Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Po trošku slabší (80%) první části jsem vůbec neváhal jít opět do kina. Bylo to způsobeno hlavně tím že u většiny filmů, které jsou rozděleny na dvě části, je první část přípravná (hodně keců) a ve druhé jde do tuhého. A nemýlil jsem se. Parádní akce od začátku až do konce mě přesvědčila o tom, že se jedná o nejlepší díl této série (spolu s 2. dílem). U filmu jsem se nenudil, občas byl film předvídatelný, ale tomu se vyhne málokterý film. Velmi dobré podbarvení filmu dobře vybranou hudbou. Než jsem odešel z kina zůstal jsem až skončí titulky abych viděl zda je v titulcích "in memory of Philip Seymour Hoffman" který bohužel nestihl natočit všechny své scény před svou smrtí. Z kina jsem odcházel spokojený. Hodnocení - 100%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Těšil a zároveň netěšil (poslední díl ze Středozemě - minimálně tedy po nějaký čas) jsem se na tento díl jako malé dítě. Do kina jsem vyrazil hned den po premiéře, jelikož jsem neodhadl zájem některých lidí a dřívější představení již byli obsazené. Po celou dobu jsem byl napjatý jak... Neskutečná akce, emoce, HUDBA ... výborní herci ... byl jsem přímo unesený ... u konce samozřejmě ukápla nějaká ta slzička. Film ve mě probudil neskutečné emoce. Parádní ukončení Hobbití triologie. Na konci píseň Billyho Boyda ( Pippin z LOTR) :) ... nemám slov ... Na závěr bych dodal, že po shlédnutí PRODLOUŽENÉ verze tohoto filmu jsem byl příjemně překvapen a unesen ještě více. Prodloužená verze přináší parádní záběry, které se možná měli ukázat už ve filmu. Prodloužená verze ještě takových 30% navíc! Jinak hodnotím samozřejmě 100%+!! :)

Rychle a zběsile 7 (2015)

To co jsem od filmu očekával jsem dostal. Nic víc, nic míň a to mě trošku zklamalo. Nicméně do kina jsem určitě nešel s tím že uvidím poutavý příběh s výborným scénářem, ale s tím že uvidím nadupané káry a s nimi spojenou akci. A toho jsem se dočkal. Ještě více akce než v ostatních dílech, Statham jako (výborný) záporák a jak už to k autům patří - krásné ženy všude okolo. Konec celkem emotivní vzpomínka na během filmu zesnulého Paula Walkera mi nevadil naopak potěšilo mě to, jak si s tím tvůrci poradili. Viděno v kině - 80%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Akční pecka od začátku do konce, podbarvená PARADNÍ muzikou. Před výletem do kina jsem si shlédl "maratón" Šílených Maxů s Melem Gibsonem abych byl lépe v obraze. A i přesto, že se film nedržel svých "předloh", (nebyl ani pokračování ani restart starších dílů) nevadilo mi to. Tom Hardy v hlavní roli nezklamal a celkově palec nahoru za obsazení. V kině jsem se bavil a film si skvěle užil. Viděno v kině - 100% ! :)

Marťan (2015)

Na Marťana jsem byl dost natěšený a v kině se ukázalo že to bylo dobře. Poutavý děj s několika dojemnými a silnými momenty, které výrazně podtrhují skvělý dojem z filmu. Ridley Scott to zvládl parádně a (opakovaně) zachraňovaný Matt Damon, zvádl svou roli na výbornou. Celou dobu jsem byl příjemně napjatý až na chvíle kdy byla atmosféra odlehčena trefně mířeným vtipem či vtipy. Za mě jednoznačně velký palec nahoru. Viděno v kině - 100% :)

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Film od kterého jsem očekával mnoho a dostal jsem něco úplně jiného. Ale neříkám že je to špatně.. Dospělejší pokračování prvního dílu, kde se dočkáme více akce a to není v Akčním filmu určitě na škodu. Celkový dojem podtrhuje a o 100% vylepšuje parádní hudba, která je po celý film opravdu špičková. To co pro mě osobně ubralo tomuto filmu je to, že jsem si nemohl nevšimnout některých podobností s letošním Šíleným Maxem. Celkově film hodnotím kladně a čekám na pokračování na které si určitě opět najdu čas v kině :). Za mě 85%.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Velmi příjemné překvapení. Na tento film sem narazil jen náhodou a jsem za to velice rád. Obsazení velmi sympatické což potěšilo. Svižný film se svižnou akcí za kterou se švýcaři nemusí stydět. Moc jsem od toho nečekal ale nakonec se z toho vyklubal slušný historický film. A to já rád :). Slušných 75%.

Kocour v botách (1969)

Poutavý humorný animák ze kterého si minimálně odnesete úvodní znělku, kterou nejde ani po pár letech zapomenout a při matné vzpomínce se mi to začne okamžitě přehrávat v hlavě :D

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Pilot zatím nudný .. až na posledních 5 minut se v něm nic nestalo.. chápu je to začátek ale ve srovnání s pilotem Walking Dead je to dost slabý odvar... uvidíme zda změním hodnocení po pár dalších epizodách... (neskutečně nadhodnocene zaslepenými "fans" Walking Dead) .. :) můj názor :) edit. po celé první sérii přidám hvězdičku... něco se na tom zlepšilo.. špica to není ale 70% si to asi zaslouží.. :)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Do kina sem šel s velkým očekáváním a trochu jsem se bál o to, aby se naplnilo. Po pár minutách filmu jsem však pochopil že se bát nemusím. Skvělá akce, hudba a obsazení zajistila, že jsem se v kině nenudil ani chvíli. Další díl by mi určitě nevadil :).