Gangy New Yorku (2002)

Na Gangy sem se po mnoha doporučeních upřímně těšil. Ale to, co jsem s chřipkou a velkým sebezapřením shlédl ani trochu neodpovídalo nadšeným referencím. Zbytečně zdlouhavé, plné klišé, absolutně logických nesrovnalostí a místy až hutnou nudou. Film měl jistě velký potenciál, který ale dle mého mohl být využit mnohokrát lépe

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Abych byl upřímný, od tohohle seriálu jsem ze začátku mnoho nečekal. Jenže už první pohled na Hlavního představitele Earla (Jason Lee) dává tušit, že tady se vyplatí se dívat dál. Už první díl, kdy se nám hl. hrdina představí jakožto chronický zloděj a hajzlík, který má děsnou ženu, děti (které ani nejsou jeho), a pomalého Bratra je hrdina vskutku netradiční. Když tedy poprvé konfrontuje Karmu a začne se snažit žít lepší život, přichází do mnoha situací gradovaných často až ad absrudum. Přeci jen být zmlácen velkou biblí od staré paní se jentak nikomu nepovede. Prostě, o tohle byste neměli přijít

Sbal prachy a vypadni (1998)

Když jsem si sedal k tomuto filmu, byl jsem už dopředu namasírovaný několika lidmi a připraven na nezapomenutelnou podívanou. A po 105 minutách jsem stále seděl s otevřenou pusou a natrženou bránicí. Sice na černý humor a místy velice drsné scény z krvavých přestřelek si člověk musí zvyknout, ale pak to stojí za to. Jednoznačná jednička v oboru. Pro porovnání by se styl dal krásně přirovnat k Pulp Fiction, v jiné zemi a lidmi. Nezaponu na to, jak parta mladých hašišáků hájí své hnízdečko pomocí vzduchovky proti bandě mafiánů. Velice doporučuji si toto skouknout.

Psí vojáci (2002) odpad!

Blbost největší. Béčkový výprava, céčkový příběh a déčkoví herci....Takovouhle ptákovinu už sem dlouho neviděl...Vojenská jednotka ve skotsku vs. Vlkodlaci (mimochodem uvěřitelní tak maximálně jako masky na karneval)..Prostě hrůza běs děs

Saw 2 (2005)

Stejně jako jednička, i tenhle díl mě dostal nečekaným koncem....ale to je tak asi všechno...kvalit prvního díle nedosahuje.Příliš mnoho lidí, příliš nízký průměr jejich IQ, příliš roztahané a tak dál.......Za podívání to ale stojí, zvlášt pokud vám příchut krve a netradiční smrti jsou velmi blízké...

Sexy párty (2002)

Ach to americké klišé.....Sexy párty mi přišla jako klasický výtah všech možných situací z tohoto žánru....Oblíbený kluk, holka která mu změní život, padouch, kterej to nakonec odsere (a zde opravdu doslova =)) Proste nudnej průměr....

Tristan a Isolda (2006)

Dávnověk a jeho legendy...velice vděčné období k čerpání inspirace. Po velkém boomu filmů z druhé světové války je takovéhle dílko velice příjemným zprestřením. Spousta velmi dobře zvládnutých bojů protkaných legendárním milostným příběhem dávají dohromady velmi pěkný filmeček u kterého jsem s relativním zaujetím až do konce....na 1 zkouknutí rozhodně doporučuji, ale pokud možno tak do kina...u mě to na televizi ztratilo své epické kouzlo...=)

Hooligans (2005)

Na roztomilou tvářičku Eliajaha Wooda se dalo docela hezky dívat v pánovi prstenů. Zde se ale podlě mě snaha protlačit někoho slavnějšího do titulní role minula účinkem...Nemůžu si pomoct, ale tenhle mladíček mi do filmu o mužích, kteří si dokáží z pochybných důvodů vrážet flašky do krku, opravdu nepasuje....Výkon ostatních herců byl ale dne mého velmi dobrý, atmosféra mě taky dokázala vtáhnout. Ale stejně.....FC LIBEREC je jednička =) (aneb musím to přeci nějak ukončit v duchu filmu,ne?)

Vojákova milenka (1998)

Jestli existuje opravdu špatný nápad, tak je to tahat přítelkyni na bojiště.I když se na televizi moc nedívám, a z tohoto filmu jsem pošvihl prvních 5 minut, o to víc jsem si vychutnal ten zbytek.Jak se z původně naivní holčičky stane až fanatická amazonka, její přítel se psychicky zhroutí a to vše okořeněné drsným prostředím Vietnamu, prostě super.....a Zombo má pravdu...ze zelených baretů šel opravdu strach.

Schindlerův seznam (1993)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi Sofiinou volbou a právě Schindlerovým seznamem. Svým námětem velmi podobné filmy prezentující absurdní hrůzy nacistických koncentračních táborů, xenofobii průměrné lidské mysli a utrpení těch, kteří se bohužel nacházejí na té špatné straně zdi. Postava Schindlera je zde velmi příjemně vykreslena celkem realisticky s klady i zápory jeho osobnosti, která se přese všechno rozhodla vykročit správným směrem a za to mu mnoho lidí může být vděčných.