Jak na věc v LA (2011)

Dělalo se mi zle... a dělalo by se mi zle i u stejného filmu v heterosexuálním kabátě.

Zodiac (2007)

Tenhle film má snad vše potřebné. Novináře magora, který zchudne. Uhlazeného karikaturistu, který se zblázní do pátrání. Už při řádění Zodiaca jsem byl napnutý, ale vyšetřování mě plně vtáhlo do děje a 2,5 hodiny mi uběhlo jako voda. Touha znát vraha se na mě přenesla, při návštěvě přítele Rick Marshalla jsem se opravdu bál a konečné vyústění - dokonalé. A přitom nezapomněli ani na vtipné scény! 95 % „It was Rick.“ „No, it wasn't.“ „It must be!“

Tisícročná včela (1983)

Dílo, které by kratším záběrem ztratilo své kouzlo. Lidové vesnické prostředí navozuje příjemný pocit lidské blízkosti a porozumění, ale ten model "odejde na studia práv a stane se z něj bohatý a zlý člověk" mi přijde propagandistický. Slováci mi vždy přišli jako velice mírný a přátelský národ a stejně tak i jejich měkký jazyk se velice dobře poslouchá. "Sociální demokracie" mi občas přijde až moc spravedlivá. 85 %

Fool's Day (2013)

Skvělá hororová komedie, ale něco mi tam chybí... na mě je to až příliš americké. Ale jinak skvělé.

Noc plná zázraků (2011)

Ještě krásnější a reálnější Láska nebeská, která řeší opravdové a palčivé problémy naší společnosti. Zajímalo by mě, jak byl tento film vzhledem k homosexuálnímu tématu (sice minimálnímu, ale přece) přijat v konzervativním Polsku.

Pojďte se mnou létat (2010) (seriál)

"If you'll pardon the pun." Skvělá komedie, která mě vždy pobaví svými nechutnými vtipy. Ať už je to "holiday from hell" nebo Taaj a jeho filmařské ambice, smát jsem se nepřestal. "Praise the Lord for Come Fly with Me!"

Fun Fur? (2005)

Co usekat ruce... udělat jim to samé

Vánoční koleda (2009)

Krásná a zároveň děsivá ukázka chamtivosti. Kouzelný a velice dobře zpracovaný animovaný příběh mi rušilo jen několik elementů, jako např. některé příliš omílané scény a protahování některých scén (např. když Scrooge utíká před duchem Vánoc budoucích).