Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Nie je táto séria bez chýb, ale ak to mám porovnať s inými seriálmi, tak Stranger Things stále vládne. Bohužiaľ jednu * musím ubrať ak to porovnám z prvými dvoma sériami. Najprv začnem malými nedostatkami.. záver série ma akosi neuspokojil. Napriek sľubnému budovaniu celej série a armády zombíkov, sa to na konci znovu zvrtlo na klasický boj s monštrom, čo trochu zamrzelo. Takisto zamrzel prechod zo 7. časti na 8. Čakal som, že viac rozvinú uhryznutie Eleven. To však odbili hneď na začiatku ôsmej časti, čo bola veľká škoda. Zároveň vsuvka s "neverending story" sa mi nepáčila.. A teraz všetky klady. Séria je opäť nadupaná a o napätie v jednotlivých častiach nie je núdza. Pribudlo viacero hororových scénok(najmä v prvej polovici série). Humoru je znova dosť a herci opäť excelujú... Po umeleckej stránke ide opäť o skvostný počin, pričom retro 80.rokov nevyprcháva a dodáva tomu slušnú dávku nostalgie.. Takisto príbeh je celkom fajn na to, že ide už o 3.sériu.. Potešili aj odkazy na ďalšie filmy, najviac asi na Arnolda a jeho terminátora.. Suma sumárum, zase som sa bavil počas všetkých 8 častí a hltal ich jednu za druhou.. a to je ako hodnotenie samo o sebe postačujúce..

Černobyl (2019) (seriál)

Výborná séria o tragédii v Černobyle. Škoda len, že po hodnoteniach na CSFD, som mal zrejme priveľké očakávania a asi aj preto neviem doceniť tento seriál na 5*, ale iba na 4*. Mrazivý, dusný a temný, presne taký, aký si daná téma vyžaduje. Neviem prečo, ale práve vymyslená postava Chomjukovej ma ako jediná z postáv iritovala. Nechápem, načo ju tam tvorcovia pchali.. prišlo mi to, ako keby potrebovali v seriáli aj nahlas povedať, že ZSSR(Rusko) je zlo.. Pritom všetci diváci si domyslia aj bez tejto postavy, ako sa ZSSR staval k tejto tragédii a prečo to bolo zlé.. Druhá vec, ktorá vo mne skrsla počas sledovania seriálu je, že ešte zaujímavejšie by bolo natočiť sériu aj o inej tragédii a omnoho horšej ako bol Černobyl.. o Hirošime a Nagasaki... po tomto skvelom seriáli si to priam pýta.. nechápem, že sa tak ešte nestalo(aj keď chápem, že Hollywood takúto tému asi nenatočí)..

Úkryt (2002)

Neznášam, keď je film stupídny. A nečakal som, že aj tento film od Finchera takýmto bude. Bohužiaľ napriek dobrému nápadu a zaujímavým hercom film pôsobí v dôsledku tejto stupídnosti dosť Béčkovo. Trochu Spolierov.. Hlavnú hrdinku napadne možnosť vyjsť z miestnosti po mobil kým sú zlodeji na dolnom poschodí. Ale následne keď v Panic room nemá signál, tak jej už nenapadne vyjsť z miestnosti a zavolať 911 pokým sú zlodeji úplne dole, čo vidieť na kamerách z miestnosti pričom by jej asistovala dcéra. Prečo? Prečo takéto stupidity nám Fincher servíruje? Nehovoriac o tonách klisé ako to, že v uzavretej miestnosti musí byť niekto chorý, aby potreboval lieky, ktoré tam nemá, že zlodejov nenapadne rozbiť kamery atď.. no každopádne sklamanie a úplne priemerný film..

