých minútach navnadia.. bohužiaľ potom prichádza vytriezvenie.. slaboduchý dej, hlavní hrdinovia bez charizmy, jednoduché až trápne dialógy.. a čo je horšie, žiadny turnaj sa nekoná...výcvik je slabý, Lord Raiden je obsadený vyslovene zle..oproti Christopherovi Lambertovi vyznieva tento casting veľmi trápne.. Hrdinovia si potom namiesto turnaja z ničoho nič vyberú, kto s kým bude bojovať a ide sa na vec.. pričom už aj bojové scény nestoja za veľa.. škoda.. slabšie 3*

Pád Třetí říše (2004)

Film, ktorý nám ukazuje to, čo sa diali v bunkri počas posledných dní vojny. Postupný pád Hitlera a jeho ideálov, sklamanie jeho najbližších fanaticky oddaných spolubojovníkov a to všetko v mrazivom a realistickom podaní. Nemeckí tvorcovia a herci sa prekonávajú. Nie je to bez chýb, je to komornejšie než by kto čakal, ale napriek tomu ide o jeden z najlepších filmov nemeckej kinematografie.. jasné 4*

Případ Sloane (2016)

Výborný film o lobizme v rámci politiky. Aj keď ma politické filmy po väčšine nebavia, tento kúsok som si s radosťou pozrel. A to najmä vďaka skvelej Jessice Chastain a výborne napísanej postave hlavnej hrdinky. Jediný šrám je pre mňa finálny zvrat a la James Bond, ale napriek tomu stále nadpriemerné hodnotenie..4*

Slovania (2020) (seriál)

Jedným slovom amaterizmus.. Tvorcovia sa nám snažili nahovoriť, že ide o najdrahší SK seriál, ale ak toto má byť drahý seriál, tak potom je niečo zle. Takto vyzerá výprava? Bitka pri Veľkom Stôle, kde sa bijú snáď iba 5 avari s 5 slovanmi vyzerá ako z amatérskeho filmu, kde nebolo ani len peňazí na komparz. Prvky fantastiky tak nejako nezapadajú do deja a celý seriál pôsobí chaoticky ako nejaký zlepenec nesúvisiacich scén. Dialógy sú na úrovni trápnej telenovely a herecké výkony takisto nepresvedčia.. Réžia je hrozná, celý seriál je bez atmosféry a napätia.. Len sa mi potvrdilo, že Slováci nedozreli na kvalitnú kinematografiu.. a to mám Bebjaka za inovátora a priekopníka, ktorý sa aspoň snaží priniesť niečo nové.. tu mu to bohužiaľ vôbec nevychádza..

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Po odhalenie vraha niekde v polovici druhej série je to v celku nadpriemerný a zaujímavý seriál. Hlavný hrdina je charizmatický a takisto postava šerifa veľmi sympatická. Aj keď mi tam vadili vsuvky fantastiky Lyncha, tak stále to bolo veľmi pozerateľné a zaujímavé. To čo nasleduje po odhalení vraha, je trestuhodné a zráža to celý seriál do priemeru. Nezaujímavé, zdĺhavé a vôbec zbytočné.. škoda

Tenet (2020)

Prvý Nolanov film, ktorý bohužiaľ musím hodnotiť ako priemerný. Áno, stále je Nolan režisérsky niekde ine ako zvyšok Hollywoodu, ale jeho ego tentokrát prerástlo jeho schopnosti.. V Tenete chcel byť za každú cenu inovátorský, odlišný a pompézny, až zabudol na to podstatné... na diváka. Scenár síce chce byť až príliš chytrý, ale neviem sa zbaviť dojmu, že sa Nolan sústredil skôr na invertované scény, ktorými chcel ohúriť, než na obsah a vôbec všetko ostatné.. Nečakal som, že mi niekedy u Nolanovho filmu bude tak jedno, čo sa stane v práve bežiacich scénach, ako tomu bolo v Tenete.. a to asi hovorí za všetko.. síce pompézny a ambiciózny, ale pre mňa nezaujímavý film.. 3*

Blade Runner 2049 (2017)

Na rozdiel od mnohých iných sequelov v dnešnej dobe, je tento veľmi vydareným kúskom. Vďačí za to najmä výbornej réžii Villeneuva. Jeho charakteristické pomalé a rozvážne tempo, skvelý vizuál a Zimmerova hudba( podobná tej od Vangelis) sa dokonale priblížili atmosfére z prvého filmu od Ridleyho Scotta. A čerešničkou na torte je krásna a roztomilá Ana De Armas, ktorá mi pomohla v rozhodovaní medzi 3 a 4*. Horšou stránkou je vykreslenie, resp. nevykreslenie záporáka v podaní Jareda Leta. Za 160 minút nedať vôbec priestor rozvinúť jeho postavu je trestným činom. Škoda. Inak to mohol byť ešte lepší film.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Ako dokázali tvorcovia dostať do takéhoto filmu Áčkové hviezdy Keanu Reevesa a Winonu Ryder? Tipujem, že jedine tak, že všetok rozpočet minuli na týchto dvoch hercov a preto nezvýšilo na iných hercov. Nik iný tu nehrá, nik iný neprehovorí počas celého filmu, všetci ostatní sú komparz.. Navyše zrejme nezvýšili peniaze ani na scénáristu a režiséra, pretože tieto dve veci ako keby tu absentovali. 2 hviezdy sú iba za sympaťákov Keanua a Winonu. Všetko ostatné je veľmi veľmi slabé. Naozaj nechápem..