Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Nechápem tomu to vysokému hodnoteniu tu.. za čo?? Ďalší film, ktorý nám tlčie do hlavy feminizmus, v pár dialógoch boj proti rasizmu, v jednej scéne(síce nezmyselne) boj proti kresťanstvu, pretože to je dnes tak strašne "In"... Hlavná hrdinka absolútne nesympatická, hlúpa, neznesiteľná, konajúc tak, že mi dvíhala tlak každým jej rozhodnutím. Racio sa tomuto filmu vyhýba široko ďaleko.. hlavná hrdina beztrestne mláti študentov pred školou, podpaľuje policajné stanice, čím zmrzačí bývalého policajta a ten jej za to ešte pomáha.. wtf? Jej škriekajúca a nadávajúce rodina takisto nepridáva na pohode, postava Woodyho Harrelson koná takisto nakoniec nezmyselne.. sorry, ale stupídny film a dávať viac hviezdičiek iba kvôli témem, ktoré sa poslednú dobu tlačia všetkým do hlavy ma vytáča..

Nebezpečná laskavost (2018)

Návštevu kina som oľutoval.. Prečo dávať tomuto filmu viac ako 2*? To naozaj neviem.. zopár vtipných scén síce pobavilo, ale dramatická, či trilerová zložka zlyháva, zlyháva aj hlavná postava a to najmä v tom, že je tak trápna a hlúpa, že jej nemôžete fandiť.. nemôžete tam fandiť takmer nikomu, pretože z postáv a ich chovania Vám niktorá neprirastie k srdcu.. Zbytočný film..

Taková normální holka (1999)

Áaaale nechápem absolútne tomuto hodnoteniu na CSFD.. milá romantická komédia, ktorá sa absolútne nehrá na to, že by chcela byť vážna alebo duchaplná.. A práve ten nadhľad, humor a hlavne sympatická dvojica Freediie s Rachael ťahajú film dopredu. Oddychovka ako má byť. Neznášam romantické filmy, ale ak si mám nejaký pozrieť, tak práve takýto. Nostalgia 90.rokov, stredná škola, boy bandy a najmä zlatá rachel leigh cook je to, prečo si tento film vždy rád pozriem..

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

Patrím k ľuďom, ktorí si 1.sériu zamilovali a aj napriek tomu, že som chcel, aby to 1.sériou skončilo, tak mi zvedavosť nedala a pozrel som si samozrejme aj túto druhú. Bohužiaľ som sklamaný a to veľmi. Potenciál tu síce bol...rozprávanie udalostí z pohľadu osôb, ktorí boli na páskach sa zdal byť dobrým ťahákom. Ale bohužiaľ je to veľmi slabé.. Navyše najviac času na obrazovke je najmenej sympatická osoba z 1.série(rozumej Hanina matka), ktorej absolútne nefandíte.. monológy a myšlienky postáv chcú byť múdre a hlboké, ale skôr sú bezduché.. a nedá mi to.. v prvej sérii mi homosexualita vôbec nevadila, nebola samoúčelná. Ale táto séria je sprostou propagandou homosexuality. Hnevajte sa ako chcete, ale aby každý druhý človek v seriáli bol homosexuál, nemal problém si nájsť na každom rohu ďalšieho s kým sa môže dať dokopy.. k tomu príhovory ako je dobré že sa Chloe priznala a blá blá, to už je cez hranicu.. prahsprostá propaganda..

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jeden z najepickejších a najosudovejšich filmov vôbec. Tá bolesť...tá temnota..ten pád a tragický osud hlavného hrdinu.. to sú tak silné momenty v Star Wars príbehu, že je ľahké prehliadnuť negatíva tohoto filmu(najmä to, že Lucas tu narval toľko CGI, koľko to len šlo a film potom vyzerá ako animovaný, čo mi dosť vadí).. Všetci dobre vieme počas celého deja, kam speje a k čomu vedie. A aj napriek tomu tento film chytí za srdce a nepustí. Priateľstvo a dôvera medzi Anakinom a Obi-Wanom, či veľká láska medzi Anakinom a Padmé sa postupne rúcajú v dôsledku moci a strachu..O to viac je tento film emotívny.. najmä pri scénach ako vyhladenie Jediov, či likvidácia učňov, bitka medzi Anakinom a Obi-Wanom alebo príhovor Obi-Wana k horiacemu Anakinovi..to všetko robia film nesmrteľným.. Jasných 5*.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Nie som nejaký seriálový fanúšik a už vôbec nie teenagerských rozmerov.. ale tento námet bol originálny a tak som si 13 reasons why pustil. A je to nádhera. Aj keď v poslednej časti som čakal, že seriál vygraduje oveľa viac a bol som spočiatku sklamaný(v mnohých prípadoch sa seriál neuzavrel..), no nakoniec uznávam, že tento seriál si 5* zaslúži. Nie len vďaka originálnemu námetu.. je tu perfektný scenár, každá časť nám odhaľuje nový dôvod, novú postavu a jej charakter, herci sú fantastickí..a po Stranger Things mi Netflix priniesol opäť veľký kus nostalgie.. síce sa seriál odohráva v súčastnosti, dýcha však z neho atmosféra 90.rokov, kedy každý z nás miloval americké teenagerske večierky a príbehy strednej školy s chalanmi športovcami a dievčatami roztlieskávačkami. V každej ďalšej časti Vás seriál nabudí stále viac a viac, aby ste už konečne počúvali posledné pásky s tou Clayovou a vôbec poslednou, kde sa príbeh Hannah uzavrie. O hĺbke seriálu rozprávať ani nemusím.. síce niektoré dôvody sú úplne bežné a poviete si, že Hannah je zrejme šibnutá, že to tak rieši.. no seriálovým zámerom je ukázať, ako aj najmenšie intrigy, zrady atď. dokážu človeka zraniť..a to sa samozrejme darí.. dúfal som, že 2. séria nebude, pretože tá to môže len pokaziť.. ale snáď sa mýlim..mimochodom hudba je fantastická (opäť nádych 90.rokov)..

