• Krátkometrážní

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Když jsem byl menší tak jsem tenhle seriál vážně neměl rád. Nyní s odstupem času mu přicházím na chuť, respektive asi jen proto, že se za těch deset let začaly vysílat ještě větší s***ky než se vysílali předtím a tudíž úroveň hodně klesla. 3* zato, že to není tak stupidní jako např. Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí, Ošklivka Bety,...... a některé díly jsou i vkusně humorné ;)

Pirát silnic (2007)

Prach obyčejná komedie, kdy se od plic zasmějete jen při prvním a posledním kousku co se snaží předvést. Jinak ubohý souboje s nevlastním otcem v plastových chráničích mi připadají jak z céčkové produkce a banda 30ti letých típků co se chovají jak kdyby jim bylo deset je vážně ubohost. 2* za těch pár málo scén, kdy jsem se vážně bavil...

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Po jedničce jsem od toho čekal mnohem víc, ale co se dá dělat. První polovina byla docela nudná a tak nějak bez akce, či citových záležitostí ale potom se to nějak rozjede a jde to. Co mně zklamalo snad nejvíce je výběr herců, jak pro vlky tak pro Volturiovy, ani trochu se nepřiblížili tomu jak jsem si je představoval já. No každopádně za druhou polovinu a držení dějové linie dle knihy (což často není) dávám 3*.

Xena (1995) (seriál)

Když se na to kouknete s nadhledem, tak je z toho docela zábavný seriál, kde lidi skáčou 5m do výšky a 20m do dálky ;), kde hlavní hrdinky použávají resurrection a Xena jakožto obyčejný člověk se v síle i bojovém umění vyrovná bohům.3* za to, že se od začátku do konce můžete smát a krásně si u toho oddychnout od všelijakých stresů běžného života. Ti co chtějí historické podklady tak ať se kouknout na nějaký dokument ;)

Upírův pomocník (2009)

Vážně krásně zpracované a skvěle zahrané, hlavně J.C Reillym. U filmu jsem se bavil a po shlédnutí jsem měl ten správný pocit z filmu... Ano je to trochu víc fantasy ale prostě se mi to tam hodilo (není to nijak přehnaně dětský). Jediný z čeho jsem byl zklamaný je, že je to na více dílů. Nejspíše si přečtu i knihu ;)

Klub rváčů (1999)

Trochu ostuda, že jsem tenhle film viděl teprve po jedenácti letech co vyšel ale alespoň jsem měl možnost v týhle době již okoukaných filmů shlédnout něco zcela nového. Film vás sice po první třetině začne nudit a bude to trvat cca 15min. ale za žádnou cenu ho nevypínejte. Jelikož pak se to rozjede a konec je prostě geniální + herecké výkony také nejsou k zahození a písnička "Where is my mind" je prostě úžasná;) Za ten menší pokles, kdy jsem se začínal nudit 95% což nic nemění a je to stále 5* ;)

Je to i můj život (2009)

Naprosto průměrný film. Jediný kdo to tam občas osvětluje je Cameron Diaz (občas by jste jí vážně zabili) a trochu taky Aleck Baldwin. Věřim, že holkám se to bude zdát jako hodně dojemný film, ale u mně to tak nedopadlo.... Ještě by to mohlo být rádo za 3*, jelikož jsou i mnohem lepší průměrný filmy za 3* kterým se tohle rovnat nedá, kdyby tu bylo 2,5* tak by to byla jasná volba.

Čtvrtý druh (2009)

Pokud nevěřítte na UFO tak po tomhle filmu se váš názor musí zaručeně alespoň trochu změnit (už jen kvůli originálním nahrávkám). Ale pokud na to nevěříte a koukáte na tento film s někým, kdo o tom četl plno knih a dokáže vám vyvrátit vaše připomínky a detailně popsat různé události s knižní dokumentací, tak věřte, že večer nemáte moc klidné spaní a nedej bože aby jste se probudili ve 3:30 (to by byl asi můj inkfart). A ti co berou UFO vážně nedoporučuji se na tento film dívat, jinak neusnete ;)

Předčítač (2008)

Nádherný film se skvělým ztvárnění postavy Hanny (Kate Winslet), za kterou dostala oprávněně oscara. Jediný co mi na filmu nesedělo, bylo že první půlka byla hlavně o tom jak tam pobíhají v Hanninym bytě nahý a nějak jsem nepochopil jak to bylo s rodičema Michaela. Jinak nádherný scénář i obsazení, mám z toho čtyřhvězdičkový pocit ;)

Americký táta (2005) (seriál)

Stejný styl humoru jako u Family guye. Prostě odreagovačka u které dostane vaše bránice zabrat ;) pro mně jedna z nejlepší scén je: když se rodina vrátí domu a na zemi jsou dvě zmlácený a svázaný holky (resp. holka a monstrum) a Roger (ufon) vše okomentuje pohým: Funny story. Nemůžu jinak než pět hvězd ;)