Čistá práce (2008)

Krimi s loupeží a happy endem? No prosím.. jen se posaďte! Zasadíme to všechno do 70.tých let, vezmeme si k tomu pár zlodějíčků, plukovníka, podělanýho nýmanda na střeše jako spojku a jde se na to! Ale ouhle!! V těch kasičkách nejsou jen penízky.. a máme problémeček.. jde po nás MI5 a MI6 a mafiáni a královna.. Bylo to stylový, chvílema bych tempo filmu lehce až více popohnal.. Ale jinak příjemná "krimi" věcička, která mi připomínala chvílemi Bodieho a Doyla z Profesionálů..

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Ja jsem se příjemně bavil. Mělo to spád jako jednička, a to tedy opravdu SPÁÁÁÁÁD! Zase spousta nápadů a další a další konspirační teorie, či až fantasmagorie.. které mi už chvílemi přišly "samy sebe zesměšňující".. Něco jako Flynn Carsen, ale Nicolas Cage se u toho tváří neskutěčně vážně.. Asi se půjdu projít na Tanvaldský Špičák, jestli tam není nějaká stará důlní šachta, která teleportem vede přímo do Bílého domu :-)

Hitman (2007)

Nechci nic říkat.. ale střílečů typu "Hitman" už tu bylo.. a dokonce i s milostnou zápletkou! Jakobych viděl parafrází na Jasona Bourna.. tajná organizace, tvrdý výcvik.. Takže tomuhle dávám dvě hvězdy za slušnou akci.. ovšem další překvapení se nekoná.

Pokoj 1408 (2007)

Jsem na rozpacích.. že by se mi to úplně nelíbilo, to ne. Ale že bych z toho byl unešen, to taky ne.. Samuel L. Jackson měl v tomto filmu tři krátké věty, a přesto ve mne zanechal daleko lepší herecký dojem, než hl.hrdina.. Jinak děj mi přišel hrozně splácaný, nesourodý.. a v druhé polovině, kdy už člověk začíná chápat, že pokoj 1408 se chce každému pomstít a de facto ho "nepustit" ze svých spárů.. se film chýlí ke konci.. a my si jen poslechneme hlas jeho dcery, který se mu podařilo nahrát.. A?!! Ruka v nočníku.. Je to konec??

Americký gangster (2007)

Já dávám plný počet hvězdiček!! 1. Denzel je prostě strhující, úžasně charismatickej. Tahle role mu sedla. A celej film se paradoxně stahuje jen kolem něj a Russel Crowe jaksi "paběrkuje".. 2. Skvělej pohled na "zákulísí" tehdy probíhající vietnamské války. K tomu asi není co dodat.. i Amíci vojnou povinní si rádi šňupnou a sbalej "kurvu"..

Prázdniny pana Beana (2007)

Ne.. určitě ne! Tohle nebyl Mr.Bean.. Ale třeba se dočkáme podobně hloupého pokračování.. třeba Mr.Bean v Africe.. Rowana Atkinsona je mi docela líto, i když asi dostal za roli slušně zaplaceno. Ale to co mi přišlo na jeho prvním celovečerním filmu s výletem do Ameriky zábavné a vtipné.. se nyní zvrtlo do naprostých nesmyslů a stupidit s chybějícími dialogy a nevkusnou hudbou.. Tohle je definitivně obrovské zklamání a škoda koukání..

Tahle země není pro starý (2007)

Ježíši!! Kde našli toho Borise, kterej se tam v naprostym klidu prochází se vzduchovou pistolí??? Tohle se pro mně stává naprosto kultovní záležitostí. Velmi poklidně plynoucí děj, a vy jen s otevřenejma ústama koukáte na ten masakr, na tu akci.. žádné lekačky, žádný bum-bum ratata, žádné zběsilé honičky.. prostě to na vás chrlej, dokud to vámi neprostoupí skrz.. dokud tomu doopravdy neuvěříte, že tohle by se doopravdy mohlo stát.. že takhle drsnej, tvrdej a nechutnej život je..

Klub rváčů (1999)

Hustej film! Hodně hodně husteeej! Pravdou je, že jsem ho shlédnul asi 9let po jeho uvedení do kin. A o to více jsem mile překvapen. 1. Brad Pitt - k tomu prostě není co dodat, herecký koncert 2. Námět a jeho vlastní vyvrcholení, resp. rozuzlení v průběhu děje.. Nevzpomínám si na žádný film, kde by "schizofrenii" uchopili tímto způsobem.. 3. Nechybí tomu nadhled, a to si u filmu cením vždy hodně!

Věčný bojovník (2006)

Hrozně zvláštní příběh! Líbilo se mi to prolnutí dávné minulosti se současností.. démoni.. I přesto by si toto téma zasloužilo lepší zpracování. Filmy ve stylu "ty jsi prostě super bojovník, a já to z tebe vymlátim, dokud ti to nedojde.." mi moc nešmakujou.. :-/

Vosí hnízdo (2002)

Bezva příběh! Osudy několika lidí se scházejí na jednom místě a zásadně ovlivní jejich životy.. ne.. tohle není Amores perros.. tohle se povedlo zasadit do akčního filmu.. a za to jsem velmi rád!! Ovšem výtky ke zpracování, a nevyužitých možnostech scénáře, si nelze odpustit.. že ano..