Zmizelá (2014)

Co byste dělali, kdyby vám zmizela žena? Fincher se snaží ve filmu přemluvit diváka k nedůvěře v ostatní - a to včetně nejbližších. Úžasná (byť trochu přehnaná) ukázka toho, že každý z nás je tak trochu blázen a hlupák. Zkrátka trochu drsnější příběh o lidech a jejich charakteru. Ano, žádná novinka to sice není, ale zaujme. 75 %

Život je život (2015)

Jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl až do konce. Přes dobré herecké obsazení je film neskutečná kravina, lituji, že jsem nesledoval Hercule Poirota.

Okupace (2015) (seriál)

Na začátku jsem nějak věřil, že se situace brzy uklidní. Po 4. dílu už jsem si to nemyslel. V 6. a 7. dílu jsem navíc byl naprosto zmatený, kdo pracuje pro koho a s kým. Ani u ruské velvyslankyně jsem si nebyl jistý, zda zastupuje zájmy Moskvy a o co usiluje. A tohle přesně se mělo stát - pohled do vnitřních chodů úřadu vlády a ruské ambasády, do teroristické organizace a práce žurnalisty. Některé věci zůstanou nevysvětlené (kdo zabil Eriksena?) a jiné jsou skvěle vymyšlené (trik Wenche Arnesen). Všechno to dohromady dává skvělý politický thriller, doplněný komentáři z reality (zatímco fondy EU seriál podpořily, ruský velvyslanec v Norsku se vůči sérii ohradil). Teď jenom doufám v další pokračování.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Nerozumím kritice, která se na novou trilogii neustále snáší. Podle mě jsou totiž i novější díly skvělé, dozvídáme se tu spoustu o Republice, která mi přišla z původní trilogie jako dokonale fungující systém, nyní už konečně chápu její problémy. Je také zajímavé sledovat cestu Anikana, ačkoli mi jeho příběh zas tak velkou příběhovou logiku nedává - je příliš mladý.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Skvělý konec sci-fi trilogie, postavy nezklamaly, byť některé okamžiky jsou mírně hloupější. Navzdory tomu si Star Wars zachovaly své kouzlo a dotáhly příběh do konce.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Ano, jsou to moje první Hvězdné války... a hned mě dostaly. Těším se na další díly, snad bude R2-D2 pořád tak úžasný a Han Solo tak neústupný.

Miranda (2009) (seriál)

Úžasný seriál, během sledování se málokdy přestanete smát. Mezi mé nejoblíbenější hlášky zřejmě patří opakování některých oblíbených slov Mirandy, Stevie a její "What have you done today to make you feel proud?" a taky Mirandiny "intimní" chvilky s cizími lidmi. 90 %

Díra u Hanušovic (2014)

Sprostý film pokoušející se zobrazit "realitu" venkova. Nehledě na značně zkreslené představy tvůrců filmu považuji tenhle snímek za ubohý pokus.

U konce s dechem (1960)

Film míří na svou cílovou skupinu, snaží se být "free, cool a in", podle mého názoru se mu to však příliš nepovedlo. Poměrně nepochopitelný děj (naprosto neschopná policie) za přispění nesympatické herečky je pro mě velkým zklamáním, které si zopakovat nechci. Jsem si ale jist, že pro jistou část diváků snímek měl svůj význam a nesmírně je zaujal (ať už svým vzhledem, či svým reálným dějem a myšlenkou). 50 %