Dokonalý šéf (2015)

Úžasne natočené. Bradley bol skvelý, zo začiatku som mal chuť jeho postave ublížiť no našťastie sa to zmenilo. Tak nejak, aj keď mi bola ta jeho postava strašne nesympatická, niečo na ňom bolo iné a ľúbilo sa mi. Dúfal som a vedel, že nemôže byť hlavný hrdina taký kretén. Našťastie nakoniec aj tak bolo. Filmy z kuchárskeho prostredia nemusím a tento som si pustil hlavne kvôli obsadeniu, pretože som bol zvedavý no som rád, že som sa odhodlal. Pekný filmový zážitok.

Lásce na stopě (2001)

Príliš dokonalé na to aby to bola pravda. A vetičke „tá pravá a jediná vo vesmíre, ktorá je stvorená pre mňa“ vôbec neverím. Ale aj tak si na tom ulietam po každé keď to vidím v tv. Skvelá romantika... a veľmi sympatický hlavný hrdinovia, ktorým držíte palce aby našli jeden druhého ;)

Temný případ (2014) (seriál)

Čo sa týka prvej série... pre mňa najlepší krimi seriál všetkých čias. K tomu nemám čo dodať, proste úžasne. Čo sa týka druhej... moc dobré ohlasy nemá, no cez to všetko sa mi veľmi páčila a som strašne spokojný. Hlavných postáv je už viacej a možno by nebolo na škodu aj viac dielov, aby sa každej ešte povenovali. Vyriešenie samotného prípadu sa dejovo nejak moc neposúvalo. Mám pocit že skôr sa sledoval vývoj hlavných postáv, no nie však medzi sebou čo je škoda, pretože to mi tam chýbalo. Čakal som že sa to medzi nimi bude vyvíjať trochu viac, ale nič. Dostalo sa mi toho až v posledných dvoch dieloch. A keď Rachel telefonovala s Colionom že je na ceste, tak som „lietal“, lenže to už bolo neskoro. Tým ťažší bol ale pre mňa koniec, ktorý ma úplne zabil (v dobrom slova zmysle). Do deja som bol tak vtiahnutý, že som si to ani neuvedomil. Po skončení som premýšľal a stále sem tam premýšľam, čo a ako by som spravil aby to dopadlo inak. Ako keby som tam bol. Tieto pocity som napr. pri prvej sérii nezažíval vôbec. Ešte raz musím povedať že sa mi veľmi páčilo. Postavy boli úžasne, každá jedna mi bola sympatická, čo som sa bál že tomu tak nebude. Taylor skvelý, Vince potešil, Rachel milujem a Colin hral jak páneček. Stále za 5 :)

Backcountry (2014)

Tieto filmy mi vždy pripomenú aký sú ľudia hlúpi. Chlapík prehovorí priateľku na miesto, na ktoré vôbec nechce ísť. Navyše je to doslova divočina. Nemá žiadne prostriedky sebaobrany, mapu a ani telefón. Celé zle. Keďže to bolo inšpirované skutočnou udalosťou mam trocha výčitky, neh mu je zem ľahká ale toto proste posral. Divný okoloidúci čo sa zastavil na večeru mi bol viac sympatickejší. Myslím si, že ten ho odhadol hneď. Čo sa týka filmu, po celý čas sa tam v podstate nič nedialo. Pár išiel do lesa, zablúdil, chlapíka zožral medveď, žene sa podarilo utiecť ...that's all.

Zločin (2011) (seriál)

Už veľmi dlho som nebol na ničom tak závislý ako na tomto. Najlepšie a rozhodne najemotívnejšie zakončenie seriálu aké som kedy videl. Lindenová a Holder... k tomu od The Jezabels „Peace of Mind“, toto vás úplne odrovná.

Jupiter vychází (2015)

V 90. rokoch by to bol možno kultový film. Lenže, to už je dávno. Surfovacie botičky ma dali dole hneď na začiatku a posledná scénka na streche ma dorazila. Zbytok ani netreba rozpisovať. Asi ako v každom druhom komentáre – od Wachowskích som čakal o dosť viac.

Hon na lišku (2014)

Skvelá réžia. Výborná atmosféra. Channing bol tiež fajn :) „Tru story“ som pred tým nepoznal, takže mi celý film vŕtalo v hlave čo je to ten John du Pont zač. Prvý dojem dobrý, no postupne mi dochádzalo že normálny nebude. Neskôr už som len čakal kedy mu "prepne"... bolo mi jasné že to nedopadne dobre. Pred výstrelom som doslova nedýchal a pri výstrele ma „myklo“ ...čo sa mi v živote nestalo. Naozaj silný snímok. PS.: Úžasnou atmosférou pripomenulo Davida Finchera.

Interstellar (2014)

Ťažko popísať slovami zážitok zo zhliadnutia tohoto filmu. Kto videl a páčilo sa mu tak ako mne, ten rozumie. Kto nevidel, treba pozrieť. Najsilenejší filmový zážitok za veľmi veľmi dlhú dobu. Dvoma slovami "niečo užasne".

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po tom, čo sa to dostalo skôr von s rôznymi teóriami, že je to slabé a pustili to naschvál aby mali výhovorku keď film nezarobí + zle ohlasi atď. som sa trocha bál. No som spokojný. Je pravda že to má pre mňa aj istú nostalgickú hodnotu, ktorá je pri Expendables často spomínana a ľudia hovoria že bez toho obsadenia by to nestálo za nič. Lenže o tom to je. O tom obsadení. O tom je celý Expendables. K tej často spomínanej nespokojnosti s novým obsadením - tiež by ma potešilo, keby viac priestoru dostal napr. Lundgren (na ktorom som sa v dvojke bavil úplne najviac, to je proste klasik), Arnold alebo Statham, ale nemôže to byt stále to isté. A ľúbi sa mi, že je to zase trocha odlišné ako predošlé dieli. Tak isto ako dvojka je iná od jednotky a naopak. A že to nieje na jedno kopyto. Dúfam že bude aj 4ka a Sly na tom zapracuje. Najlepšie by bolo, keby sa chytil opäť réžie. P.S. Banderas úplne naj...

Očista: Anarchie (2014)

Oveľa, oveľa, oveľa lepšie ako jednotka. To sa snáď nedá ani porovnať. Jednoduchý príbeh, ktorý vás ale dokonale vtiahne do deja. Veľmi sympatické postavy, hlavne Frank Grillo naozaj super. Rola mu ozaj sadla. Jeho postavu som úplne žral. Ešte stále uvažujem nad štyrmi hviezdičkami. Možno v budúcnosti po ďalšom zhliadnutí jedna pribudne...