Říše slunce (1987)

Rozporuplné na hodnotenie. Je to na jednej strane veľký film, na strane druhej ničím výnimočný.. Snáď len tým, že Christian Bale vo svojich 13 rokoch hrá famózne. Nie je dvakrát sympatický, ale herecký výkon je až neuveriteľný na jeho vek. Na druhej strane, oplatí sa pozrieť tento film aj napriek dlhej stopáži.. 4*

Léto 84 (2018)

Silnejšie 3*. Atmosféra výborná, retro štýl dobrý, scenár síce očakávaný, ale vôbec nie v zlom prevedení. Škoda toho konca. Drsný koniec vôbec nevadí, ale tá stupidita mi nedovolila dať viac ako 3*. Nechcem dávať spoilery, ale tí, čo to už videli tak vedia o čom hovorím. Po tom čo príde finálne odhalenie vraha som si vravel, že ako je dobré, že film nie je stupídny. Ihneď potom ma však vyviedli z omylu a prišiel finálny krok a únos, pri ktorom sa všetka logika strácala. Škoda, lebo inak ide o dobrý počin tvorcov..

Rudá volavka (2018)

Američania natočili film o tom, ako to v Rusku chodí.. A ako to dopadlo? No presne tak, ako by ste čakali. V Rusku je všetko zlé, ešte aj tajné služby a celebrity žijú a pracujú v obydliach, ktoré sú 100 rokov za opicami :D Naproti tomu americkí agenti sú tí dobrí, na správnej strane .. to nevravím o samotnom filme, ktorý postrádal logiku, chcel sa tváriť ambiciózne, ale nemal na to.. 2*

Trhlina (2019)

Oceňujem Bebjakovu odvahu točiť konečne aj iné filmy na Slovensku než filmy o politike, korupcii, mafii a iných depresívnych témach. Veď na Slovensku je toľko krásnej prírody, kde by sa dali točiť horory, mysteriózne, či historické filmy.. Bohužiaľ ale Bebjak nenaplnil potenciál, ktorý téma Tribečských únosov rozhodne má. Atmosféru síce buduje pekne, hudba je fajn, exteriéry a herci na solídnej úrovni. Ale tie nelogickosti v deji a ten chaos, v ktorom podľa mňa má problém sa vyznať aj samotný Bebjak, znižujú úroveň filmu. Ako keby sa Bebjak bál byť ešte viac odvážny a tak zvolil v takejto téme konzervatívnejšiu cestu.. škoda..

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Konečne!!! Konečne Slováci v koprodukcii s Čechmi dokázali natočiť peknú rozprávku. Síce veľmi jednoduchú a krátku.. ale oceňujem najmä casting. Hlavný hrdina je trefou do čierneho. To dobro z neho priam vyžaruje a je veľkým sympaťákom na rozdiel od hrozných hrdinov v rozprávkach Žito, Zázračný nos a pod. Princezná je pekná. Maštalír je kvalitný herec, Kassai výborný a tak sa na rozprávku dobré pozerá. Zaujímavý a kvalitný je tiež vizuál a vôbec to nie je trápne alebo stupídne ako už spomínaný Žito. Potešil tiež škriatok a jeho rýmovací neškodný humor.. Aj napriek nedostatkom zvyšujem hodnotenie na 5*. Už len kvôli tomu, ako je táto rozprávka o krok vpred oproti iným spomínaným...

S nasazením života (1993)

Z môjho pohľadu preceňovaný film. Clintovi som to absolútne neveril a už vôbec nie jeho žmurkanie a zvádzanie Renne Russo. Navyše réžia bola dosť neobratná. Jediný Malkovich tu hrá svoj štandard (to znamená, že hrá dobre). Inak veľmi priemerný film..

Zrodila se hvězda (2018)

Film pekný, zručne natočený.. Bradley Cooper sa naozaj vyznamenal vzhľadom na to, že ide o jeho režisérsky debut. To, že herecky to zvláda na jednotku, snáď asi ani nemusím písať. Lady Gaga takisto neurazila, zahrala to solídne. Pesničky boli krásne, príbeh ničim originálny, ale zato veľmi vítaný najmä u ženského pohlavia. Ale čo ten záver? Prečo? Naozaj tomu nerozumiem.. Zrejme mal vyvolať dojatie u diváka, ale mňa naopak naštval. Považujem tento záver a rozhodnutie hlavnej postavy za veľmi stupídne a veľmi účelové. Škoda toho, pretože je to veľmi umelé a nepochopiteľné, ale zrejme chceli tlačiť na city diváka.. toto sa naozaj nepodarilo.. za zvyšok nechávam 4*