Noc démonů (1988)

Najde se několik dobrých scén. Z filmu jde cítit duch osmdesátých let a podobných starých hororů, které byly plné podobných věcí (podivností, masky, nahota). Připomíná mi to asi nejvíc Evil Dead, s kterým to má několik podobností. Schází tomu hlavně pořádný příběh, který by tomu dodal grády.

Batman & Mr. Freeze: Supernula (1998)

Některé pasáže trochu nudné. Celkem známý střet dvou ikonických postav. Konec je jiný než bych čekal, i přesto dobrý.

Neporazitelný Superman (2013)

Některé věci jsou řešeny celkem zkratkovitě. Jinak klasický Superman.

Mistr (2012)

Nevím co o filmu napsat. Herecky je to opravdu skvělé. Scénář jakoby se točil v kruhu, některé sekvence byly zajímavé, jiné už moc ne a zdály se mi zbytečné. Připadalo mi to asi jako takový rozbor nějakého podivného člověka nebo jeho mysli. Mě by sedlo zpracování víc do kultu, mysteriózna, nebo prozkoumat víc do hloubky ty techniky mistra.

Batman a Harley Quinn (2017)

Trošku dospělejší nota tomuhle animáku jen prospěla. Příběh s relativně aktuálním problémem (nejsem ekoaktivista, ale uznávám že spousta lidí jsou ohledně přírody, klimatu a podobně docela hovada). Abyste nebyly zklamaní (z konce), počkejte si na potitulkovou scénku (jsou dvě).

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Animovaný cestovatel Sindibád podle Karla Zemana. Děj se víceméně opakuje a neustále se přesouvá na další místa, kde se odehraje skoro to samé a potom zase o dům nebo ostrov dál. Občas příběhově nevynalézavé a moc rychlé. Očekávání jsem měl vyšší.

Sindibád a Tygří oči (1977)

V některých scénkách jde vidět že pozadí je falešné a zrovna hezky to nevypadá (i když v té době se to bralo jako mírně revoluční technologie natáčení - před plátnem namísto ve skutečných lokacích nebo postavených kulisách). Konečná bitka je (alespoň pro mě) i trochu emotivní.

Zlatá Sindibádova cesta (1973)

Druhý film je ve zpracování mírně odlišný. Škoda že nevznikl klasický druhý díl (k filmu z roku 1958). Ale i za tenhle kousek jsem vděčný.

Sedmá Sindibádova cesta (1958)

Film sice znatelně zestárl, ale ta výprava a pěkné praktické efekty, které se alespoň za mě nemůžou rovnat mnohdy hrozným CGI. Tady byl film ještě umění.

Tupíři (2010)

Podprůměrná parodie, kde občas vysvitne jiskřička. Obsazení je fajn a řekl bych každých deset až patnáct minut jeden opravdu dobrý gag, který opravdu vtipně a výstižně paroduje Twilight ságu. Zbytek se utápí v trapnosti. Takže mám docela dilema, něco bylo na úrovni skoro skvělé parodie, něco zase na stupidní komedii.