Night of the Living Dead: Darkest Dawn (2015)

Příběhově nepřináší nic nového. Je to převyprávění Romerovi Noci oživlých mrtvol, akorát v animované podobě a zasazené do města. Scénárista se vůbec nenadřel, jen změnil pár mini detailů (například místo sklepa je zde děj na střeše).

Survival of the Dead (2009)

A Romero jede dál. Zase se snaží posouvat to někam dál, ale už to moc dál nejde. Plus za mírné navázání na Deník mrtvých.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Opět jsou na scéně rychlejší zombie, ale na filmu toho moc kladného není (scénář je dost špatný). Za mě jedna hvězda za Menu Suvari.

Deník mrtvých (2007)

Bohužel, jak mi předešlý film Země mrtvých od Romera dokázal že na to pořád má a posouvá to neustále dál, tak tady se mi tento směr a styl moc nelíbil.

Země mrtvých (2005)

Romero se vrátil a dost povedeně. Každý jeho zombie film je jiný a snaží se posouvat někam dál, což dokázal i tady. Několik scének vypadá fantasticky (a to jsem měl ze začátku z filmu špatný pocit).

Úsvit mrtvých (2004)

Spousta krve a to hned od začátku až do samotného konce. Zombie jsou tentokrát rychlejší ale je to příjemná změna. Za mě je zde dost dlouhá stopáž na takový přímočarý příběh.

Tales of Halloween (2015)

1. Povídka - Dobrý triky, ve své podstatě děsivé. Nic moc navíc, ale režisér David Parker (vzhledem k tomu co zatím natočil) to zvládl dost slušně = 4* 2. Povídka - Ani vtipné, ani strašidelné, spíše ujeté (v tom špatném smyslu). Tady jsem od režiséra hororů jako Saw 2-4 čekal o dost víc. Tady je ale možné že z větší části za to může nezkušený scénárista = 1* 3. Povídka - Opět nebylo moc děsivé, ale tentokrát to vlastně mělo příběh co má trošičku hlavu a patu = 3* 4. Povídka - Má to příběh. Ten démon (nebo co to bylo) vypadal dobře, škoda že se ukázal jen na chvilku. Režisér sice nemá na kontě žádný trhák, ale tohle zvládl = 4* 5. Povídka - Vyladit scénář a bylo by to lepší. Takhle je tam pár nelogických věcí a celkem předvídatelné lekačky. (Režisérka obstála průměrně) = 3* 6. Povídka - Příběh nic moc. Triky spíše nic než moc.= Odpad! 7. Povídka - Docela dost předvídatelné. Režiséři a scénáristi byli dva, ale stejně to na výsledku nejde poznat = 2* 8. Povídka - Na začátku naprosto typické utíkání před vrahem (nepochopím že oběť utíká ze všech sil, útočník si v klidu vykračuje a stejně je pořád kousek za ní, to je hrozný klišé). Potom jde vidět čím se inspirovali (že by pátek 13?) a to trochu sráží originalitu a nápaditost která tam sice je, ale zakomponovat sem UFO, starou animaci a scénky jak z lesního ducha bohužel vůbec nefunguje. Spoluscénárista David Parker, kterému se povedla první povídka, tak tady zakopnul dost vedle = 1* 9. Povídka - Nelogičnost (berou si masku protože je Halloween, ale taky snad aby je nikdo nepoznal, potom jsou před ním jen tak bez masek. Nechtějí ublížit, ale přitom mají pistoli, kterou když by měli použít, tak jí nepoužijí a tak dále). ale potvůrka to byla celkem dobrá = 1* 10. Povídka - A to se to ze začátku tvářilo jako celkem povedené. Ale opět je zde dost nelogických věcí (velký model zubů dýně na 3D tiskárně hotový za pár minut. V jednom záběru má pistoli nabitou, ale v dalším už prázdnou. Chlap když drží zbraň, místo aby to zastřelil, hodí zbraň tý ženský ať si to zastřelí sama). Nevyužitý potenciál. Neile Marshalle, toto že si natočil ty? Asi si fakt neměl svůj den = 1* Celkový dojem? Propojenost mezi povídkami sem tam je (hlavně skrz děti co chodí od domu k domu).Ze začátku to je celkem fajn pokoukání, ale ke konci jsou povídky čím dál horší. Překvapili hlavně režiséři méně známější a naopak ověřenější dost zklamali. Za film jako celek tedy dvě hvězdy.

Psycho Goreman (2020)

Scénář není dokonalý, je dost zkratkovitý. Hlavní holčičí postava je hrozný fracek který by si zasloužil výprask. Triky jsou v některých scénách horší. Nevěděl jsem jestli je film určený pro menší publikum (což by sedělo vzhledem k někdy dětskému pojetí) nebo pro starší publikum (vzhledem k násilnostem a někdy trochu přisprostlé mluvě nebo vtípkům). Ale víte co, nějak zvlášť mi to nevadilo a film mě vlastně celkem utekl, ani chvilku mě nenudil a celkem mě i pobavil a vlastně mě to vyvolalo vzpomínky na staré doby sci-fi (a fantasy) filmů. Pokud u tohoto filmu zkrátka vypnete mozek a budete se na to dívat jako na prostě zábavný sci-fi film, budete více méně spokojení.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Napravilo to některé chyby které mě štvaly na starší verzi (například je zde kratší stopáž, konec filmu je taky lepší), ale některé chyby to zase kopíruje (film je vlastně totožný s původním až na pár opravdu menších změn). Celkově je to pro mě lepší než originál.