Prokletý ostrov (2010)

Film plný rozporů, který budí emoce a rozděluje fanoušky na dva tábory: bláznověrců a příznivců lobotomie. Taktéž panuje názor, že ať zastáváme jakýkoli názor, vždy si ho obhájíme. To si ale nemyslím. Dle mě si ho spíše ani jeden tábor nemůže obhájit, protože v obou případech je vždy něco, co celou teorii obráti naruby. Z toho pro mě vyplývá, že film nedává smysl a je nedotažen. Možná jsme to právě my, fanoušci, s kým se v tomto filmu manipuluje.

Romance pro křídlovku (1966)

Z nudné předlohy se zábavný film neudělá. Ale jistě lze ocenit přesnost, které se film dopouští a která se jistě bude hodit mnoha školákům, kteří knihu nepochopili a nebo ji číst nechtějí. Jinak ničím zajímavé.

Lakomec (1980)

Jak nesnáším českej dabing, tak jsem si říkal, že Funes byl vždy skvěle dabovanej Filipovským, a tak jsem se i těšil. Jaký byl pro mě šok, když jsem slyšel úplně jiný hlas než Filipovského. K tomu se přidala počáteční nuda a měl jsem co dělat, abych vůbec dokoukal. Ale jako film k maturitě se to velmi hodilo, neboť se tato adaptace držela přesně podle knihy a občas byl i vtipný.

Milovníci hudby (1971)

Hodně kvalitní životopisný film o ruském velikánovi. Konečně se někdo zaměřil na ty opravdu nejdůležitější atributy jeho života a tvorby. Herci skvělí, vše bylo uvěřitelné, hudba vybraná taktéž skvěle (zvláště ta pasáž, kdy se s ním chtěla žena vyspat a hrála do toho nejbláznivější část jeho Patetické). Dlouhá stopáž tentokrát vůbec nevadila a v celé šíři využila svůj potenciál.

Koncert na konci léta (1979)

Od tohoto filmu jsem čekal více. Zaměření na jeho Requiem je sice, pěkné, ale zbytečné na celý film. Čekal jsem spíše něco z jeho života a více z jeho tvrorby, na to, že je to náš největší a nejznámější umělec v zahraničí, by si zasloužil více, než jeden kratší film zaměřující se na Requiem.

Z mého života (1955)

Krásný životopisný film o národním umělci Bedřichu Smetanovi. Myslím, že něco dá i hudebně nepolíbenému člověku. Minimálně ukázku toho, jakou zásluhu má Smetana na založení Národního divadla a na udržování morálky v těžkých letech Česka. Nedoceněný umělec již v té době. Filmu škodí to, že ze začátku je mírně nudný a vlastně rozebírá jen jeho první díla a dále nic. Přesto velmi zajímavé a poučné.

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)

Kvalitní přepracování téměř přesně dle knižní předlohy, zbytečně nenatahované, výstižné, ponuré se šáhlým rabínem. takových 71 %

Šíleně smutná princezna (1968)

Jedna z nejlepších pohádek z české filmografie, která snad ani chvíli nenudí, je originální a nutno podotknout že po vpádu vojsk také nehraná pohádka kvůli jistým narážkám na režim. Dle mého názoru je Neckář lepší herec než zpěvák a Vondráčkovou, kterou jinak nenávidím, bych zde ani nepoznal a ani mi nevadí. Vtipné hlášky, skvělí herci a zábava na večer.

Amadeus (1984)

Nejlepší film o hudbě či interpretovi vůbec. Skvělé herecké výkony, atmosféra, příběh, režie. Nevadila ani menší fikce v podobě Salieriho jako vraha Mozarta, pro film se to dá pochopit. Jinak asi není co vytknout. Dlouhá stopáž taktéž nevadila, pro hudebně založeného člověka byl film zajímavý po celou dobu. Jasných pět.

Dorian Gray (2009)

Kdybych nečetl Wildeův originál, asi bych dal čtyři hvězdy, ale děj byl totálně překopaný a moc knížce neodpovídal. Na druhou stranu obraz vskutku vyjadřoval pocity, které měl, manipulace lidmi byla impozantní a atmosféra ponurá. Takže tři hvězdy jsou fér.