Vlak do Pusanu (2016)

V prvom rade musím povedať, že prvých 30-40 minút sľubovalo super zážitok. Atmosféra dobrá, námet takisto, akcia výborná.. Tak prečo len 2*? No pretože poslednú polhodinu som si tento film doslova pretrpel. A už som chcel koniec. Prvý dôvod je prehnaná stopáž. Filmy tohto typu sú vhodné tak na 90 minút a nie na celé dve hodiny. Ďalší dôvod je nepochopiteľná snaha režiséra o čo najviac dojímavých scén(tie ale aj tak nefungujú). Prečo niekto točí zombie horor, ak tam chce toľko dojatia??? No a samozrejme, druhá polovica filmu sa len tak hemží samým klišé. Navyše, prečo musia postavy konať v tomto filme tak, že najprv sa pozerajú 15-20 sekúnd na nejakého zombíka vedľa seba, ktorý práve usmrcuje niekoho iného a až potom začínajú utekať, keď sa práve na nich vrhá tento zombík??? Nemám rád takéto nelogické uvažovanie len preto, aby bol film napínavý..škoda..

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Omnoho lepšie než Star Wars VII. Negatívom je možno len jednoduchý príbeh, ktorý veľa možností neponúka. Taktiež niektoré nelogické scény(vždy keď niekto umiera, tak protivníci prestanú bojovať, aby sa mohla odohrať dojímavá scéna so záverečnou rečou). Poďme ale ku kladom. Prvým závratným pozitívom oproti Star Wars VII je kasting. Na hercov sa ďaleko lepšie pozerá. Nijakí nesympatickí teenagerskí hrdinovia, ale naopak zrelí herci na čele s Felicitou Jones, Benom Mendelsohnom, či Forestom Whitakerom, ktorí dodávajú potrebnú vážnosť filmu. A áno, práve tá vážnosť, dráma a temnota dodáva filmu punc. Aj keď Star Wars epizódy boli viac rozprávkové, tak práve epizóda III bola najtemnejšia a Rogue One práve vystihuje ten moment, kedy sa svet ponára do temnoty medzi epizódami III. a IV. Návrat Vadera na plátno je najsilnejším momentom tohto filmu a aj keď sa tam Vader veľakrát neukáže, každý fanúšik musí zaplesať pri pohľade naňho. Vizuálna stránka, či výber lokalít sú zvládnuté na výbornú, prepojenie na epizódu IV. je tak dobré, že ihneď po skončení filmu som mal chuť pozrieť si všetky epizódy Star Wars (s výnimkou VII.). A práve o to predsa v tomto filme ide.. Príjemné prekvapenie..

Příchozí (2016)

Film, ktorý naozaj nie je dňom nezávislosti, či vojny svetov. Denis Villeneuve nám podobne ako v Prisoners alebo Sicario servíruje pomalé tempo s veľkou rozvahou a hĺbkou. To jeho tempo niekedy až priam nudí..no práve tá hĺbka a myšlienka dodáva filmu obrovskú hodnotu. Rozdielom je to, že to Denis Villeneuve tentokráto robí "vo veľkom". Vizuálne skvelé, hudobne perfektne okorenené. Amy Adams a Jeremy Renner tvoria sympatickú dvojicu, ktorej musíte fandiť. No a dráma a osud hlavnej hrdinky je práve tým podstatným, na čo sa film sústreďuje.. mimozemský príchod v konečnom dôsledku vyznie len ako kulisa..Posledné dojímavé minúty s hudobným doprovodm chytajú nejedného diváka za srdce..

Atletiko Cvernofka (2016) (seriál) odpad!

Hanbím sa za TV markíza. Tento akože "humor", ktorý produkujú je totálny odpad postavený na primitivizme. Markíza zrejme nemá poňatia ako sa zábavný seriál má natočiť. Tvorcovia by sa mali nad sebou zamyslieť a možno aj zmeniť zamestnanie. Ak to mám porovnať so super Okresním přeborem, tak nič iné ako odpad Cvernofke nemôžem dať. Zatiaľ čo tvorcovia Okresního přeboru si dali záležať, aby seriál vyzeral čo najreálnejšie, tak markíza nám predkladá primitívne poňatie futbalu odtrhnuté z reality, ktoré snáď nemôže nikoho baviť. A herci? Tie trápne grimasy, tanečky a pod.. no aj oni by mali uvažovať nad tým, že lepšie im pôjde asi prehadzovanie sena niekde na farme.. Hanba!!!