Sejmi eso (2006)

Hned od začátku je jasné, že to bude něco mezi Sejměte Cartera a Skrytou identitou s snad bandou dalších filmů z gangster prostředí. A tohle zpracování je zase jiné a strhující. A hlavně ta šílená přestřelka v "kyberpunkovém" stylu v hotelu Las Vegas. Hustýýýý... banda zmagořenejch týpků alá Ramstein s motorovými pilami a do toho dvě kámošky, z toho jedna se sniper puškou, co by mohla bourat baráky.. jo jo jo.. tohle má náboj a super zpracování, i přesto, že je prvoplánovitě jasně, o co půjde.

Odvlečen (2007)

Jak to jen shrnout? Že spravedlnost je slepá?? Asi ano... ale vše zlé co se děje ve světě, za to mohou lidi. Nikoli spravedlnost. A někdy jít na mravence s plamenometem (přirovnání..), je prostě moc. A ne každý snědý muž arabského původu je terorista, už z podstaty. Jen proto, že se tam narodil. A to že USA používala, a já myslím, že stále používá, metody mučení. A že její "spravedlnost", není v zájmu svodoby.. a spokojenosti a štěstí lidí.. k tomu snad nemusím nic dodávat. A teď k filmu :-) Skončilo to "happy endem". Ale příběh byl podán opravdu ve strhujícím stylu. Trochu mi to připomnělo film Babel. Možná i Spy game s Bradem Pittem. Hlavně to, že byly podána "fakta" o tom, co se děje na "druhé" straně této války.

Zrcadla (2008)

ANO! A já se bál! A jak! Protože Kiefer ty lekačky umí prožít před kamerou! A i ostatní herci.... v určitých chvílích. Super hodnotím triky. Třeba jak se ke konci filmu.. v domě manželky Kiefera propadl ten kluk do podlahy, kde bylo 3cm vody.. takže žádná hloubka... to bylo dost dost hustý...!!! Připomíná mi to trochu horrory Temnota a Ti druzí.. a ještě jeden, ale nejsem si jist názvem.. ale pointa je taky o příšerách, které Vás ukradnou do "druhého" světa, sousedícího s vaším, a Vy pak vidite co se děje venku, ale nemůžete zasáhnout, protože jste za sklem.. ale asi to bude ta Temnota.. :-) Koncem shrnuto. Běh filmu byl po první třetině lehce předpovidatelný. I přesto hodnotím kladně! Stojí za shlédnutí a za minuty hrůzy :-)

Ve službách války (2008)

Na pět * to nebylo. To musí uznat každej. Ale 4+ si to zasloužilo BOHATĚ! Už kvůli námětu a scénáři. Pravidlo STOP-LOSS mi doopravdy bylo neznámé. A soužil jsem s hlavním hrdinou, který se nejprve snažil vzdorovat... ale copak jde vzdorovat celé zemi? Která má ekonomiku a politiku založenou na válce? A to je na tom to smutné..

V Bruggách (2008)

Fakt dost slušná stylovka.. kdy sem od začátku pořádně netušil, "vo co gou".. trochu mi vadily, přehnaně dlouhé průpovídky, ve kterých jsem hledal nějakou hloubku.. zbytečně... v druhé půlce už ale nálada náležitě zhoustne, zápletka se více zaplete :-) ... A docel ftipný mi přišla dvojice zlodějíčků, kdy ona oblbne turistu a pseudonácek z Brug, onoho turistu okrade..

Princ Valiant: Boj o Excalibur (1997)

Nebýt toho, že to má bejt pohádka a že tam hrála Katherine Heigl, pak by se to propadlo do nejhlubších propadlich pseudopohádkových filmů. Jinak musím říci, že fakt otřes... :-(

Pravidla moštárny (1999)

Literární předlohu jsem nečetl.. ale asi to musí být bomba kniha.. a konečně film kde se mi alespoň trochu zamlouvá herecký výkon Tobeye Maguireho. Konečně film, kde mi nepřipadá jako dement, který neumí pořádně otevřít pusu a v konečném výsledku to vypadá, že "kuňká".. třebas jako ve Spidermanovi. Tady to tolik nevadilo.. a příběh.. ten je naprosto skvěle, v poklidu plynoucí.. hluboký.. Jednoznačně na 5 * !!

Anatomie 2 (2003) odpad!

Ne, ne a ne!! Němci prostě neumí natočit pořádně film. Samozřejmě to neplatí napříč celou jejich filmografií. Nechci to zevšeobecňovat, ale tohle je prostě klasika.. hloupé postavy, hloupá zápletka, hloupé dialogy.. a ještě více přihlouplé "jakobyhorrorové" scény.. Jednička byla ubohá.. a dvojka tento pocit jen umocnila. Strašný zážitek, a před půlkou filmu jsem to bohužel musel vypnout.

Ztracené (2003)

Skvělý western! Vydržel jsem napjatě koukat celou dobu. Docela mi ve filmu přišlo překvapivé, že se nekonalo to klasické mezigenerační usmiřování v ůamerickém" stylu. Což je dobře! Zůstal to pro mne film s drsným námětem únosů dětí Indiány. A opět skvělý Tommy Lee a hlavně Cate... kteří de facto táhnou celý film.

Jednotka URO (2006)

No.. já jsem si tedy myslel nejprve myslel, že se jedná o nějakou další parodii Čtvrtníčka ve stylu Gynekologie 2, protože český překlad distributora Jednotka URO, ve mně evokuje UROlogii.. a nikoli protidrogovou zásahovou jednotku.. ale budiž.. hned prvních pár minut mi bylo jasné, že to nebude úplně normální film.. a taky nebyl.. Ale jednání hlavního hrdiny v průběhu filmu mi nepřišlo úplně koherentní.. jako by se snažili nacpat roli pro drsnýho Bruce Willise a schizofrenního, podělanýho chudáka do filmu dokupy.. prostě ani akce ani šok ze "schíza" zvratů alá Fight club.. ani nic dalšího.. Jsem zhrzen.. a Norsko má co dohánět!