Beowulf (2007)

Překvapilo mne, že se jedná o jakousi PC/animovanou věc.. ale budiž.. i když animace mi přišly někdy až moc alá Shrek.. Jako pohádka ano, jako strvárnění eposu o slavném Beowulfovi ne. A tím pádem, pokud by to měla být pohádka, a podle mne na nic jiného si to hrát ani aspirovat nemůže, pak bych vynechal rádoby silácké, "pseudogermánksé" a chlapské zpívánky o děvkách a jejich "kundách"..

Postel (1998)

Ne.. tohle se doopravdy nepovedlo a jednu hvězdičku dávám jen a jen za to, že se jednalo o film experimentální.. a díky bohu!!! že nedoceněný!! nerozumím vkusu dotyčného který toto kritérium zde zmiňuje. Jde o to, že v příběhu plynoucím retro-/prográdně.. částěčně i snově, surrealisticky se nelze chytit čehokoliv normálního! něčemu, co by mi na tom filmu přišlo "uchopitelné"... chvílema jsem si připadal, že celej štáb jel na perníku nebo LSD. Tohle by naše kinematografie neměla produkovat. Je to nezajímavé, neprodejné, nestravitelné.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Animace žije! Obrovská radost, že někdo udělal seriál pro děti i dospělé... každej si s epizod vezme něco jiného.

Lekce umírání (2007)

Ze začátku jsem byl zmaten, o čem tento horror bude.. a když jsem to pochopil a začal se těšit, jaké scénaristické a příběhové zvraty mne čekají, a že jich film skýtá mnoho, tak najednou bylo finále.. Ian vyhrává a zase zvítězila láska nad démony.. resp. ještě lepší logický kotrmelec... démon se zamiloval a pak porazil ty ostatní zlé démony.. nezamilované. Docela slušné zklamání bohužel.. Mělo to švih, spád,.. prostředek filmu našláplej.. ale čekal jsem nějaký konec alá Constantine. Tam taky zvítězilo dobro nad zlem, ale celkový nádech filmu zůstal temný.. a tady super děsivé scény, super děsivé triky s temnými postavami démonů.. a ten konec.. :-( Skoro jsem si říkal, zda nekoukám na Spidermana ze záhrobí..

Mezi řádky (2007)

Připomělo mi to film Pan učitel, nebo Dangerous minds (Nebezpečné myšlenky) s Michelle Pffeifer, jak tady již někdo uvedl. Líbí se mi podobný styl filmů.. drama, které slušně plyne, slušně našláplej příběh se zápletkou - holocaust vs. rasismus v a nesnášenlivost v současnosti. Škodou ale je, že si američané neodpustí nacpat patos, patriotismus, zamyšlení se na vlastní lidskostí, humanismem, do filmu tak, že to chvilkama člověku vadí. Co si budem povídat... Přesto Hilary Swank odvedla "standartní" práci, a ve filmu jednoznačně vyniká (ale už to není ta Hilary z filmu Boys dont cry :-) Shlédnutí jistě doporučuji! Ve stejném sledu ale doporučuji i jistý nadhled.. asi nikdo z nás nevěří - já určitě ne -, že by se takto naivně někdo pouštěl do podobných činů. Určitě ne v prostředí gangů. Hilary by v reálu asi druhý den po nástupu dostala nožem do oka.. Film je podobnými bohulibými činy jistě jen a jen inspirován, resp. něčím, co si scénárista přetvořil do filmu schopné podoby :-)

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Nejlepsi je scena nekde ze zacatku, kde na zachode kadi pastor.. a jeho fraze.. "Pane boze, pomoz mi od toho demona!" To je pecka!!

Casino Royale (2006)

To je jednoznačně trefa do černého! Konečně agent, kterej "má koule"!! Drsnej, elegantní, akční, namakanej, sexy a přitom pořád udržuje linii v rámci uvěřitelného reálu. D.Craig se na tuto roli vyloženě hodí, je vidět, že ho to baví. A naprosto úžasnou hodnotím hned úvodní "skákací" scénu!

Loupež po italsku (2003)

Styl alá Ocean eleven.. to je asi každému po pár okamžicích jasné. A je zajímavé, jak super fungují tyhle relativně jednoduché zápletky.. sejde se skupinka lupičů, charismatický vůdce, sexy žena.. a dále motiv pomsty.. protřepat a nemíchat.. a máme tu Loupež po italsku. Vždy se mi líbí i vždy nové a nové originální plány k loupežím. A ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Proti Dannyho parťákům tomu chyběl trochu nadhled. A pseudovtipné narážky na Napstera.. resp. pohnuté osudy "Levého ucha" a hezouna Roba.. hm.. to mně moc nebralo.

Divoký Stomp (2007)

Opět.. hvězdy jen za to, že po taneční stránce to nemělo chybu :-) Scénář a dialogy.. nechápu, jak to můžou vůbec poslouchat lidi na place, když to točej, resp. že nikdo nic neřekne rejžovi.. :-/

Čas (2006)

Podle mne dokonale vykreslené vnitřní pocity a úmysly hlavních hrdinů.. celková úvaha nad lidskou povrchností a posedlostí visuálnem v kontrastu s tím "krásným" co je uvnitř nás.. navíc, pro mne velmi zneklidňující konec.